Olimpiyat videosu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Ezan okunuyor...

Rihanna söylüyor.

Olimpiyat tanıtım filmimiz bu.

*

Televizyonlarda yayınlanıyor.

İnternette var, izleyin lütfen...

Kızlı-erkekli dolaşıyorlar.

Kızlı-erkekli parkta oynuyorlar.

Kızlı-erkekli müze geziyorlar.

Kızlı-erkekli alışveriş yapıyorlar.

Kızlı-erkekli çay içiyorlar.

Kızlı-erkekli Boğaz kenarındalar...

Kızlı-erkekli tekneye biniyorlar.

*

Dalgalı, düz, kıvırcık.

Hepsinin saçı açık.

Tekneye binen kız, mini etekli.

*

Sanırsın, Los Angeles’tır.

Siyah Amerikalı bile var.

*

Nerde türbanlılar kardeşim?

*

Yok mu İstanbul’da hiç türbanlı?

Neden koymadınız tanıtım filmine?

*

Benim başörtülü bacım, benim başörtülü bacım diye oy toplamayı biliyorsun... Utanmıyor musun başörtülü bacını saklamaya?

Başörtüsünden mi utanıyorsun yoksa?

Kızlı-erkekli bankta oturmayı hoş karşılamam diyeceksin... Memleketi dünyaya tanıtmak için çapulcu’lara sarılacaksın, öyle mi?

Başörtülü bacım üniversiteye giremiyor, başörtülü bacım TBMM’ye giremiyor diye mağdur ayaklarına yatacaksın... Kendi ellerinle hazırladığın tanıtım filmine, başörtülü bacını sokmayacaksın, öyle mi?

*

Ayıp mıdır türbanlıları göstermek?

Yoksa, bu senin yaptığın mı ayıptır?

*

Ayrıca...

Ezan okunurken konserlerin sesini kısmayana dinsiz diyeceksin... Sonra da, ezan’a Rihanna’yla vokal yaptıracaksın... Müezzin midir Rihanna?

*

İçinde “rakı” geçiyor diye ‘Vardar Ovası’nı yasaklayacaksın. İçinde “ecstasy” geçen Rihanna şarkısıyla Türkiye’yi tanıtacaksın öyle mi?

*

2020’yi verirler mi bilmem ama, “takiye olimpiyatı” yapsalar, banko bunlar alır.

YILMAZ ÖZDİL

Bu adam gibi gerçekten düşünebilen birkaç adam kaldı mı acaba?

Durun ben cevabımı aldım.

link

Güncellemeler:
Ben yanlış anlaşıldım sanıyorum kapalıların gösterilmesi değil derdim hükümetin ikiyüzlülüğü.

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Video kaldırılmış sanırım. baska biryerde var.
    Olimpiyat 2020 yi belki de bundan kazanamadık. bunu izlemedim sanırım ama istanbulun tanıtımı gibi birşey.
    Adamalar gelip bagcılarta güneşlide olimpiyat macına cıkacak gösterilen yer istanbulun kale ici.
    sporluk birsey yok

0|0
    0|0
  • ne göstereceklerdi videoda, istanbulun doğası neyse aslı neyse onu göstermişler, şöyle bir yabancıların gözüyle bakın avrupalılar türkiyeye gelse ne görür ; balık tutan insanlar simitciler esnaflar, ahşap evler, bunlar bizim yaşamımız, esas bence sizce eksik neydi ne eklenmeliydi diye sormak gerekir bence. çünkü eleştirmek kolaydır ama çözüm üretmek zordur. madem beğenmeyen çok ki bu video 1 senedir var. söylesinler ne eksik eklenebilirdi diye fikirlerini.

0|0
    0|0
    • ne 1 senesi ya yeni video bu.

adam türbanlılara oynadı oy için. ama bir tanesini koymamış videoya.

valla gittiğimde her yer kara çarşaflı cübbeli kaynıyor kimse bana anlatmasın şimdi.

james bondun filminde de İstanbul vardı aynı olduğu gibiydi.

gerçekten olanları gösteremezler yemez çünkü.

• Türkün Türkten başka dostu yoktur dedikleri doğru olsa gerek.

• türklük bir kavramdır aslında, moğollar bile tek ulus veya soy değildi, altlarında bir çok farklı aile soy barındırırdı ama tek bayrakta birleşmişlerdi.

hatta dahası anadoludan sürülerek orta asyaya gittiğimizin bile ispatlanmış olması. adamlar bizim için ata sözü bile geliştirmişler... o kadar ki korkuyorlar. bu sebeple daha da çok kenetlenmemiz gerek.

• ampülle buraya kadar!

0|0
    0|0
  • yahu başörtüye kimsenin birşey dediği yok üniversitede olan olayları kastetmiyorum ama oy veren kapalıların hepsinin gerçek kapalı olduğunumu sanıyorsun ? iktidardan çıkarı olmasa kapanırmı sanıyorsun ? halen anlamıyorsunuz değilmi ?

0|0
    0|0
    • en yanlış anlaşıldım sanıyorum kapalıların gösterilmesi değil derdim hükümetin ikiyüzlülüğü.

• bu adamın bir şey bildiği yok be bence, gündemi takip edip iktidara giydirmekten başka bildiği yok, kendi görüşünden biri iktidarda olsa hiç bir pisliğe gıkını çıkarmaz, bence banu avarla evlenip bir köye yerleşip çocuk falan yapsınlar

0|0
    0|0
    • "bence" adamın kişiliğiyle ilgili fikirlerini kendine saklamalısın.

çünkü ben tanıtım filmini sordum Yılmaz Özdil gibi zeki akıllı örümcek kafalı olmayan en azından düşünmeye üşenmeyen bir adamın kişiliğini zaten sizin gibi adamların tartışmasına sunmam ben.

• ben de teşekkür ediyorum tartışma ortamı yaratmadan özgürce fikirlerinizi paylaşıp benimkileri de saygıyla dinlediğiniz için.

• bence tanıtım filmimizde sorun yoktu bizi gayette doğru tanıtıyordu...

sorun politikadaydı..

0|0
    0|0
    • nasıl yani?

• avrupalı delegelerin politik düşüncesinden dolayı kaybettik bunun başka bir açıklaması yok ..

eğer olimpiyatın amacı olimpik ruhu yeni alanlara dağıtmaksa İSTANBUL ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ'inden daha iyi bölge bulamazlardı..

• Hahhaha onlar da işte utanıyor itiraf edemeseler de ne yapsınlar :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Rezalet bir videoydu ki bir tane sporcu yoktu... Turizm tanıtım zımbırtısı gibi olmuş... Ve Rihanna ne alaka zaten? Dayasalar bir bağlama milliyetçilikten mütevellit mis! Dünya Barışı diyorlardı ağızlarından savaş düşmeyenler... Ne oldu kimse yemedi...

Bright like a diamond'mış! Gördük Doğum Yaptıran Sağlık Görevlisinin Elmasını... Tokyo haketti aldı bu kadar basit...

0|0
    0|0
  • yorum yok sozun bittigi yer iste

1|0
    0|1
  • Ben beğendim güzel olmuş olimpiyat olmasa bile turist çekeceği kesin

0|0
    0|0
    • turistler baya şaşıracak.

• hoşgörülüler?

adamlar bizim hala develerle ulaşım yaptığımızı falan sanıyorlar.

çarşaflıları görünce bizim gerici olduğumuz iddialarında bulunuyorlar.

• ha o yönden ? tamam ben yanlış anladım o zaman. Bilgisi olan da var olmayan da cahilliklerinden kaynaklı bir durum bu şekilde düşünenlerin :))))

Yükleniyor...