İnternetteki IQ Testleri İnandırıcı Mı?

Az önce yapmış olduğum zeka testinde 109 IQ çıktı. Düşük mü yüksek mi bilmiyorum ama sizce IQ Testleri gerçekten başarılı mı?

Güncellemeler:
20-34 Zeka Belirtisi Yok,

35-49 Zeka geriliği,

50-69 Düşük zeka,

70-79 Sınırda Zeka,

80-89 Donuk Normal,

90-109 Normal Zeka,

110-119 Parlak Zeka,

120-129 Üstün Zeka,

130-149 Dahi.

150 ve üzeri Milyonda Bir

1 Puanla parlak zekayı kaçırdım :)

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Zeka testi , tıbbi bir gerekçe olmadığı ya da bir resmi kurum tarafından sevkedilmediği sürece bütün yaşlar dahil olmak üzere yapılması yasaktır. Buna neden ise , bir dönemde çocuklarını atyarışı olarak görüp , sırf sidik yarışı olsun diye özel okullara kaydettiren , yetinmeyip bir hastaneye başvurup zeka testi yaptırıp , ne puan çıkarsa çıksın 5 10 puan üstüne rapor almak için olmadık duygu sömürüsüne giren , eline geçen raporu da konu komşuya gösteren ailelerdir.

Online test olarak sitelerde gördükleriniz ise , hiç bir referansa dayanmayan ve site kurucu ile sayfayı anlatan arasında geçen bir soru cevap dizisidir , sonuç da otomatik çıkmaktadır ama bu sonuç dünya geneli içinde ortalamalara vurulmadığından ne çıktığı da bir parmak baldan öte gitmez, bir çeşit falcılıktır.

Zeka ve diğer testlerin telif hakları vardır ve bu çok pahalı olup kullanma şartları çok serttir. Uygunsuz kullanım tesbitinde , test sahibi üniversite , bunu uygulayan psikolog dahi olsa lisansını şakkk diye iptal eder ,kullandırmaz . Çünki dünya geneli istatstiklerinde yerel dahi olsa sahte sapmalara neden olur.

Ayrıca zekaların çeşiitleri ve bunlara göre ayrı alt testleri de vardır. 5 sayfa doldurup benim zekam yüzbin denemez, reverse kanıtlarının da yapılması gerekir.

Zeka işe yarar mı ? Bill Gates üniversiteden atıldı ya da bıraktı ama bugün kullandığınız işletim sistemleri ve hatasız office programlarının yaratıcısı ve sahibi . Elinizdeki Akıllı telefonun babası Steve Jobs zeki mi ? Fikir sizin karar sizin ...

Sanal zeka testleri fal'dan öte gitmez . Ne isminiz belli ne cinsiyetiniz ne yaşınız ne de uygulama süreniz , uygulama ortamınız zaten standart olamaz...

0|0
    0|0
    • Hepsine tamam ama son cümle fevkaledeliği bozmuş. Çünkü testte yaşınızı ve cinsiyetinizi soruyor. Üstelik 30 dakika uygulama süresi verilmiş.

Onun haricinde değindiklerinize katılmamak elde değil.

• Bunları gözetleyen ve doğrulayarak imza atıp hangi envantere göre değerlendireceğini belirtmeyen bir uzman ortada yoksa , sizin yazdıklarınızın bir önemi de olmuyor. Zira bu ve benzer testlerin bazısı yılda bir bazısı ayda bir dünya NORM ları yayınlar ve sonuçlar buna GÖRECELİ olur.Bu testler online verilemez mi? Verilir, nedeni belirtilerek online form ve ödeme gönderdiğiniz takdirde, bir uzmanın da tasdiki ile ancak üniversitelerin şifreli sayfalarında verilebilir.

Ayrıca eic için teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 7

• 128 çıktıydı sanaldaki bende fakat inandırıcı degil bunlar derler normali bile dogru degildir hatta asla ölçülemez IQ ondan dertt etme fazla :(

0|0
    0|0
  • güvenilir değil

0|0
    0|0
  • ıntenettekılerın hepsı yalan yalnız.

Psıkologa gıdıp olcturebılırsın.

0|0
    1|1
    • arkadasım yanlıs dıyorum. Neden yetkın bır kısıye gıdıp yaptırmıyorsun?

Internette bulunan dıkkat testlerı ve IQ testlerı yanlıstır.

• yüksekse doğrudur zaten

0|0
    0|0

• Saçmalık .

0|0
    0|0
  • benimki 160 çıkmıştı.ama o kadar inandırıcı gelmedi bana

0|0
    1|0
    • oha cidden 160 mı cıktın... aferin sana... zeki kız...

o testler genelde dogru

• insanlara kötü davranıyorsundur :P şekil-1a

• Benimki 158 çıkmıştı :D Bunun cidden normal bir IQ testi ile alakası yok, evet bu senin o aynı testten 90 alan gerizekalılardan daha zeki olduğunu gösterir, ama şöyle bakarsak, IQ testlerinin tümünde teste girenin olayı ne kadar çabuk kavradığına, sorunlara ne kadar çabuk çözüm getirebildiğine odaklanılır. Sen bir olayı 10 yılda çözsen ne olur 10 saniyede çözsen ne olur. Arkadaşının olmasının sebebi büyük ihtimal hiç kapanmayan ağzın ve çocuksu davranışların. İnsanlara çok değer veriyorsun çünkü hayatında büyük sıkıntılar çektin. Değer verdiğin için onları kaybetmek istemiyorsun, ama onlara fazla değer vererek onları kaybediyorsun. Arkadaşın olmasını istiyorsan ciddi tavırlı hiçkimseyi önemsemeyen bir serseri olacaksın ;).

• Bunlarla anlayamazsın git gerçek ıQ testi yaptır bazı gerizekalılar onlara güvenip kendini zeki zannediyorlar çok merak ediyorsan yaptır bence.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• İnternetteki IQ testleri: Algılama&düşünme&görme testi=doğru.. benim yaptığım sitede çıldıracaktım, ama en sonunda bitirdim süre bitmeden :D sitenin adı zeka testi merkezi.. ha bu arada, 130 çıktı. Ben aslında tarih hakkında tam bir bilgi küpüyümdür, babamın sülaleden gelen bir yeteneğe görede dil yeteneğimiz vardır. Yabancı dil sınıfındayım :D

0|0
    0|0
  • İnternetteki ıq testleri bence yalan. Ben 152 yapmıştım. Test gerçek olsaydı o kadar yüksek yapamazdım diye düşünüyorum. Senin 109a gelince, internetten yaptırdıysan üzülme, yanlıştır o test. Ama eğer sana o testi bir psikolog felan yaptıysa, oturup ağla bence :) şaka şaka 109 iyidir, 109 süperdir. Normalin azıcık üstünde yani, yine iyisin sen.

0|0
    0|0
  • IQ testi yaptıran varsa birde internette yapsın doğru mu anlayalım bakalım.:D

0|0
    0|0
  • Zeka testlerini saçma bulurum internettekiler yanlış olabilir ilk 10 soruyu cevaplayıp gerisini kafadan attım 106 çıktı işte.

0|0
    0|0
  • Yalnız o testlerde düşük sonuç alanı duymadım hiç,nasıl becerdin :D

0|1
    0|0
  • 120 çıkmıştı üzülmüştüm benim hakkım 160 tı

psikoloğa yaptırdım ben tescilli

0|0
    0|0
  • bir çok test var bir tane değil dostum ;) o yüzden pek inanma ;)

0|0
    0|0
  • Dostum ne tuhaf bende biraz önce IQ testi yaptım herşeyi kafadan attım ve çıkan sonuç 105 oldu ne tuhaf değilmi :D

0|0
    0|1
Yükleniyor...