İlişkilerde kontrolün kadında olmasını, erkekte olmasından daha tehlikeli buluyor musunuz?

İlişkilerde her ne kadar demokratik bir ortam beklentisi olsa da, ilişkinin ilerleyen evrelerinde bunun sadece hayal olduğunu görüyorsunuz. Taraflardan biri edilgen değilse ya da bu şekle bürünmeyi reddediyorsa, sürekli bir çatışma ortamı kaçınılmaz oluyor.

Soruya gelince: İlişkilerde egemen olan, kontrolü elinde bulunduran tarafın erkek olması kadına şiddet uygulamasıyla sonlanabiliyor. Peki kontrol kadında olursa tehlikenin boyutu erkekte olduğu düzeyde oluyor mu?

0|1
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Olmaz diye düşünüyorum. Her şey bence ilişkiyle bağlı çünkü ailenle iyi anlaşıyorsan eşinde olsun sende ol bir şey fark etmez. Şahsen evin kontrolü benim annemin emri altındaydı. Çünkü tek çocuk olarak beni büyüttü çalışıyordu (hala çalışıyor) faturaları yatır kredi kartını yatır ev kredisini yatır gibi bir çok şeyle ilgilenirdi. Babamda çalışıyor (hala) ama sadece ev işlerine bakıyor babam hani tamir gibi erkeğe yönelik işler. ama araları iyi hepimiz ailede mutluyuz yani bir problem olmaz bunu yaşadım emin ol ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kontroller ortak olmalı.

1|0
    0|0
  • İkisi de tehlikeli.

0|0
    0|0
  • İlişkilerde bir egemen varsa kadın veya erkek fark etmez, zaten tehlikelidir, çiftler eşit ve aynı derece de söz sahibi olmalı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• her zaman kadn yönetlmek içn yaratlmıstr.fikir alir paylaşırsn o ayrı.ama kadindan evin reisi olmaz.erkeğn bir anlamı yoktr.zaten erkek gerektğh yerde kadna müsade etcektir.kenedeni ilisksni yaşantlarnı ynlendrmek içn

0|0
    0|0
  • Dostum Kontrol hiçbir zaman sadece erkekte ya da kadında olmamıştır.(olduğu takdirdede ayrılıklar boşanmalar olmuştur). Eğer geçim istiyorsan kontrol manyağı olma. Allah sana konuşasın anlaşasın diye dile vermiş. Konuşursun uzlaşırsın beraber karar verirsin.

Kadın ya da erkek farketmez En tehlikeli durum kontrolün tek bir kişide olmasıdır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...