Ve yine olimpiyatları kaybettik.

Olimpiyatların tokyoda yapılmasına karar verildi ne düşünüyorsunuz.?

Benim açıkcası hiç umudum yoktu bize verilceğinden.Çünkü ekonomik ve turistik açıdan baya bir ilerleme kaydedecektik.Bunuda hiçbir ülke istemiyor malesef.Bu senede kazanamadıysak bidahada zor kazanırız.Bizim 3/1 yatırım yapan bir ülke kazanıyorsa bu olimpiyatları dahada alamayız.

0|0
15|17

En İyi Kız Görüşü

• yapcak bişi yok :)

0|0
    0|0
    • Lan bari yorum yazıyorsun neden 2 kere yapıyorsn bu işi. :D

• ne yapma etme nan. :D Tamam yapacam ama önce bir izin ver yazma :D

• teşekkür etmene gerek yok yazmanada.

Kızlar Ne Diyor 14

• Zaten bizim alamayacağımızı bildikleri için olayı gezi parkına mal etmişlerdi. Hayırlısı olsun diyelim.

1|1
    0|0
  • Yuh artık ya

1|2
    0|0
  • Sonuç belliydi zaten

0|1
    2|0
  • Her zaman ki gibi oldu ... sonuç belliydi zaten.Öyle bir şansı Türkiyeye vermezlerdi

1|1
    0|0
  • bir sürü asılı türk olan ülke var Kırgızistan, azerbaycan ...neden bunlar birleşip asya birliğini oluşturmuyorlar ki

niye abye minnet duyuyoruz ki

0|2
    0|0
    • Başımıza ne zaman Turancılar gelir, işte o zaman bunu kurarız.

Ümmetçiler varken İslam birliği de kurulmaz, sadece Emperyalizmin maşalığını yaparız. Amerikan çıkarları için Suriye'yi işgal ederiz..

• çok komiksınız ya

• iyi oldu bunuda yüzümüze bulaştırırdık

1|1
    1|0
  • Maalesef üzüldüm

0|1
    0|0
  • Tokyo en mantıklısıydı.

0|2
    0|0
  • Desene haksızlık yapıldı renktaş

TFF mode:on

0|2
    0|2
  • hayırlısı olsun ya

0|1
    0|0
  • başka derdinmi yok ? :D

0|0
    0|0
  • bunu neden mi yaptım?tesadüf cho diye başlayan kızla konuşmalarını okudum.aklıma geldi.seni sinir etmek değildi amacım ya.afedersin tekrar

0|0
    0|0
    • Tamam gizliden çık ben çıkıyorm şimdi geldiğimde umarım gizli olmassın.

• geçmiş olsun=)))=((((=))))

0|0
    0|0
    • eheehehehehehhe çılgın seni. :D

• Msjını açsan ordan söylesem.?Burdan etiket olmak istemiyorm daha fazla.

• peki

• Açıkçası ben sonuca şaşırmadm .

1|2
    2|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Israrla hepinize anlatmaya çalışıyorum. Artık kopyala-yapıştır yapacağım. Fark edenlerden şimdiden özür diliyorum.

Olimpiyatları alamamak dünyanın sonu değil. Kaldı ki favori zaten Tokyoydu. Plase Madrid ve sürpriz de İstanbul'du. Biz beklenenden daha iyi bir sonuç elde ettik.

Elbetteki her insan şehrinin başarılı ve ön plana çıkmasını ister. Dilerim ki hazır ve güçlü bir İstanbul ileri ki yıllarda olimpiyatları almaya hazır hale gelir.

Gerçeklere gelince.

İstanbul ekonomik olarak olimpiyatlara hiç hazır değil. En az 50 milyar Dollarlık bir bütçe gerekir. Bu bütçe Türkiye'de ne yazık ki yok. Öyle bir para gökten başımıza düşse bile şu an için o yatırım yapacak durumda değiliz.

İstanbul'un altyapısı olimpiyatlar için çok yetersiz. Tesislerimiz eksik değil çok eksik.

Olimpiyat kültürü neredeyse hiç yok. Türkiye olimpiyatlarda başarısız olan, sportif başarılardan uzak kalmış bir ülke. Sporcu gönderemediğimiz gibi başarıda elde edemiyoruz.

İnsanların olimpiyatlara ilgisi son derece sınırlı. Yerel halkın katılımı son dönemlerin en düşük seviyesinde olurdu.

Hükümet olaya sadece propaganda olarak bakıyor. Olimpiyatları umursamadıkları genel olarak sportif faaliyetlerdeki başarısızlığımızdan belli.

Terör belası etrafımızda. Bulunduğumuz coğrafya nedeniyle Olimpiyatların güvenliğini sağlamamız çok zor.

Olimpiyatlar için kalifiye ve donanımlı insan gücümüz kısıtlı. Ülkemizde doğru düzgün ingilizce konuşan kişi sayısı bile sınırlı iken portekizce veya hintçe bileni nereden bulacağız. Bu insanlara nasıl hizmet vereceğiz.

Ne zaman ki bu sorunlar çözülür ve gerçekten olimpiyatlara hazır oluruz o zaman olimpiyatlar bize gelir.

1|2
    0|0
    • Senin bu saydıkların olduğunda türkiye olmaz.

• Bir de balik hafizali olduklarini ekleyelim. Turkiyedeki sorunlari baska ulkeye sikayet etmenin vatanhainligi oldugunu savunan bir gizlicik var :(. Hayrunnisa gulun aihme basvurdugunu da unutuyorlar. Ne desem ne desem :).

• Yalandan degil takiyyeden sayiliyor maalesef.

Bir guruhun peygamberi fethullah gulen, halifesi rte, kabesi basbakanlik ofisiyse. Bunlara isteseniz de anlatamazsiniz.

• olmayınca olmuyor yapacak birşey yok

0|1
    0|0
  • tokyo her konuda marid ve istanbuldan üstündü hakettiler olimpiyatları kazanmak için günübirlk sunum yapıp ben yapıcam demiceksn icraat gösterecksn şu ülkede kaç tane doğru düzgün stadın spor kompleksin var ?

0|1
    0|0
  • Sen kendi halkını katlet ondan sonra Olimpiyat iste böyle bir dünya yok

0|1
    0|0
  • Fukuşima'nın diğer reaktörleri dötlerinde patlasın i*nelerin.

1|1
    0|0
  • ".Çünkü ekonomik ve turistik açıdan baya bir ilerleme kaydedecektik.Bunuda hiçbir ülke istemiyor malesef. Bu senede kazanamadıysak bidahada zor kazanırız.Bizim 3/1 yatırım yapan bir ülke kazanıyorsa bu olimpiyatları dahada alamayız."

işte olay tamamen bu. 5 yıldız.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle bu kardeşim.Avrupa krizde Türkiye'ye bunu veripte gelişmesini istemezler.

• benim tahminim , bu sene Türkiye'nin adı çok fazla şike ve dopingle anıldı ondan dolayı burada yapmak istememiş olabilirler .

0|1
    0|0
  • Bizim 3te1imiz kadar yatırım yapmalarının sebebi onlarda tüm tesislerin olması biz olimpiyat yapıcaz ama nerede yapıcaz tesis mi vaR? Adamlar zamanında hepsini yapmış şimdi neye para harcıcaklar.

0|1
    0|0
    • Öyle diorsun.Türkiye bunu başaracağını bütün dünya biliyor ama bilerek vermiyolar.

• Denilecek bir şey yok 2024 e aday olmamalıyız artık iyice kabak tadı verdi 5 seferdir alamamak bu nedir ya...

0|1
    0|0
  • hayırlısı olsun

0|1
    0|0
  • 20 kere gösterdiğimiz köprüyü bile japonlar yapmış bilmem anlatabildim mi?

0|1
    0|0
  • Tokyo gibi dev bir beton şehir istanbula karşı çok saçma.

Oy verenler sorunlu bana kalırsa.

0|1
    0|0
  • daha önemli sorunlarımız var

0|1
    0|0
  • piçler hakkımızı yedi japon piçlerine verdiler oçlar

0|1
    0|0
  • Gezicilere atarlar suçu şimdi

0|1
    0|0
    • Yok okadarı yapmazlar herhalde.

• valla yutturabildiklerine :D, gezi olaylarında da CHPye salladılar, ne CHP ne halk gezinin CHP ile alakası yok diye tepki gösterince faiz lobisine şutladılar gerçi onu da yutturamadılar da bana göre

• :D he sen hüloğğğğculardan bahsediyorsn anladım. :D Bak olabilir. :D

• birincisi müslüman ülkeyi ne avrupaya nede olimpiyatlara istemezler. Bizim icimizde kendi devletine kafa tutanlar, baska ülkerlere gidip sikayet edenler oldukca türkiye hic biyere varamaz. Bu gezi parki olayi da önemli bir faktör oldu. Dünyanin neresine giderseniz gidin projeler icin agaclar kesilir veya yerleri degistirilir ve o ülkedeki cevre dostlari niye yürümezler? Gezi parki hükümeti yikmak icin düzenlenen bir olaydir. Buna kananlarda bayram yapsinlar simdi.

Bir ülkede birlik beraberlik olmassa o ülke ne yapsada biyere varamaz. Sayin kilicdaroglu cocuk gibi bir olay oldugunda hemen avrupaya kendi vatanini kendi milletini sikayet edecek kadar kücük. Türkiye cumhuriyet bir ailedir ve aile icindeki meseleler aile icinde cözülür. Kim olursa olsun, türkiyedeki sorunlari gidip baska bir ülkeye sikayet edenler benim icin vatan hainidir.

Türkiyenin daha güclü olmasi icin disarayi dönük beraberlik olmasi gerekirken . Birilerin iraka, misira, süriyeye gidip kendi vatanini rezil edebiliyor.

Bundan dolayi ben olimpiyat oylamanin böyle olacani zaten tahmin etmistim ve öyle oldu. Geziciler sevine bilirsiniz?

Ne zaman türkiye güclenmeye basladi ise ozaman hemen birileri harekete geciyor. Uyanin artik. Ben bucu mucu degilim. Kim vatana hizmet ediyorsa, o herzaman iktidarda olmasi gerekir.

0|2
    1|0
    • Birşey diyemicem.

• Bu lafin kime? Ne demek istiyorsun?

• Sana.Niye gizlisin bilader ne çekiniyorsun düşüncelerinde özgür ol.Kız yukarda yazıyor eğer güveniyorsa kendine gelsin burda yazsın yazdıklarını sende yazmıyorsn.

• Kesin bizim yuzumuzden olimpiyatlari alamamistir Turkiye. Tay-yeap 3-5 goz yasi daha dokseydi belki verirlerdi.

0|1
    0|0
Yükleniyor...