Sevdiğiniz aforizmaları paylaşır mısınız?

Sevdiğiniz,beğendiğiniz düşünürlerin, şair ya da yazarların aforizmalarını paylaşır mısınız? İyi forumlar :)

0|0
7|31

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 30

• "Zamanında o kadar çok savaş kaybettim ki, şimdi kazandığım zaferler bile beni mutlu etmeye yetmiyor..." (E.A)

1|0
    0|0
  • Yücelerden yüce Tanrı

Gündüzlerden gece Tanrı

İsmin vardır cismin yoktur

Sen benzersin hiçe Tanrı.

Kaygusuz Abdal ve söyleyen büyük üstadlardan Nesimi Çimen..

link

1|0
    0|0
  • Ey bir aiIeye biIe hükmedemeyen iIerici. Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici?

Bu gidişle utanmaktan utanan bir nesil gelecek.

Her kahkahanda rabbine şükretmiyorsan neden her ağlamanda ona kızıyorsun

NECİP FAZIL KISAKÜREK.

1|2
    0|1
  • Bıyık artık bir erkeklik göstergesi değil..

Öyle olsaydı pek çok kadın Tatar Ramazan bıyığı bırakmazdı!

1|0
    0|0
  • "Afrikaya ilaç göndermeye karar vermiştik; fakat hepsinin üzerinde "tok karnına" yazıyordu."

"Bira içmek için buradayız ve hayatlarımızı öyle yaşamalıyız ki ölüm bizi almaya geldiğinde titresin."

Charles bukowski

1|1
    0|0
  • vala şuan 3 tane var askeriyede okuduğum :))) bunların 2 tanesini söylemiyim :))) hem komik hem biraz argo :)) 3. sünü söyliyim birgün gelecek bir gün kalacak :))

1|0
    0|0
  • Bizde çok güzel afrodizmalar var ama çok tatlı bir kızın sorusunda paylaşmayacağım bunları.

Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek kalitelidir. (Maksim Gorki)

1|0
    1|2
  • sevgide güneş gibi ol. dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol. öfkede ölü gibi ol. her ne olursan ol,

ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol.

mevlana

1|0
    0|0
  • link

osho adamım...

1|0
    0|0
  • -vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır

-bu ülkede namuslular namussuzlar kadar cesur olmalıdır

(M.K.Atatürk)

2|1
    1|1
  • Seven insan yalnız bir kayadır. O kayaya tutunur o kayayı sever.. Bilirsin ki o kaya onundur..bir kaya gibi serttir hayat.. heyhat!

1|0
    0|0
  • düşünüyorum o halde varım,

üşeniyorum o halde yarın !

2|0
    0|0
  • yıllar sonra onu daha az hatırlıyorsan takma, unutmuşsun. yıllar sonra onu daha az unutuyorsan korkma, delirmişsin...

adını söylemek istemiyor:):):):)

1|0
    0|0
  • Ben kendi yazdığımı paylaşım..intikam denilen şey en büyük yalan..ne ölmüşü geri getirir, ne olmuşa çare olur..

1|0
    0|0
  • İhanetin bağrına

Hançer olup saplandık.

En sonunda mükâfat

Yiğitlikle suçlandık.

Faşistlikle suçlandık.

-Atilla Yılmaz .

1|0
    0|0
  • ''Zela,ancak zeka ile farkedilebilen bir farklılaştırandır''

1|0
    0|0
  • bir insanda öylesine farklı algılama biçimleri vardır ki;aynı nesneyi değişik algılar;böylece aynı insanda farklı özneler olduğu sonucu çıkarılabilir... Franz Kafka

1|0
    0|0
  • Akıllılar hep kuşku içindeyken aptallar küstahça kendinden emindir. Bertrand Russell

1|0
    0|0
  • Aristoteles

Arzu öyle bir şeydir ki, hiç doymak bilmez; bir çok insanın hayatı, arzuları doyurma yollarını aramakla geçer.

1|0
    0|0
  • Aldanma insanların samimiyetine ,

Menfaattir insanları getiren vecde

Cennet Vaadetmeseydi Rahman

Etmezdi Kimse Secde.

Mehmet Akif ERSOY

0|1
    0|0
  • al eline kuponui ara nalkaponu...

0|0
    1|0
  • Kolay yaşamak istiyor musunuz? Sürüde kal ve sürü sevgisi uğruna kendini unut...nıetzche

1|0
    0|0
  • Herhal ilerdedir yaşanacak günlerin en güzelleri! Nazım Hikmet

1|0
    0|1
  • Nedir ?

1|0
    0|0
    • Aforizma, çeşitli konularda kesinlikle bilinmesi gereken kural ve özellikleri birkaç kelime ile öz ve �henkli olarak anlatan cümle, bir çeşit vecize veya bir slogandır.

• Öyleyse cevap vereyim ... Elbette herşeyimi paylaşırım ...

• "Servetimin sadece % 5'ini çarçur ettim.Geri kalanını kadınlara ve alkole harcadım." George Best

1|0
    1|0
  • düşünüyorum o halde malım

0|0
    1|0
  • Türkçesi yokmu bunun afarizmacamı konuşucez

0|0
    0|0
    • Aforizma, çeşitli konularda kesinlikle bilinmesi gereken kural ve özellikleri birkaç kelime ile öz ve ahenkli olarak anlatan cümle, bir çeşit vecize veya bir slogandır.

• resmin çok tatli :)

0|0
    0|0
  • Hiç bir ordu, vakti gelmiş bir fikir kadar güçlü değildir. Victor Hugo

0|1
    0|0
  • Aforizma ney la :D

0|0
    0|0
    • Aforizma, çeşitli konularda kesinlikle bilinmesi gereken kural ve özellikleri birkaç kelime ile öz ve ahenkli olarak anlatan cümle, bir çeşit vecize veya bir slogandır.

• Hocam yeminle ayakta alkışladım sizi çok teşekkürler engin bilgilerinizle beni aydınlattığınız için :D

Kızlar Ne Diyor 7

• "On dört yasimdayken babamin dünyanin en cahil adami oldugunu düsünüyordum.

On sekizime geldigimde onun ne kadar cok sey bildigini görünce sasirdim"

Mark Twain

En sevdigim vecizelerden bir tanesidir.

O kadar zahir anlatmis ki bir seyleri...Hayati...zamani,

ve cocuklugu...

1|1
    0|0
  • Ne kadar aforizma özelliği var, bilmiyorum ama...

Sürekli hatalarımdan, kırıklarımdan yakınan birisi vardı. Hala da yakınır ama ben duymam çoğu zaman. Işime gelmez çünkü.

Geçen, 2 gün önce olması gerek şunları söyledi "Sende sevmediğim her şeyi kendimde seveceğim..." şaka bir yana söz hoşuma gitti. Paylaşayım istedim.

Etkisi mi? Hiç yok.

1|0
    0|1
  • George Bernard Shaw'dan gelsinler o zaman:

" Bir dindarın bir şüpheciye göre daha mutlu olmasının, sarhoş bir kişinin ayık bir kişiye göre daha mutlu olmasından farkı yoktur. "

" Paul'ün maaşını ödemek için Peter'i soyan bir hükümet, Paul'ün desteğini her zaman

arkasında hissedecektir. "

1|0
    0|0
  • al dedi

çocuklarını dedi

çocuklarını istiyorsan dedi

kendini dedi

al kendini dedi git dedi

nerede kalırsan kal dedi bana

1|0
    0|0
  • The Fascist accepts life and loves it, knowing nothing of and despising suicide; he rather conceives of life as duty and struggle and conquest, life which should be high and full, lived for oneself, but not above all for others, those who are at hand and those who are far distant, contemporaries, and those who will come after.

- Benito Mussolini

1|0
    0|1
  • Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.

Mevlana

1|3
    1|0
  • Erkeklerin bayanlara aşkından yazdığı aforizmalar çok güzel

1|0
    0|0
Yükleniyor...