İnsanın yaşam amacı hedefleri...

Bir insan bütün hayatı boyunca rahat etmek için çalışır.66 aylıkken okula başlar çalışır bir işe girer yine çalışır ileride rahat etmek için 55 yaşında emekli olur sonra ölü bir hayat çıkar karşısına yaşlanmıştır zaten hayatın tadı yoktur.Bu kadar insan çalışıyor ve sadece birkaç zengin olabilen insan hayatını yaşıyor çok mantıksız değil mi?Ama herkes isyan etse insanlar doğaya dönse doğal yaşama kendi ekip biçtiklerini yese kendi yaptıklarıyla yaşasa daha güzel olmazmıydı hayat? İnanın insanın kendi el becerisiyle yaptığı bir şeyi kullanmak çok mutluluk verir insana.Düşüncelerim böyle sizin bu konuda fikriniz nedir :)

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• Hoooop dedik sen 55 yaşında emekli olup şükretmiyorsan orada dur biz 65 yaşımızda olacaz :)

Ayrıca bu kominizm teorilerini bir kenara bırak. Sana verilen hayata şükür et. Bak kendine neyin eksik ? Kolun bacağın ? Kolsuz biri olup çok zengin mi olmayı isterdin yoksa ? Hem unutma ki her insan sahip olduğu şey miktarınca sorgulanır. Bir bak şuna link

0|1
    0|0
    • Bütün olay bunu yani 'kolun bacağın eksik değil' orda yazdığım amaç zengin olmak degil güzel bir hayat yaşamak mutlu.Para insan için önemli değildir hayatı sağlıklı mutlu yaşamak önemlidir.

• onun yerine insanın kolu bacağı sadece sandalyede oturmaya yaramaz.(masa başı işi) .Mesela erkeklerin kılları onları vücuduna çıkan böcekleri hemen hissetmesini sağlar ve insanın kol kasları daha maus tutmak icin ya da yazı yazmak icin yaratılmamıştır. gibi...

• Bu da beşeri sistem bunu atalarımız veya bizden önceki insanlar bu hale getirmiş yapacak bir şey yok ...

Kızlar Ne Diyor 8

• Dusunmek hos ama kendi koyununun yunlerini kendi dovdugun demirle tasla bileyip yaptigin makasla kesip taa du kaynagina gidip kendi yaptigin comlege su koyarak kaynatip erittiktrn sonra yaptigin ipligi cincir dalindan yaptigin sisle orup giyecek yapip o giysiyi de zeytinin yagi ve kulle yaptigin sabundan kasinti temizlik havasi icersinde irmakta dove dove citileye citileye yikadigini dusundugunde pek hos olmuyor gercekci olmak lazim

0|1
    0|0
  • bence bir insanın sevdiği işi yapmalı yoksa görüyoruz emeklilik hayalleri başlıyor çalışmaya başladıktan 5-10 yıl sonra ,yada parası için çalışmamak lazım mutlu olunmaz çünkü kaç zengin insan intihar ediyor duyuyoruz.bence insan orta halliyse ya da fakirsede işini seviyosa yaşamını seviyosa mutlu olur

0|1
    0|0
  • Bu yüzden çalışırken öte yandan kazandığını yiyeceksin.

Dünya'ya bir kez geliyorsun ve giyeceğin kefenin cebi yok. O nedenle dilediğini yap, dolaylara takılma.

0|0
    0|0
  • zengin olmak icin calismiyor ki cogu isci. maksat kendilerini gecindirip, kimseye muhtac olmadan ekmek parasi kazanmak. asgari ucretle kim zengin olabilir ki ?

0|0
    0|0
  • bir zamnlar hayat ondan ibaretmiş zaten

herkez ürettiği şeyleri kullanıyormuş ama yani herşeyin birzamanı var

bu saatten sonra insanların öyle bir yaşama pek dönebileceğini sanmıyorum belki bir süre

değişik gelip hoşlarına gider, ama sonra sıkılırlar çünkü nefis herzaman rahatı daha iyi daha güzeli ister durum böyleyken hazır yaşam çok daha cazip geliyor

ama üretkenik insana daha özgüven kazandırır ve mutluluk verir herhalde , o konuda haklısın

0|0
    0|0
  • düşündüm de ...bi amacım yok sanırım :/ niye yaşıyom lan ben

0|0
    0|0
  • doğuştan şanslı olmak lazım .)

0|0
    0|0
  • amacımız nedir bende cözemedim ama elimden geldiğince hayatta iyi olmaya iyi şeyler yapmaya özen gösteriyorum yaş geçtikçe arkana bakıyorsun pişmanlıklar yapamadıkların vs acıtıyor kimseyi kırmamak hayatı olağan akışında yaşamak en iyisi yoksa hırslar egolar,pişmanlıklar vicdanı olanları çok yakar...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• marx der ki "insanın doğasında emeğinden zevk alma vardır." ama modern mantık biraz bundan uzaklaştırdı. bu modernliğin yanlış olduğu anlamına gelmez ama. ormana dönmek yanlış bir harita. eğer orman sorunsuz olsaydı şehirler kurulmazdı. tersine dönüş insana fayda getirmez.

mutlu olmak için ise zengin olmaya gerek yok...

0|0
    0|0
    • 'eğer orman sorunsuz olsaydı şehirler kurulmazdı.' Ormanın ne sorunu olabilir ki doğa sonucta temiz hava biraz hijyen olmayabilir ama hijyen olunca da insanlar kanser oluyor.

• link aklıma geldi,

0|0
    0|0
  • haklısın kardş

0|0
    0|0
  • dünyada hayat olsaydı yaşardık kardeş, hayatı arıyorsan daha gelmedik 1 durak var :)

0|0
    0|0
  • sen espriyi anlamamışsın; çünkü gülmüyorsun kendini bunaltmak için sebep arıyorsun ;)

0|0
    0|0
  • insanlar yapılan hatalara göz yummayıp denetim mekanizmasının etkinleştirilmesil azım.

0|0
    0|0
  • Geçmişte cehennemde yaşadın.Şimdi cennettesin..O anılar gelse hemen fark edersin..

0|0
    0|0
  • Benim hedefim bol sex içki köfte

0|0
    0|0
Yükleniyor...