Bayanlarımızın evde kalma yaş sınırı 27 yaş mıdır?

Bilimsel açıdan açıklamak gerekirse...

Bir bayan anatomik olarak hayatı boyunca 400 adet yumurta üretir. Bu açıdan bakılırsa;

400 Adet X 28 Gün = 11.200 gün süren yumurtlama dönemleri vardır, bayanların.

11.200 Gün / 365 Gün = 30,68 yani 31 yıllık bir süreçtir, yumurtlama. 12 yaşlarında başlayan bu süreç 43-45 yaşlarına kadar devam etmektedir.

Kadının tıbbi mülahazalara göre en sağlıklı ve en sağlam yumurta ürettiği dönemler 150-200 arasıdır.

Bu hesaba göre;

150 Adet X 28 Gün = 4.200 gün

4.200 Gün / 365 Gün = 11,5 yıl

12 yaş + 11,5 yıl = 23,5 yaş yani 24 yaşında kadın en sağlıklı yumurtaları üretmeye başlıyor.

Ne zamana kadar;

200 Adet X 28 Gün = 5.600 gün

5.600 Gün / 365 Gün = 15,34 yıl

12 yaş + 15,34 yıl = 27,34 yaş yani 27 yaşında kadın en sağlıklı yumurtaları üretmesi sonlanmaya başlıyor.

Evlenilmesi çocuk açısından düşünüldüğünde 24-27 yaşları arasındaki bayanlar her (beslenme ve hormonlu gıdalar bağımsız değişken olarak değerlendirilmiştir) açıdan sağlıklı neslin anahtarı profilindedir.

Bayanlarımızın evde kalma yaş sınırı 27 yaş mıdır?

Güncellemeler:
Arkadaşlar, bu bilimsel bir açıklama dediysem kendi alt yapımla alakalı hazırlanmış bir teori, doğruluğunu sorgulayın elbette ama bana çıkışmayın. :)

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• saçma ben 29 yasındayım evde kaldıgımı dusunmuyorum aşık olmadıgım bırı ıle sırf evlenmek ıcın mı evlenıcem.cocuk olayına gelınce bı arkadasım 31 yasında evlendı bı yıl sonra dogum yaptı..gülben ergen kaç yasında dogurdu saglıklı nesıl ıle ne alakası var o zaman erkekte yedıgı ıctıgı önemlı evlenecegımız adama bunlarımı denetlıcez

0|1
    0|0
    • Bilimsel bir açılım yaptım, neden bu kızgınlık ve öfke? :(

• Bilimsel açıdan bir değerlendirme yapayım dedim. Ortadaki verileri kadınlara uyarladım, bende istemem kadınlarımızın evde kalmalarını... :(

• teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 2

• 27 yaşları,hayatı daha yeni yerine oturtup,eş aradığımız zamanlar olmalı,çoluk çocuğa karışacak zaman değil.

0|1
    0|0
    • Ben bilimsel açıklamamın yalancısıyım, ben öyle diyormuşum. Elçiye zeval olmaz. :)

• sadece başlığı okudum ne yalan söyleyim benim daha 3 senem daha var iyi kurtardım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• bencede o yaşlardır 26-27 den sonra zor

0|1
    0|0
    • Geçen yıl tıp dergisinde okumuştum. Kadın hayatı boyunca 400 yumurta üretiyor, yumurtaların en sağlıklı olanları 150-200 arasında olduğu yazılıydı. İlginç değil mi?

• Kezbanlıklarından evlenmiyorlar.

0|1
    2|0
    • Bu kezbanlık değil ki, bilimsel açıklama...

• Şaka bir yana bize hanımlar kızmış. Haksız da sayılmazlar...

• Evet

Yükleniyor...