Japonların bu anime ilgisinin-sevgisinin sebebi ne ?

Twitter'da bir grup bayan Japon arkadaş edindim. Japonları az çok tanıyorum. Lakin bir türlü anlam veremediğim; küçük-büyük hepsi animelerle çok ilgililer. Sadece paylaştıkları resimler değil, bazısının profil resmi bile anime çizimler. Onları görünce sanırsınız ki 10-15 yaşında çocuklar.

Bu anime ilgileri nerden ileri geliyor ? Bunların derdi ne böyle ?

(Allah bilir, p.rnonun bile animesini izliyorlardır, diye düşünüp gülüyorum bazen.. :)))

Güncellemeler:
Şu şekilde anlaşılmasın, bana anime muhabeti yapmadılar. Zaten yapsalar da ilgi alanımın dışında olduğu için o konuda konuşmam.

Halbuki çok arkadaş canlısı konuşkan insanlar. Neden çizgi kahramanlarla bu kadar haşırneşir olduklarını anlayamıyorum.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• animenin ana vatanı japonya sanırım :D

0|0
    0|0
    • Japonya ürünü olunca ne değişiyor ki, 20-30 yaşında kadınların çizgi kahramanlarla ne işi olur ?

Bu normal mi sence ?

• Dizide neler oluyor unuttum; sürekli de izlemiyordum. Kız kardeşim izlerdi onu genellikle.

Ben sadece o şiirle-şarkıyla oyun oynadıklarını hatırlıyorum. Şarkı sözü öyle eminim.

Bu muhabbetin sonunda ben de animeci olur çıkarmışım artık. Hatta kendimi dünyadan soyutlayıp, anime kızlarına aşık olurmuşum, falan... :)))

Kızlar Ne Diyor 1

• Anime izlesen anlarsın neden sevdiklerini :D Adamlar bu işin ustası :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• anime candır kandır

0|0
    0|0
  • ben bir anime delisiyim

0|0
    0|0
    • E söyle o zaman arkadaşım. Bu japon hatunlar ne buluyor bunlarda, bu ilgileri neden ?

• hacı bu bir hayal dünyası . anime çok büyük bir hayal dünyasıdır. animeyi çocuklar izlemez zaten. çoğunlukla yetişkinler izler. türkiyede de bu böyle

• Anime güzeldir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...