Bir can kurtarmak ister miydin?

öldüğünüzde organlarınızı bağışlarmıydınız. ve imkanınız olsa organlarınızla hayat verdiğiniz insanları görmek istermiydiniz...

0|0
23|13

En İyi Kız Görüşü

• Ben bağışladım bile çok mutlu ve huzurlu hissediyorum kendimi :))

çok sordum soruşturdum ve karar verdim,yaptım.

Organ bağışı,hayat kurtarır herkesi davet ediyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• resmi olarak bağışlamadım ama aileme organlarımı bağışlamalarını istediğimi söyledim zaten evraktan ziyade aile onayı gerekiyor organ bağışında iş ailede bitiyor.

imkanım olsa da görmek istemezdim kim olduğunun önemi yok önemli olan benim yardımımla hayatına devam edebilmesi

0|0
    0|0
  • etrafımdakilere de hep söylerim öyle bir durumda herşeyimi verin diye ama ne olur ne olmaz resmi de olsun diye doktordan alıp doldurabileceğiniz kartlar var. 18 yaşımdan beri cüzdanımda bu kartı taşıyorum allah korusun başıma birşey gelirse ona buna sorulmadan direk organlarımın bağışlanması için.

öldükten sonra da toprağın altında organlarım çürüyeceğine çaresiz olan insanlara umut olmak isterim. (bu arada umut filmini izleyin anlarsınız ne demek istediğimi :((((( )

0|0
    0|0
  • bağışlarım ama görmesemde olur sağlığına kavuşması önemli.

0|1
    0|0
  • 4 sene önce bağışladım. ama tabi normal bi şekilde yatağımda ölürsem olmuycak bağış. ama sonradan görmek istermiyim bilmiyorum. alan güle güle kullansın.

0|0
    0|0
  • Bu istekle yanıp tutuşmuyorum ama organlarımı bağışladım.

0|1
    0|0
  • Organlarımı bağışlardım . Çürüyüp gideceğine yaşarken zorluk çekenlere faydası olsun isterdim. Hayat verdiğim kişileri görmek istemezdim sadece eminim hepsi mutlu olurdu...

0|0
    0|0
  • ben aileme söyledim bişey olurda o duruma gelirsek kullanılabilir her parçamı bağışlamak istiyorum pek sıcak bakmadılar ama karar benim sonucta.. toprak olacağına birinde hayat bulsun, ne bu bencillik anlamıyorum..

0|0
    0|0
  • Bağışladım..

0|0
    0|0
  • Bağışlarım.

0|0
    0|0
  • evet düşünüyorum bağışlamayı ailem ve eşim biliyor onlara söyledim.sonrasında görmek önemli değil ama yakınlarım onlarla görüşürler sanırım.

0|0
    0|0
  • Tabiki en büyük sevap bencee

0|0
    0|0
  • Tabiki de bagisliyacagim.

0|1
    0|0
  • can kurtarmak isterim ama parçalarımı dağıtmak istemem

içimi ürpettin

0|0
    0|0
    • hayatın gerceği bunlar ama...

• peki ihtiyaç sahibi sen olsan uygun bir donör olsa sana bağşlamasalarda mezara gömseler razı olurmusun?

• ya parcalarım kötü bir insana takılırsa benim iyi kalp imle kötülükler yaparsa çiğerlerime siğara alkol doldurursa hayır vermem yine organlarımı,ihtiyaç sahibi ben olsam karşımdaki ölmeden mesela ben ona yada o bana böbreğini verse olur,yoksa bağış için sıcak bakmıyorum

• hayır istemem

0|0
    0|0
  • isterdimm kesinlkleee

0|0
    0|0
  • annem bağışlatmaz sanki

0|0
    0|0
    • sen bağışla allah korusun annenden önce Rahmete kavuşursan annen senin bazı uzuvlarının yaşadığını görecek. Bir resim parçasına bile bakıp hatırlıyoruz gözlerinin bakması ne kadar mutluluk verir.

• İsterdim. Ama belki ailem beni mezara parça parça girmemi istemez

0|0
    0|0
  • Bağışlarım. Annemlere de söylüyorum ölürsem bağışlasınlar diye.

0|0
    0|0
  • Bağışlarım.

0|0
    0|0
  • Istemezdim.

0|0
    0|1
  • neden olmasn hani çok da iyii olurduu

0|0
    0|0
  • bağışladım, ailem de bunu biliyo zaten. gerekirse benden hiç bişey kalmasın geriye. benim organımla yaşayabilecek birinin hayatını çalmak gibi geliyor organları bağışlamamak.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bağışlarım tabiki.

1|0
    0|0
  • Tüm organlarım bağışlanmış durumdadır. Bundan 16 yıl önce bağışladım ve yakınlarımada neler yapacaklarını çok defa izah ettim.

Bağış sırası şöyle.

1. Öncelikle mali durumu kötü olanlar,

2. Daha genç olanlar,

3. Kız çocukları tercihi sırasını güdecekler cenazemi kaldıracak olanlar.

0|0
    0|0
  • evet bağışlarım..

0|0
    0|0
  • Ben öldükten sonra isterlerse organlarımı çöpe atsınlar... Yani diyeceğim o ki bağışlanırsa bağışlansın. Ama ben ciğerimi, dalağımı gerizekalı aptal birine vermem. Önemli bir insana taksınlar.

0|1
    0|0
  • bağışlamak niyetindeyim

0|0
    0|0
  • evet.. isterdim. organlarımı bağışladım zaten.. (=

0|0
    0|0
  • 18 yaşına geldiğim gün bağışlamıştım hatta ehliyetimde bile yazıyo duyarlı olalım lütfen

0|1
    0|0
  • Bağışlanacak kişiye göre değişir,önceden seçme şansımda olmadığına göre hayırlısı neyse o olsun.

0|0
    0|0
    • anlaşıldı bağışlamayacaksın

• Daha ölmedim ayrıca öldüğümde organlarımın bağışlanacak durumda olup olmayacağı bile belli değil.Bana göre Türkiyede her on kişiden biri yaşamayı haketmiyor,o bir kişiye bağışlanacaksa bağışlanmasın.

• Hastanelere güvenmesem organlarımı bağışlarım,ama güvenemiyorum ki. Ama organımı bağışladığım insanın uzun yaşamasını isterim.

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle, işe yarayan en ufak zerreciğime kadar alsınlar...

0|1
    0|0
  • Bağışlayamam onlar benim :(((

0|0
    0|0
  • Bagışlamayı düşünüyorum diyenetinde açıklaması var bu konuda bir sakınca yokmuş hatta sevabı varmış..

0|0
    0|0
  • Bağışladım ve gormek istemezdim ...

0|1
    0|0
Yükleniyor...