Bugün 9 Eylül İzmir'in kurtuluş yıldönümü... Bu güzel gün size neyi ifade ediyor?

Arkadaşlar, 91 yıl önce bugün milli mücadelenin kaderini belirleyen bir olay gerçekleşti. İzmir'in işgaliyle Milli mücadelemiz başlamış oldu ve Gazeteci Hasan Tahsin'in ilk kurşunu sıkmasıyla ilk direniş gerçekleşti ve Anadolu'daki büyük taarruzun ardından Yunan kuvvetleri Ege'ye kadar sürüklendi ve ardından hepsi bir bir denizlere döküldü...Ardından güzel İzmir kurtuluşa erdi ve hükümet konağına TÜRK BAYRAĞIMIZ dikildi... Bu güzel ve anlamlı gün hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Güzel bir olay. umarım gündüz tören yapılır

1|0
    0|0
  • Tarihi asansörün üstünde oturuyoruz. Uçakların o hızla yakın mesafeden üzerimizden geçmesi bizi korkuttu altımıza ediyorduk nerdeyse !

1|0
    0|0
  • evet , bu gün İzmir de bu kutlamaları izlemek çok güzel olucak özellikle de Türk yıldızlarını.

1|0
    0|0
  • Senin Gibi Böyle Tarihlere Önem Veren Yok Hepsi Unutulmaya Yüz Tutmuş Senin Gibi Böyle Geçmişini Tarihini Bilen İnsanlar Ne Güzel İnsanlar Geçmişini Bilmeyen Geleceğini Bulamaz

1|0
    0|0
  • Bu gün otobüste Balçova'dan Alsancak'a gelirlen yaşlı bir teyzeden şu sözleri duydum ve üzüldüm." Ben 40 senedir İzmir'deyim ilk defa bu törenler polis barikatıyla çevrili ve insanların üzerinde şemsiyelerle kapalı bir şekilde yapılıyor" (gerçekten etraf polis barikatıyla çevriliydi ve insanların üzerleri kapalıydı) Kurtuluş törenimizi kutlamaya bile maalesef tedbirle yaklaşıyorlar. Ne hale geldik yahu. Fakat bir kez daha anladım ki İZMİR'li olmak ayrıcalıktır.

0|0
    1|0
  • hasan tahsin geliyor

1|0
    0|0
  • izmirin kurtuluşunu ifade ediyor

1|0
    0|0
  • Atatürk yoktu

Düşman çoktu

Atatürk geldi

Düşmanı yendi

Bu güzel ülkeyi bizlere verdi

Atam sen kalk ben yatam

0|0
    1|0
  • Aaaa ilk kurşun Bayramı bugün gitsem mi ki?bize çok yakın ilkkurşun :)

0|0
    0|0
  • link verebilsem atardım bir İzmir marşı :))

0|0
    1|0
  • iyi güsel...,..

0|0
    0|0
  • Bu günlerin o günlerden miras kaldığını biliyorum. Yaşasın Türk Milleti. Allah bu millete tekrar o acı günleri yaşatmasın. Tek yürek tek bayrak tek vatan Tek Türkiye

0|0
    0|0
  • İzmirden Yunan askerlerini göndermişler ama asıl Rum tohumlarını bırakmışlar

İzmir hala gâvur İzmir kurtulduğu falan yok

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• çok anlamlı ve güzel birgün...

1|0
    0|0
Yükleniyor...