Cep telefonlarının teknik özellikleri

Cep telefonlarının teknik birtakım özellikleriyle ilgili bilgi verirmisniz? Şu özelliği olmalı, şunun büyüklüğü böyle olması vs. Mesela ram'i 1 gb 1.5 gb diyorlar, telefonda bu ram ne işe yarar, sizce nekadar olmalı? işlemcisi şu kadar ghz. Android, ios, Windows phone 8 diyor, bunlar nedir ne artısı vardır? Birde şeyi sormak istiyorum; telefon Windows 8 ise bilgisayarım Windows 7 ise bir sorun olurmu? birbirlerine brşeyler aktaramazmıyım:? Birde bu akıllı telefonların güncellemesini kendimizmi yapıyoruz? Güncellemeleri nasıl takip edicez nasıl yapıcaz? Ben hepsini bilmiyorum aklıma bunlar geldi şimdilik. Bu tarz şeylerle ilgili bilgi verirmisiniz lütfen :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bak kategoriye ayırıyorum dikkatli oku:Android minumum sistem gereksinimleri:1.5 ghz işlemci (özellikle Snapdragon, 2012 önecesi işlemcilerden uzak durulmalı)1 gb RAM (özellikle fazla app kullananlar için daha fazla, 1gb'tan az takılır)16 gb hafıza (Root'suz bellek kartına app taşıyamadığın için mutlaka fazla hafıza gerekli)4 inch ve yukarısıgüclü bir grafik işlemcisi özellikle Adreno 330 ve üzeri (GPU)lensine göre en düşük 5 mpx ve ya 8 mpx kamera2700 mAh üzeri bataryaWindows Phone minumum sistem gereksinimleri:1 ghz işlemci (Snapdragon ve üst düzey işlemci)512 mb RAM8 gb hafıza (Market Place'te fazla app olmadığı için çok ta yer kaplamaz media için gereklidir)Adreno 320 ve üzeri işlemci (GPU)genellikle Lumia ailesi olduğu için gözü kapalı kamera tavsiye edilir.ekran büyüklüğü zevke görebatarya da öyleiOS minumum sistem gereksinimleri:1.0 ghz üzeri güçlü yeni nesil işlemci512 mb RAM8 gb (oyun oynayacaksınızsa 16 ve daha fazlası)oyun için güçlü GPU yani grafik işlemcibütün modeller 8 mpx o yüzden bir kategori yok kamera içinSeçim senin ;)

• teşekkürler :) hazır lumia'nın adı geçmişken size sorıyım:)) sizce nokia lumia nasıl bir telefon, tavsiye edermisiniz? Telefon almam gerekiyor da o yüzden biraz araştırıyorum:))

• Öncekileri Göster
    • teşekkür ederiiiim :))

• bi şey değil canım :)

Erkekler Ne Diyor 6

• öncelikle ram telefonun belleğidir, o sırada yapılan bütün işlemlerin yükünü ram çeker, 1-1,5 gb idealdir, işlemci hızı adından da anlaşıla bileceği gibi birim zamanda yapılabilecek işlem sayısını belirtir, 1.5 ghz iyidir, fazlasıda olsa iyi olur ama olmasa da olur.. çekirdek sayısına gelince, mesela 2 çekirdek demek iki işlemci demek gibi düşünebilirsin, yanlız burda dikkat etmen gereken şey telefonda en çok enerji harcayan parçalardan birinin işlemci olduğudur, yani 4 çekirdek bir telefon alırsan şarj yönünden günlük küfür edersin aldığın güne benden söylemesi :) ayrıca k,mse dikkat etmiyor fakat bir telefonda en önemli özelliklerden birisi de wifi anteninin gücüdür, küçük olan antenlerde 6-7 metre uzaktaki modeme bile bağlanamayabilirsin,işletim sistemlerine gelince en çok tercih edilen işletim sistemi android dir, android alırsan pişman olmazsın, windows phone ise aslında daha güçlü ve kullanımı daha rahat bir işletim sistemidir, tek eksisi fiyatı yüksek olduğu için üreticiler tarafından tercih edilmemesi sebebiyle android kadar geniş bir uygulama çeşitliliğine sahip değil, fakat oyunları hariç tutarak söylüyorum windows phone un diğerlerinden kalır yanı yok, benim gözümde en iyi işletim sistemidir.. ios (yani appe marka cihazların işletim sistemleri) fazla söze gerek yok en iyi işletim sistemidir tabii uygulamalara dünyanın parasını verecek kadar zenginsen, bana sorarsan uzak dur :) işletim sistemi güncelleme konusunda, windows phone otomatik güncellenir, android de ve ios da elle güncellersin , fakat bu işten anlamıyosan kesinlikle sen güncellemeye kalkma, telefonu kullanılmaz hale getirebilirsin.. ios hariç hiçbir işletim sisteminin Windows 7 ye bağlanmasında problem yaşamazsın..

• ram çok önemlidir en az 2 gb ram olmalı ekranı kalitesi iyi olmalı ki görebilesin hafızası en az 16 gb olcak büyük ekranı olcak işlemcisi hızlı olcak kamerası mümkünse 8megağikselden yüksek olcak böyle bir telefon herkesin işini görür

• rami en az 768 islemcisi 1.5 ve uzeri olmasina dikkat et hatta grafik kartina bile bak alırken.

• ram düşük olursa telefon bayılır kalır. uygulamalar açılmaz telefon kasılır restart atar vs. İşlemci hızının yüksek ve çekirdek sayısının fazla olması her zaman iyidir.

• aktarırsın sıkıntı olmaz

• Ram 1 gb olmalı kamera en az 5 olmalı çok fazla seçenek yok zaten markaların giderli modelleri belli.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...