Selam kızlar! Makyaj malzemeleri konusunda yardımcı olur musunuz?

Öncelikle hepinize günaydın, umarım gününüz güzel geçer. Şimdi konumuz şu; ben doğal takılan bir kızım makyajla pek alakam yoktur hatta hiç yoktur desem yeridir fakat artık kendime bir makyaj çantası hazırlamanın vakti geldiğini düşünüyorum. Çoğu makyaj malzemesinin adını dahi yeni duyuyorum. Bu konuda biraz cahilim diyebilirim. Şimdi bana, bir kıza lazım olan bütün makyaj malzemelerini sıralayabilir mi? Bu konuya ilgisi olan beyler de yorum yapabilirler. Yorumlarınızı esirgemeyin, teşekkürler:)

Güncellemeler:
Kızlar hepinize çok teşekkür ederim. Tek tek not aldım, gerekenleri alacağım. Beni nasıl mutlu ettiniz bir bilseniz. İyi akşamlar:)

0|0
6|0

En İyi Kız Görüşü

• bak tatlım çok güzel cici yazmışsın senin için taa salona gidip makyaj çantamı getirdim yazıyorum :D ayrıca bunlar aldıklarıın en iyi ki sürekli bişiler alam bir insanım :)

rimel- kesinlikle ama kesinlikle maybelline al ben sarı olan rimeli kullanıyorum en iyileri bu ama sen istediğni alabilirsin link

bb krem- oriflame bunu 6 ayrı bb krem deneyerek yazıyorum en iyisi bu alıcaksan bunu al :D parlamıyor cilt emiyor kapatıcı özelliği var yağlı değil herşeyiyle mükemmel diyorum :D link

fondoten- oriflame mineral terapi. çoğu markanın fondotenini denedim ama bunu kullanıyorum epey memnunum link

pudra- oriflame saten gibi yumuşacık çok doğal duruyor kapatıcı özelliği var kalıcı pahalı markalardan daha iyi :) sakın maybelline pudra alma para kaybı hatırlatıyım :D link

allık- the balm ama sen istediğini alabilrisin

far ve göz kalemi istediğni al :)

2|0
    0|0
    • oriflame nerden alıyorsun acaba

• arkadaşım temsilcisi ona söylüyorum getiriyor. ama internettende spariş verebilirsin

• teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Kızlar Ne Diyor 5

• yaşın henüz yeni mi 18 oldu ya da yakın yaşlardasın sanırım.fondoten,pudra gibi şeylerden uzak dur.ben hala bunları kullanmıyorum, çok özel günler hariç.iyi marka bir rimel hem gözlerini rahatsız etmez hem de istediğin sonucu verir.

kirpik yapını bilmiyorsan satış danışmanları yardımcı olur.pek çok marka var aslında.gratis ,watsons ..gibi yerlerin ürün yelpazesi geniştir.rimel sonrasında iyi bir göz kalemi ,tercihen siyah.

tenine uygun bir allık, bir ruj, günlük kullanıma uygun.bunun dışında makyaj temizleme suyu.ve tabi ki yüz temizleme jeli.en doğru makyaj en temiz cilde uygulanandır.

makyaj bloglarını takip edebilirsin,ojemrujumrimelim..gibi.pek çok ürünün yorumları mevcut hem de cilt tipini tanırsın yavaş yavaş.

2|0
    0|0
  • doğal bir görünüm ve sağlıklı bir cilt için mineral ürünlere yönelmeni tavsiye ederim. makyajalemi.com bir incele istersen

1|0
    0|0
  • Avon mazemeleri kullanıyorum ben bir arakdaşım satıyor..

1|0
    1|0
  • cilt için : garnier yağlı ciltler için bb krem eğer cildin yağlıysa mutlaka ama mutlaka öneririm,

alix alien ın mucuzevi de denilen pudrası var bir de o . bunları kullanırsan fontötene gerek yok canım.göz altlarım mor dersen de yine garnierin bilyeli bir göz altı kapatıcısı var çok hafif onu tavsiye ederim.

göz için : eğer eyeliner çekerim diyorsan maybelinenin küçük bir cam şişe de olan çok güzel bir ürünü var kendi içinde harika bir fırçası da var.. sonra maybeline rimeller benim favorim pembesi moru ve sarı olanını denedim hepsi de oldukça iyi.

dudak için.. yine maybeline 162 feel pink her zaman kullanabileceğin bir ruj.. ya da flormar lasting wear serisine de bakabilirsin

son olarak allık maybelinenin krem allık ları var özellikle 4 numarası çok doğal duruyor..

irne göz pınarlarını aydınlatmak için beyaz kalem ya da far.

daha kontür yapmak için kapatıcı falan filan da var ama onlar sonraki aşama..

soruların olursa ben burdayım canım :)

2|0
    0|0
  • kapatıcı, gözaltı kapatıcısı, pudra, kirpik kıvırıcı, rimel, göz kalemi, kalem eyeliner , dudak kalemi, ruj, parlatıcı, siyah, beyaz, kahverengi, sarı tonlarını içeren bir far paleti, dudak nemlendiricisi, allık, bronzer... bütçeni söyleyebilirsen markada önerebilirim ancak kim ne derse desin sakın fondöten kullanma, yinede o tip birşey arıyorsan bb krem var ama internetten sipariş edebiliceksen ancak

2|0
    0|0
    • bb krem burda satılıyor migrosların hepsinde var hatta garnial bb açık ton kullanıyorum bende

• burada kastettiğim türkiyede iyi bir markanın olmaması. missha kapatıcılığı, dağılımı ve içerdiği maddeler açısından daha önde

Yükleniyor...