Muhabbet kuşum... Sizin de böyle küçük dostunuz var mı?

Sapsarı yavru muhabbet kuşum çok uysal ilgimi çoğalttım hemen sevdi ailemizi biz odaya girince seviniyor kafese tırmanıyor dışarı çıkıyor elimde seviyorum konuyor bir yere yanına gidince kaçmıyor sevdiyor kendini cik cik cik ötüyo çok tatlı ya :D Sorcak birşey bulamadım.. Sizinde böyle küçük dostunuz var mı:) ?

Güncellemeler:
Dışkısı siyah bir hastalığı olabilirmi?
kuşum öldü ... :(

0|0
5|18

En İyi Kız Görüşü

• kuşun dışkısı siyahsa ben kabız olduğunu düşünüyorum ama araştırdım biraz bu linki oku link merak etme çok önemli bişeyi yok ama kuş biraz üşütmüşmü desem yani linkte okudunmu Siyah ise;

Kuş bir bağırsak enfeksiyonu diyor. kuş grip, nezle olabilme şansı var. onu mutlaka cam kenarlarında balkon kenarlarında üşütmesin. onu sıcak odada tutun. yeteri kadar su içiyomu? ve avesol vitamini kullanıyormusunuz?

0|0
    0|0
    • vitamin kullanmıyorum üşüttüğünüde pek sanmıyorum oda sıcak ama bir akşam cam açmıştık biraz üşümüştür belki gayet neşeli gözüküyor oyun oynuyor uçuyor suyunuda bir kuş için normal içiyor sanırım bida cam açmıycam inş. bişi olmaz kuşuma :S

• hımm... :( herkes ölücek bizlerde ölüceğiz zamanı gelince bence çok üzülmüşsündür haliyle :(

Erkekler Ne Diyor 18

• samimi olduğum bir dostum var ama neyse :D

0|0
    0|0
  • Tatlıymış :D , benimde vardı ama ilgisizlikten vermek zorunda kaldım , köpek düşünüyorum kısa zamanda :)

0|0
    0|0
  • bundan vardı link cennet papaganı 3 sene yaşadı sonra bacagının biri felç oldu basamıyodu üstüne kırık sandık biz sonra diger bacagıda basamamaya başladı bir süre sonra uçamadıda yemini suyunu kafesin altına koyduk kafesin altında yatıyodu kalkıyodu en son suyunu düşürmüş ıslanmış ölmüş evdekiler öyle dedi çok alışma seninkide ölücek :D

0|0
    0|0
  • elinde yem yedir, konuş...Çok sevinir..

0|0
    0|0
    • yediriyorumda aslında elimden yemeyi pek sevmiyor sanırım Yemi kabukluydu çok kirleniyor diye değiştirdik kabuksuz aldık bunada zor alıştı öyle komik yiyorki bunuda kabukluymuş gibi ayıklamaya falan çalışıyor yerlere döküyor hep :D bu yüzden yemliğinden daha rahat yiyor :d

• evde hava akımından uzak tut kafesi iki kapı pencere arasına koyma..Rüzgar almayan sıcak bir köşeye koyun..kapısı açık dursun canı istediği zaman çıkıp uçar...

• evet haklısın hava soğudu zaten cam kapı kapalı camı açıcağımız zamanda kafese koyuyoruz kuşu cereyanda bırakmamaya çalışıyoruz :))

• var ağzımın içinden yemek yiyor omzumdan ayrılmıyor :D

0|0
    0|0
  • var ama elime bile gelmiyo ya nasil alistirabilirim... kücük de degil artik kücükken aldigim halde hic tin yok

0|0
    0|0
    • Bende baya küçükken aldım uçamıyodu bile ama yinede kaçıyodu kafesi biraz aşağıdaydı falan sonra biraz daha yukarı biye koydum bide yemini değiştirdim kabuksuz koydum ilk başlarda aç kaldı yemedi o sırada çok ilgilendim sevdiği boncuklu kolye var onunla oynattırdım falan alıştı şimdi seviyor bizi şimdi alıştı yemini yiyor :D bildiğim kadar aç kaldıkları zaman ilgilenince alışıyolar diye biliyorum :)

• yavruyken ilgilenmen lazımdı seni severse her dediğini yapar git değiştir pet shoptan değiş tokuş yap yavru kuşla bence :D

• Yok ya değistiremem asosyal asosyal yaşasada alıştım artik asalağa :D

kücükken ilgilendim ama

• 2 sne eönce iguana besliyordum yaklaşık 8 ay baktım küstü bir dahada barışamadık :((((

0|0
    0|0
    • ay :D kıyamam ya hayvancığa iguana insanları seviyormuduki şaşırdım yani :D

• 45 cm de büyük bence yuh benimki iki karış bişi :D

• kuşunu yemez vejeteryandir beyfendi :)))

• küçük dostum var ama seninki gibi değil

0|1
    0|0
  • kuşumu iyi bilirsin

0|0
    0|1
  • cevap yazacak bir şey bulamadım

0|0
    0|0
  • allah rahmet eylesin :(((

0|0
    0|0
  • herkes ölecek ben sanamı demiştim boşuna uğraşma ölür diye ? başkasıydı galiba

0|0
    0|0
    • bana demiştin :((( canım kuşum ne alışmıştı bize öldü

• kuşun ölür falan dedin öldü şimdide ailemi karıştırma lan şom ağızlı:O

• merak etme konuşmayla insan ölmez herkesin kaderi yazılı ne bir dakika ileri ne bir dakika geri yani konuşmayla bişey olmaz :)

• hadi gari ne güzeldi :((((

0|0
    0|0
  • zamanında olmuştu çok alışıyor insan :)

0|0
    0|0
  • ben de hep bir yılanım olsun bir köşede kıvrılsın yatsın istemişimdir çok tatlılar bence yılanlar

0|0
    0|0
  • vardı arkadşaa verdim

0|0
    0|0
    • Aslında vermek iyi değil sizin evdeki simaları tanıdığı için başka simayı görünce küsüyolarmış çok alışanlarda kendini öldürüyormuş :S

• bakılmıyo cok tüy döküyordu yavruydu verdim biride kaçtı :D

• benimkide tüy döküyor ama ben onun bokunuda tüyünüde yeminide temizlerim canım kuşum ya : D

• versene o kuşu bana

0|0
    0|0
  • Benim kuşum ötmüyo nasıl konuşturabilirim adasdasjdasdas :D

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• evet benimde kuşum vardı muhabbet kuşları en fazla 1 sene yaşıyor zaten bizimki orta yaşlarda öldü çiftleştirme yaşına gelmiştiki hastalandı işte. aynen muhabbet kuşları tatlı oluyo hemde evcilleşince onu aileden biri olarak kabulleniyoruz çoğu muhabbet kuşlarına onuşmayı öğretebilirsin ben muhabbet kuşları hakkında çok bilgi biliyorum yıllardır muhabbet kuşu besledim en fazla 6 ay ya da bilemedin 7 ay kadar yaşatabiliyorum. muhabbet kuşları hastalıklarıyla ilgili çoook bilgim var bizim kuş hastalanmıştı ishal olmuştu araştırdım ve patates haşlamasını küçük dilimleyip veriyon ve özel ishal yemleri var çok tatlı olyolar yaaa

0|0
    0|0
  • 4 tane kuş var bende de :)

0|0
    0|0
  • benim dişi muhabbet kuşum yumurtladı tek başına ama boş çıktı içi sonra erkek aldık ama anlaşamıyolar kavga ediyolar kafesleri ayırdım üzülüyorum :(

0|0
    0|0
  • benimde limon sarısı kuşum vardı sapsarı adı çıtırdı ve uysaldı ısırmıyorduda öldü yavrum :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...