Bende biraz unutkanlık var doktora gitsem mi?

ben bazen 5 dakika önce düşündüğüm bir şeyi hatırlayamıyorum diyorumki ulan ben bir şey düşünüyodum neydi neydi diye arıyorum düşünüyorum bazen hatırlıyorum ama bazende hatırlamıyorum acaba alzhemir falan gibi ciddi bir hastalık olabilirmi yoksa stresten falan mı anlamadım

Güncellemeler:
cevaplarınız için teşekkürler önerilerinizi dikkate alıcam

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Bu sizin nörolojik bir rahatsızlığınız olabileceğiniz yönünde bir uyarıdır.Vücudumuz kendi kendine savunma görevi gösterir ve sizi bu konuda önceden uyarır ki, siz bunu dikkate almalısınız. Alzheimer, hastalığı beyni hafıza ile ilgili bölümlerinde en belirgin olmak üzere yaygın olarak etkileyen bir hastalıktır.Temel bulgu hafıza kaybıdır. Ayrıca duygu, düşünce, davranış, konuşma, el becerisi vb. değişik derecelerde etkilenir. Tabi illaki bu hastalığa yakalanmanız gerekmez unutkanlık olması için çünkü, unutkanlığın günlük hayat içinde en büyük nedeni strestir. Depresyon ve beslenme yetersizliğide ve buna bağlı olarak tiroit bezinin az çalışması ve B12 vitaminin eksikliğide unutkanlığa neden olur. Yağ hafızayı yerinde tutar. Çok yağsız besinler tüketmek ve vejeteryanlıkta unutkanlığa neden olabilir. Kırmızı et ve balık tüketmek hafıza için çok iyi besinlerdir. Yağda eriyen vitaminler ve E vitaminide hafıza için önemli rol oynar. Bol fındık ve ceviz tüketin.Yediğiniz besinlere dikkat edin ve en önemlisi ilk ve bir an evvel bir doktora gidin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• B12 falan al.

0|0
    0|0
    • Ekmek arasına sürüyorum b12 yi ben öyle yiyorum ondan böyle dahiyim..

• Aynı durum bende de var 2 kere mutfak yaktım.

0|0
    0|0
  • belki B12 eksikliğidir,doktora gitmekten zarar gelmez..

0|0
    0|0
  • stresden insana her sey olur.seni rahattsiz ediyorsa doktora danis

0|0
    0|0
  • Git tabii ki yol yakınken.

0|0
    0|0
  • Doktora görünmeni tavsiye ederim .

0|0
    0|0
  • Ben hiç bir şeyi unutmam sor söyleyim hemen tak tak tak.. Zekala ilgil ibence..

0|0
    1|0
  • bende de oluyor bazen . çok stresli olduğum günlerde ozellıkle.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• b 12 olabilir muhtemelen ama çok fazla bilgisayar kullanımı veya televizyon izleme beynin hafıza kısmına zarar verdiğinden sorunun nedenlerinden biri olabilir. ama tabi doğrusunu doktorlar daha iyi bilir :)

0|0
    0|0
  • Gitmelisin

0|0
    0|0
  • Git bakalım.

0|0
    0|0
  • Kafan bu ara çok dolu falandır ondandır.Düşündüğün çok şey mi var?

0|0
    0|0
  • Stresten dostum, sürekli beyin egzersizi yap...

0|0
    0|0
  • Stress ve hayat problemlerinden kaynaklanıyor

0|0
    0|0
  • Ben sana biraz farklı boyuttan yaklaşayım.Asrın imamına bu konuyu sormuşlar(Bediüzzamana) Bende unutkanlık var ne yapmalıyım?

o da demişki fazla harama nisbet etme (bakma).

baktıkça unutkanlık hasıl oluyor gerçekten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...