Devamsızlıgın 10 Gün Olması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Milli Eğitim Bakanlığı Açıklama Yaptı Devamsızlık 10 Gün Sözlü Notları Kalkacak Ve Geçer Not 50 Olacak Dedi Bu Konu Hakkında Düşüncelerinizi Alayım ?

Güncellemeler:
Hadi onuda bırakın bu sene dershanelerde MEB : Milli Eziyet Birligi

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitim sisteminin .mına koyulmaya devam ediliyor afedersiniz.Güneydoğu'da Doğu Anadolu'da çocuklar tarım işlerine okulun kapanmasına 2 3 ay kala gitmeye başlıyorlar.Sınavlara nasıl girecekler merak ediyorum doğrusu.Bu sistemin doğuda işlemediğini gördüklerinde ellerinde patlayacak bu sistem.Eğitim düzenlemesi Ankara'nın bilmem ne ortaokuluna göre düzenlenip Türkiye'nin her yerine uydurulmaz.1 bilemedin 2 sene sonra bu sistem değişecek işlemediği için

0|0
    0|0
    • meb allah belesını versin kardes :(

• MEB : Milli Eziyet Birligi

• Bu sistem dersanelere yönlenmeyi daha da teşvik edecek gibime geliyor.Dersaneler ha deyince kapanmaz.Sanmıyorum

Kızlar Ne Diyor 7

• Geçer not 45 di 5 puan artmış sadece . Eğitim kalitesi sadece iyi okullar çok üniversite yapmakla olmaz biraz da öğrenci okulunu adam gibi okumalı . Yalandan hep sistemi laf etmekle olmuyor adam üni sınavında 0 çekiyor sonra eğitim sistemimiz kötü , sen adam gibi okula gitmezsen dersini çalışmazsan 0 alırsın tabii sistemle ne alakası var . Devamsızlığa gelince okul bir öğrencinin işidir çalışan birisi iş yerinden kaçıp gezmeye gidebiliyor mu ? Ailesi ne zorluklarla okutmaya çalışıyor ne şartlarda çocuğunu okula yolluyor çocuk dersten kaçıp gezip tozacak . Aileni düşünmüyorsun anladık kendini de mi düşünmüyorsun ? Dersten kacacaksın girdiğin derslerden zorla geçeceksin sonra üni sınavını girip birşey yapamadın mi yok sistem değişti yok eğitim sistemi bozuk . Okuldan bende kaçtım zaten kaçmayan yoktur ama biraz da sorumluluk almak gerekir yani ben şu kadar gün kaçarsam okuldan atılırım bilincinde olmayan bir öğrenci zaten okumasa da olur .

1|0
    1|0
    • sen miili eğitim bakanlığı müdürünnün kızı falanmisin ? :D

• 50 geçer not üzerinden geçemeyen birisi okula gidip zamanı ve ailesinin parasını boşa harcamasın . Herkes okuyacak diye bir kural da yok gitsin çalışsın en azından öğrenci sayısı azalır üni sınavında yer işgal etmez .

• Çok beğendim yorumunuzu ve verdim + yı helal.

• Valla ünv. e geçtim Allah tan :) yav o ne öyle yazık .10 gün de neymiş. Devamsızlık artık Altın değerinde. Yarın bir gün söyle haber de çıkar "Yanlışlıkla öğrenciyi yok yazan öğretmen 3 yerinden bıçaklandı" :))

0|0
    1|0
    • hahah ayn millet gec kagıdı almaya müdür yardımcısının odasını yapışır

• ahhha :))

• Bir degisiklikler, bir ilginclikler yapmaya calisiyorlar ama dur bakalim. Yalama oldu cocuklar hepten.

0|0
    0|0
  • Keser döner sap döner diyorum..

1|0
    0|0
  • kısaca: okumayın .dediler.

0|0
    0|0
  • devamsızık neysede not işi hiç olmadı ya :( yapılırmı bu bize :(

0|0
    0|0
  • Sözlü notunun kalkması kötü olmuş acıdım size :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sözlü notu kalkarsa lisede sınıfta kalma olayları tavan yapar .

0|0
    0|0
  • liseliler düşünsün :)

0|0
    0|0
  • Liselilere az bile yapmışlar, adamlar kısaca okulunuza gidin ders çalışın demişler çok normal.

1|0
    0|0
  • 10 gun yeter ozursuz icin.Sutekli okulu asmazlar hic degilse.

0|0
    0|0
  • İyi oldu mk liselileri az yola gelsin :)

0|0
    0|0
  • sözlü notunun kalkması çok iyi olmuş , hocaya yalakalık yapanlar azalır. 20 günden 10 güne inmesi saçmalık .

0|0
    0|0
  • Geçer not , sözlü notu filan bunlar önemli değilde devamsızlık işi kötü oldu yav .

0|0
    0|0
    • senin notlar ii galiba nasıl onmelı değil sozluı notları

• Orasıda doğru :) özürsüz devamsızlık 10 günle, özürlü özürsüz toplam devamsızlık ise 45 günle sınırlandırıldı. Bu ne demek aynı değil mi yav ?

• Liseliler ortaya cikiyor yavas yavas... Iyi oldu bu soruyu actigin.

0|0
    0|0
  • sözlü notu damı kalkıyo ?

0|0
    0|0
    • ewt kardesim :(

• anadolu lisesi 45 dkydı. Sözlüyüde proje ve performans diye yapacaklarmıs. Önceden lisede sadece bir proje ödevi alıyordun herhalde şimdi her dersten performans olacak diye tahmın edıyorum.

Yükleniyor...