Zeki olduğunu düşünüyor musun? Buna nasıl karar verdin?

Zeki olduğunuzu düşünüyor musunuz? Herhangi bir test yaptırdınız / yaptınız mı ? Bir insanın zeki olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Kriterleriniz nelerdir?

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• Ben kendime hiç test yapmadım bu konuda ama zekanın farklı yönleri olduğunu söylerler. Duygusal, analitik vs vs. Her insanda başka bir boyutu gelişmiş olabilir. Ama belki de bu kadar dallı budaklı bişey değildir, bir bütündür zeka; bunu baz alırsak karşımdakine "zeki" yorumunu

1.si olaylara yaklaşımından

2.si de espri anlayışından yola çıkarak yapıyorum şahsen ben..

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim:) Bir örnek vereyim: Tam anlamıyla anlatamadığınızı düşündüğünüz bir şeyi(söylerken anlamamıştır diye düşündüğünüz) karşınızdaki insanın anlayıp, net cevaplaması Nereden mi biliyorum yaşadım:) İkinci öncül de vurgulanan noktanın tespiti, pratik cevap verilmesi diye algıladım

• ben teşekkür ederim..evet pratik cevap denilebilir kesinlikle:)

Kızlar Ne Diyor 7

• İnsanların psikolojilerini anında çözümleyebildiğim için ve herkesin 3 saat çalıştığı dersere 1 saat üstünkörü çalışıp onları geçebildiğim için zeki buluyorum kendimi. Ancak şöyle de bir sıkıntı var ben 3 saat çalışırsam detaylı hiç birşey yapamıyorum. Hiperaktivite var bende. sanırım odaklanmaya çaba harcadığım an çakılıyorum.

0|1
    0|0
    • 3 saat çalışırsam detaylı hiçbirşey yapamıyorum?

• Sonucu bildirirsen sevinirim:)

• Aptal olmadığımı biliyorum ve etrafta binlerce aptal gördükten sonra tek akıllının ben olduğu apaçık belli oluyor.

Testle zekayı bağdaştırmıyorum. Duruşundan dahi bir insanı tanıyabilirsin. Zor değil.

0|0
    1|1
  • Küçükken İstanbul tıp fakültesinde wisc-r testi yapmışlardı 131 IQ çıkmıştı, zekiyim galiba :P

0|0
    0|0
  • zeki olduğumu düşünmüyor, zeki olduğum söyleniyor

hoh ho hoo :D :P

0|1
    0|0
  • konuşmalarına bakarak karar veriyorum

0|0
    0|0
  • Benim kadar zeki olan 20 milyon insan ancak var

0|0
    0|0
  • hepinizden zekiyim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• önceleri kendimi çok zeki falan sanırdım; sonradan farkettim çevrem çok malmış sadece

0|0
    0|0
    • :))) İş yerinden bir arkadaşımın kahkahalara boğan hikayesi gibi, aynen aktarıyorum:

Dostum üniversiteyi kazandım,(odtü elektronik müh.) yurda yerleştim, kendimi çok zeki sanıyorum, bir arkadaş buldum sınıftan kendime, aramızda ilk 2 yi paylaştık ben 1. olacaktım o 2. :))) İkimizde zar zor okulu bitirdik...

• Çevremdekiler ve beni hiç tanımayan insanlar ilk cümleleri sen gerçekten çok zekisin derler..

0|0
    0|0
  • ara sıra cok olmasada evet

0|0
    0|0
    • :) Ben zeki olmadığını düşünen insan sayısının neredeyse olmadığı bir iş yerinde çalışıyorum... Bu cümleler sevimli gelmiyor değil, egosuz...

• zeki olmayı hiç beceremedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...