Nobel bilim ödülü alan bilim adamlarının %70'inden fazlası neden ateist sizce?

romadan tutun, günümüze kadar gelen tüm bilim insanlarının % 70 i ateist.

bir de, dünyanın en geri kalmış ülkeleri full müslüman ülkeler. en ileri müslüman ülkesi türkiye, onda da başbakan fırsat bulsa ununla aynı düşünmeyenleri bir kaşık suda boğacak. böyle bir demokrasi, ilericilik var.

ve ateist oranı ülke gelşmşlikleriyle doğru orantılı artıyor örneğin isveçin %77'si ateist evet düşünceleriniz?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Aşağıdaki cevaplar zaten sorunun yanıtı. Ateist insanların çoğu belli bir algı seviyesini aşmış insanlardır, geri kalan diğer insanları ahlaki, yönetimsel vs konularda kendilerinden farklı düşündükleri için yargılamazlar ve herkesin kendi hayatını dilediği gibi yaşamasına izin verirler. Bi işi en iyi yapıcak insan kimse onu o işe getirirler, işi en iyi yapabilcek insanı dindar diye kenara atmazlar mesela. Ayrıca dogmaları, sabit fikirleri yoktur bilimin getirdiklerine göre düşüncelerini değiştirir geliştirirler. Ateistlerde düalist algı yoktur, çoğu dinde oldugu gibi madde ve ruh gibi iki ayrı şeyin var olduğunu düşünmezler. Var olan herşeyin maddenin ve enerjinin etkileşimi sonucu olduğunu bilirler. Düalist algının insanlarda sebep olduğu yanılsamalardan biri ölümden sonra varlığı devam ediceği algısıdır. Burda bunlardan bahsetmiycem ama bunlar evimsel olarak avantajlı şeylerdir ve düalizm evrimsel olarak desteklenir bu da insanların çoğunun doğuştan düalist olmaya meyilli olduğu anlamına gelir. Neyse bunlara karşın nerdeyse tüm dinler insanlara ayrımcılığı empoze eder, kendi dinsel ahlaksal neyse artık, kendi sınıflarını diğer sınıflardan kayırmalarını söyler. Aşağıda gördüğün gibi müslüman adam insanların cinsel hayatına karışır, eşcinsellik gibi doğuştan yönelimlendiği ispatlanmış olguları kişiye hakaret etmede kullanır o kişiyi ayırmada ayrımcılık yapmada kullanırlar. Pentin gibi olayı çarpıtırlar. Sanki sen isveçin tamamı ateist demişsin gibi, tarih boyunca sömürdükleri yerlede öyle yaptılar böyle yaptılar diye çamur atmaya çalışırlar. Sanki sömürgeleri, tecavüzleri ateist kesimin yaptığı barizmiş gibi... Avrupa ülkelerinde o sömürge dönemlerinde orta çağda vs hristiyanlık vardır. Ama milletin uçkurunda cinsel yöneliminde kaldıkları için tarih bilmezler. Ve günümüzü de bilmezler, en az tecavüz ve diğer suçların işlendiği yerlerin ateist oranlarının yüksek olduğu ülkelerde olduğundan haberleri yoktur. Zaten bundan haberleri olmadığı için bu ülkelere çamur atmaktan çekinmezler. Ateist olduğunu kendi açıklamış olan Bill Gates dünyanın en zengin adamı olarak kalmaktansa hayatı boyunca servetinin 36.8 milyar dolarını bağışlamıştır. Hayır şunu da anlamak mümkün değil insanlara doğru yolu göstersin diye tanrı kitap yolluyo ama bu müslüman niye böyle şu müslüman niye böyle diye sorunca onlar islamiyeti yanlış anlamış deniyor. Ulan zaten tüm insanlara doğru yolu göstermesi gereken kitaptan kimse bir halt anlamıyosa herkes yanlış anlıyosa bu kitap başarısız olmuş demektir, suçu insanların yanlış anlamasına atarak bunu örtbas edemezsiniz. Kuran çelişkilerle doludur bu çelişkileri merak edenler için link veriyorum

link

0|2
    0|1
    • hepsini acayip morattın ama bunların kafaları afyonlanmış dediklerinden bir şey anlşamayacaklardır muhtemelen

• Yanlis bilgi vermeyin kendiniz ateistsizniz diye nobel alanlarin bilim alaninda sadece %7 si ateist geri kalanlar dindar insanlar bunlardan %30 u yahudi digerleride diger dinlere inananlar

Al sana link ateist kolpacı seni m.facebook.com/.../?type=3&fref=nf

Kızlar Ne Diyor 4

• Yavrum o çok özendiğin memleketlerde cinsellik yaşı 12 ye düşmüş, çocuk aldırmak olağan hale gelmiş, eşcinsellik almış yürümüş, aile hayatı sıfır, kendileri ilerlerken sömürdükleri ülkelerin anasını bellemişler. Girdikleri heryerde yoksulluk, sefalet, soykırım, tecavüz gerçekleştirmişler. Şakşaklayacağımız ülkeler, bu ülkelerin insanları bunlar. Nasıl görmezden gelerek yorumlar yaparsınız aklım almıyor.

2|3
    0|1
    • ben senin yavrun falan değilim senin sözlerin benim söylediklerime cevap falan vermiyor. ama onlarda şöyle yapıyordan ileri gidememişsin ayrıca o söylediğin şeylerde tartışılır

• ben bana ters gelen seylerın ustune gıttıgımde yıne Allahı gordum.

Aslında her seyın bır cevabı oldugunu ama acız ve bılgısz olanın bız oldugunu gordum.

Farkımız burada.

• evet ben aciz ve bilgisiz olduğumu kabul et m iyorum sen ediyorsun haklısın fark burada

• "Ilım cınde bıle olsa gıdıp alınız"

"bana bır harf ogretenın kırk yıl kolesı olurum"

"esırler on kısıye okuma yazma ogretmesı karsılıgında bırakılsın"

ılk emır; OKU

Islam da degıl sorun.

Sorun ınsanlarda.

Gormek ıstedıgın gıbı gorme, oldugu gıbı gor.

1|2
    0|0
    • sorun insanlarda demek sorunu büyütüp halledilemez bir duruma sokuyor

• halınıze uzuluyorum

Allah ıslah eylesın.

• sırf ateistler diye geliştiklerini mi söylüyorsun. hayat değerleri yok .pentin güzel bir açıklama yapmış.

bu arada türkiye Müslüman bir ülke değildir. Müslümanların bulunduğu bir ülkedir. ikisini birbirine karıştırma.

0|0
    1|0
    • bu arada söyleyim bu ülkelerin insanlarının sahip oldukları değerler senin müslümanlarından milyonlarca daha gelişmiş çünkü iyi eğitimli bağımsız düşünebilen biat etmeyen insanların serbest akıl yolu ile buldukları bağımsız davranış tarzları

• ister sen üstüne alın ister başkası . insanlar dedim aşağıda sen demedim. işinize gelince dürüst gelmeyince "pis yalancı dinciler" .dimi :D

• öf yaa öf

• Reform gerceklestiremediler o topraklarda. Sorunlari bu. İstemiyorlar da.

Hic baska ulkelerde suclu aramasinlar. Kendileri musluman bilim adamlarini oldurdu. Sebep?

BU DUNYA ONEMLİ DEGİL, ASLOLAN OBURDUNYA.

COK DUSUNURSEN DİNDEN CİKARSİN.

Hala islerine gelmeyen gelismeyi almazlar :).

Bir yerden sonra muslumanin muslumani abdnin silahiyla vurmasini cekirdek citleyerek izlemeye basliyor insan.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Asıl mesele "ateistlik" değil materyalistlik. Konu Tanrı var mı yok mu değil, hayatın kökeni madde mi ruh mu sorusu.

Bilim, doğayı ve evreni açıklamak çabasıdır, verileri toplar, gözlemler yapar, hipotez kurar, deneyler yapar, sonuçta hipotezi doğrular veya yanlışlar. Bu iş %100 maddesel, materyalist... Ruh, Tanrı, cin, peri gibi kavramların burada işi yok. Sonuçta bilimle çok uğraşan kişi de metafizik kavramlardan soğuyor. Yağmurun neden yağdığını su döngüsü diye açıklarken, "yaratıcının rahmeti" diye açıklamaz oluyor. Ateizme kayılması doğal.

İslam dünyasının geri kalması bir tek bununla açıklanamaz ama

1|2
    0|0
  • Cevabı zaten biliyorsun.. Uzun uzun açıklamaya gerek yok. Sorgulayarak ateist olmuş insanlar zaten ister istemez bilimle haşır neşir oluyor. Araştırıyorlar araştıran insan kendini geliştirir. Bir müslümanın bunu yapması islam örgütlerince Allah'a şirk koşmak olarak görülüyor bu yüzden müslümanlar bilimle uğraşma konusunda biraz çekimser.

0|2
    2|2
    • 18 yaşında biri için ne kadar kesin yargıların var. ben tr nin en iyi okullarından birinde yüksek yapıyorum, birsürü şey buluyoruz. ayrıca inançlı biriyim. bunun şirk koşmakla alakası nedir? sen önce kelime manasını öğren.

• Zaten ilk mesajımda bende onu vurguladım. İslam insanları araştırmaktan alıkoyuyor. Bugün Türkiye'de Darwin'in kitabı sansürlü yayınlanıyorsa bunun sorumlusu islamdır.

• pentin boş boş konuşma senin bir şey öğrenemediğin belirli yorumlara yaklaşımın ve tavrından.. kıvırma hiç boşuna 18 yaşındaki birisi diye insanları aşağıya çekip yargılayamazsın.. çocuk doğru söylüyor evrim dediğinde kaç kişi objektif şekile bakabilecek zaten evrimi kabul etmeyenlerin fizike kimyaya yaklaşımı çok tuhaf geliyor tıpkı matematiği bilipte çarpım tablosu red etmek gibi bir şey.. yok şu okulda şunu yapıyormuş bunu yapıyormuş bunlar boş laf icrata ve gerçekliğe tutarlılığa bakılır ama sende bunları sergileyecek şey yok 18 yaşındaki şahıs senden daha etkin olduğunu söylebiliriz burada..

• Bizim toplumumuz inanc toplumu.Bizde dusunen insandan ziyade inanan insan makbuldur.Var olan inanc sistemimiz bak surdan sonrasini senin aklin almaz aman ha sorgulama demektedir.Din adamimiz birak sen uzayi neyi ogle namazini kildin mi?diye yaklasmaktadir bilime.Ecdadimiz rasatanede meleklerin bacaklarini izliyor diye Takuyuddini asmis harita cizmis diye Piri reisi surmustur 600 sene duyayi yonetip 6 tane fen kitabi yazdiramamistir Neden? Cunki bizim dinimiz akilci dindir felan filan

0|0
    0|0
  • Nerede düşünen,sorgulayan,beynini kullanan başarılı insan var hepsi atesit bu yeteri kadar açıklayıcı bence.

Bazıları da ateist toplumları aşağılamış.Sen hayatında İsveç e gittin mi diye sormak lazım.

0|1
    0|1
  • İslamiyet Avrupadan gelse müslüman olacaksınız demiş Necip Fazıl.

Ne kadar haklı yine görüyoruz :)

1|2
    1|2
    • bırak şu gericiyi ya gericiler gerici şairlerden örnek verip duruyorlar

• Necip Fazıl mı gerici?Hakkında ne biliyorsun ki D:

• Biz bize gerici diyenIere ancak deh demek için gerideyiz

Bana çağdışı diyorIarmış. Ne büyük bir onur! Ben bu çağın dışında kaImayayım da, içinde mi boğuIayım

link Linki iyi dinle D:D:D:

• Yalana bak. Nobel Ödülü alan bilim adamlarının % 70'i ateistmiş. Anca kendin gibi eğitimsiz insanları kandırabilirsin. Kanıt nerede. Kanıt. Kanıt. Kanıt. Kaynak yooooooook.

Senin göstermediğin kanıtı ben göstereyim. 100 years of Nobel Prizes Baruch Aba Shalev.

Nobel Ödülü alan bilim adamlarının % yaklaşık % 87'si inançlıdır. Ateist ve Agnostiklerin toplamı Sadece % 7. Bu da yobaz ateistlere yılın kapağı olsun.

0|0
    0|1
  • eee olum okumaya ne gerek nede olsa ahirette okulda öğretilenleri sormucaklar

pbs.twimg.com/media/BIX3MqSCIAEHzG8.jpg

sen böyle saman kafalılardan ne beklersin ki kendi b.k çukurlarında boğulmaya mahkum mahlukatlar

emevileri ve abbasileri suçluyorum ben

0|0
    0|0
  • bilim adamlarının çoğunun ateist olduğunu nereden tespit ettiğini anlamadım. ilk paragrafın dışındakilere katılıyorum. toplumda dindarlık oranı azaldıkça toplum yaşanılası hale gelir.

0|0
    0|0
    • bu yapılmış bir araştırmanın sonuçları google ara bulursun

• bağımsız düşünüyorlar o yüzden herhangi bir inancın etkisi altında olmadan ve de inançlara saygı duyarak ;)

1|0
    2|1
    • inançlara saygı duyarak mı? sen fransanın, almanyanın, ingilterenin, italyanın girdiği ülkeleri nasıl sömürdüğünü, bütün zenginliklerini alıp sefil bıraktıklarını, asimile etmeye çalıştıklarını, dinlerini değiştirmeyenleri doğradıklarını, köle ticareti diye birşey cıkardıklarını hiç bir okumadın görmedin duymadın? Ne kadar özenti insanlarsınız ya.

• içinde kini bana kustuğun için teşekkürler ama asıl bunu bana değil bilmeyene söyle teşekkürler ;)

• müslümanda beyin yokki (:

0|1
    0|1
  • Bilmiyorum açıkçası.

0|0
    0|0
  • İkinci paragrafına katıldım.

0|0
    0|0
  • nobel ödülü zaten yanlı,objektifliğini yitirmiş,çıkar amaçlı bir ödül

0|0
    0|1