AKP'nin Suriye'yle savaş istemesini secmenleri destekliyor mu?

Kızlarsoruyor.com kalabalık bir platform olduğuna göre, insanların tuttukları parti dağılımları yaklaşık olarak benzer oranda olmalıdır. Benim sorum ise kendisini AKP'ye yakın tarafta görenlere;

- Sizce AKP neden savaş istiyor? Tek hedef Müslüman kanı akıtılmasını engellemek mi? Yoksa Esad'ın bir türlü o koltuktan indirilememiş olmasını RTE ve Davutoğlu'nun kişisel hırs haline getirmesi ve bu hedefi ülke cıkarlarından bile öncelikli görmeye başlaması mı?

- ABD önderliğinde yapılacak bir müdahalenin gercekten ülkemiz ve bölge icin yararlı olduğuna inanıyor musunuz? İnanıyorsanız nasıl yararı olacak?

- ABD ile bugun savaşa birlikte girmek istediğini dile getiren AKP gercekten ABD'nin de Müslüman kanı akıtılmasından rahatsız olduğu icin mi Suriye'ye savaş acacağına inanıyor yoka başka cıkarları olabileceğini düşünüyor mu? Yoksa savaşı acıp "buyur istediğin gibi Suriye'yi inşa ettik, artık senindir" diyeceğini mi umuyor?

-Sizce ülkemizin ekonomik durumu (sıcak paraya dayalı ekonomi) böyle bir savaşı kaldırabilir mi? (ki para kacışı başladı bile, piyasa ile ilgilenenler farketmiştir)

- AKP politikaları fazla celişkili değil mi? Bir gün İsrail karşıtı gibi davranıyor, ama İsrail'in cıkarına olan hedefler icin calışıyor. Birgün ABD karşıtı gibi davranıyor ama ABD'nin hedeflerine göre pozisyon alıyor. Bu durum siz AKP'lileri rahatsız etmiyor mu?

Ben düşünüyorum düşünüyorum bu savaşta ülkemizin cıkarına olacak bir durum bulamıyorum. Bu nedenle her daim AKP destekcisi olabilen arkadaşların nasıl her durumda AKP'yi destekleyebildiklerini özellikle bu savaş cığırtkanlığına nasıl baktıklarını merak ediyorum. Görüşlerinizi merakla bekliyorum

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• ben de akp'ye oy verenler hala pişman olmadı mı çok merak ediyorum..

0|1
    0|0
    • hayir neden olmamiz mi gerekiyor? kilicdaroglu gelse basa neyapacak acaba? dur ben size söyleyim herzamanki gibi ajanlik yapip türkiyeyi batiracak :D

• ben kılıçdaroğlunu veya herhangi başka bir siyasi partiyi savunmuyorum burda. başka bir şey sorayım sana, her şeyi bir kenara bırak. ölen 6 gence hiç mi üzülmüyorsun?

Kızlar Ne Diyor 1

• ben sana bu konuyu söyle anlatiyim. ben avrupada yasayan türk vatandasiyim. ve biliyorum herkez akp li olacak diye de bir durum yok. RTE yaptigi cok normal, nedeni ise, bir türkler egerki bir karar aldiysak bu karar ne olursa olsun onun arkasinda duran insanlariz. ama avrupa veya amerikada ki yasayan insanlar ise böyle degiller. egerki bugün birsey söyledilerse ertesi gün kesinlikle tersini söylerler. bu sadece politikacilarda degil kendi halklarindada böyle. RTE yaptigi konusmalar cok güzel, nedeni burdaki yasayan insanlar RTE korkuyorlar. onun hedefinde savasa girmek yok, bu sayede türkiyenin aslinda nekadar güclü oldugunu göstermeye calisiyor. avrupanin abd nin anliyacagi sekilde konusuyor. ben burda her gün gazete okuyan bir insanim, ve RTE hakkinda neler yazdiklarini cok iyi bilirim. o yüzden benim size tavsiyem, egerki türkiye disinda yani örnegin suriye konusu böyle konularda RTE nin yaninda olun. Türkiye genelinde olmak zorunda degilsiniz. umarim sorununu cevapliya bilmisitirim

0|0
    0|0
    • Her şeyini ABD'nin yapacağı müdahaleye bağlamak, onların isteksizliği ve kararsızlığı karşısında hayal kırıklığına uğramak, operasyon sonucunda ne olacağını bile yorumlayamamak veya hesaplamakla uğraşmamak (dün Başbakan G-20 basın toplantısında "sonrasında ne olacak diyorlar, ne olacağını boşverin bundan kötüsü olamaz ki" şeklinde devlet adamına yakışmayacak bir acıklama yapmıştı) savaş başlatması icin süpergüc durumdaki devlete yalvarır duruma düşmek mi biz güclü gösteriyor?

• RTE basaramayacagi ise girismez. bizler burda nekadar tartissakda devlet yine istedigini yapacak :)

• Son zamanlarda her işin elinde patlaması hayata cok yanlış bir acıdan baktığınızı gösteriyor. Şu aralar ekonomi, suriye, dış politika, ic politika, cozum süreci gibi bir cok konu AKP'nin iradesi ve kontrolü dışında beklediklerinden cok farklı bir yönde gidiyor. AKP politika üretmekte ve hedeflerine giden yolda değişen şartlara uyum sağlamakta hic olmadığı kadar kötü durumda bunu farketmiyor olamazsınız?

Erkekler Ne Diyor 1

• mazluma zalimlik yapan ve bunu gören müslümanlar bu zalimi alasağa etmek icin elinden geleni yapması şarttır.

hocada acıklamış :) link

0|0
    0|0
    • Bülent Arınc iki üc gün önce "savaşın ABD önderliğinde olması gerekiyor" diye acıklama yapmıştı. ABD-İngiltere-İsrail ile birlikte savaşa girmek te caiz mi? ABD-İngilitere-Fransa-İsrail mazlumun koruyucusu mu oluyor bu durumda? Emperyalistler projeleri icin hem teknolojiyi hem de din ve kültürel yapı gibi psikolojik silahları kullanırlar. Genelde "din" silahı kullanılacağı zaman o dinde önderlik sıfatı kazanmış satılmış dini liderler böyle acıklama yaparlar. Bu durumda sence farklı olan nedir?

• Kimyasal silah kullanımı icin ucak gerekiyor bilgisini size yandaş basının sipariş haberlerinden m öğreniyorsunuz. Kimyasal silah kazayla bile bir bölgede etkili olabileceği gibi genellikle füze başlıklarına eklenerek hedefe gönderilir. Muhaliflerin elinde bunu yapabilecek güc olduğu gibi o silahı muhaliflere ulaştıranlar bunu kullanmaları icin gereken materyali de sağlardı zaten sağlayacak olsaydı. Bence bu olay tamamen emperyalist güc ve satılmış müslüman güclerin tehlikeli bir oyunu.

• ve gercekten bir saldırı olacaksa bu şüphe mutlaka giderilmeli. Yoksa tarih önünde hesabını veremezler. .. Bunu bilenler bu yüzden tereddüt ediyor. En basitinden ABD'nin atadığı BM elcisi bile müdahale yanlış obir karar olur dedi. Artık siz düşünün. Vicadnınızla sizi başbaşa bırakıyorum.

Yükleniyor...