Ön yargılı mıyız ? Kötü mu bu ?

Ön yargılarınız var mıdır? Kötü bişey midir ön yargılı olmak?

İnsanı dikkatli olmaya kararlarında seçici davranmaya teşvik etmez mi ?

Eksileri de var mutlaka ama artılarının eksilerine göre ağır bastığını düşünüyorum.

0|0
21|23

En İyi Erkek Görüşü

• Ön yargılı değilim.

Ön yıkamalıyım ben, acil servise götürdüler geçen gün, doktor; ''yanlış gelmişsiniz, zarçelik servisi'ne götürün bu arkadaşı...'' dedi, zarçelik servisi'ne gittik, calgon yazdı adam, iyiyim şimdi biraz... :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Önyargılıyım kuşku duyarım bilmiyorum hastalık mıdır yoksa temkinli olmak mıdır nedendir bilinmez herkez bir yorum yapar. Dünya görüşüme göre hep önyargılı davranmışımdır ne kadar iyi olsa da insanlar çeşit çeşit onun için temkinli davranmak diyelim biz buna.

1|0
    0|0
  • Bazı ön yargıların altında derin tecrübeler yatar.

Kötü olduğunu söyleyemem .

1|0
    0|0
  • Ben olmamaya özen gösteririm. Tabi bazen önsezilerin gelişmiştir ve misal olarak karşıdaki kişi hakkında yorum yaparsın olabilir. Aklımda Einstein'ın bir sözü geldi: Bir önyargıyı yıkmak atomu parçalamaktan zordu. Ben bu söze gerçekten katılıyorum.

1|0
    0|0
  • önyargılı değilim desem yalan olur

1|0
    0|0
  • ön yargı gercekten kotu bırsey.. Cok kırıyor ınsanı onra ayıkla pırıncın tasını.. tabı o satten sonra ortda pırıncten cok ckıl tası kalıyor kısıın elıne..

1|0
    0|0
  • Hislerime güvendiğimden belkide ön yargılıyım çoğu kez..

1|0
    0|0
  • ön yargı kötü değil, lanet bir şeydir.

1|0
    0|0
  • Hüsnü zan etmeli sui zan kötü bişey

1|0
    0|0
  • ön yargı insanın sonunu getirebilir..

1|0
    0|0
  • Önyargı eğer tedbir , önlem amacıyla varsa yanlış değildir. sonuçta istatistiksel çoğunluklar önyargıyı oluşturur ki haksız sayılmaz. Ama önyargı karşındakinin niyetini okuma ne düşündüğünü bildiğini zannetme olayına dönüşürse o zaman yanlıştır.

1|0
    0|0
  • Ön yargı bir kalkandır. Savunma duvarıdır. Gereklidir ama iyi kullanılmalıdır.

1|0
    0|0
  • şimdi önyargını belli etmiyorsan iyi ama belli ediyorsan bence çevrenden eksiler alırsın

1|0
    0|0
  • Hayattaki en kötü davranışlardan biri Ön yargılı davranmaktır.

1|0
    0|0
  • Yerine gore

1|0
    0|0
  • Bu yaştan sonra ne düşüneceğine karışmam. İstediğini düşün.

1|0
    0|0
  • önyargılı olmak kötü birşey.bilgi edinerekte önyargılı olmadan dikkatli olunabilir

1|0
    0|0
  • herşey gayet açık net bence

1|0
    0|0
  • ön yargım var lakin katı değil

1|0
    0|0
  • Sanırım biraz fazla ön yargım var ... :'(

1|0
    0|0
  • Değilam teyze :D

1|0
    0|0
  • Önyargılı değilim

1|0
    0|0
  • Ben ön yargılı biriyimdir. Genelde ön yargılarım doğru çıktığı içinde benim açımdan kötü birşey olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Intiba.. Yanılgılar ve sonu gelmeyen yargılar..

Koşullar ve kişinin de bunda etkisi hayli büyük.

Birine sıfırdan yaklaştığımızda güven sorunu yaşamazsak, sonraki kişilerin üzerinde de aynısını bekleriz. Veyahut olumsuz bir özellikle karşılaşsak, mutlak ikinci kişinin içinde o yargıyı ararız. Biraz başlangıcın dengelediği ya da dengeyi alt-üst ettiği durum...

Benim için de artısı daha fazla. Genelde o yargımı doğruladığı için insanlar, artık kiminle iki çift laflaşsak, etiketini yapıştırabiliyorum. Daha sonrasında bunu kaldırabiliyor ya da üzerine bastırabiliyorum. Ilki izlenim, ikincisi kişinin sana karşı tutumu...

1|0
    0|0
    • Döktüür yavrum :)

Önyargıyla yaklaştığım her durum düşündüğüm gibi çıkmasa böyle düşünmezdim bende evet.

• Bu kullanıcı arkadaş isteklerine izin vermiyomuş :/

Eksiltmiş namıssızlar sağlık olsun :)

• Aynı dertten muzdaribiz hayatım.

Açtım, bekliyorum.

• Önyargılı biri değilim. Olanların duvarını aşmak zor oluyor ve bence kendilerini iyi koruyorlar. O yüzden biraz gerekli olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Hayır degilim ama hayat tecrübelerime güvenirim :)

1|0
    0|0
  • Bence önsezi ya da öngörü insanı dikkatli olmaya itiyor. Ama önyargı insanı "tek şekilde" yani önceden edinilmiş o yargının(artık her ne konudaysa) doğrultusunda düşünmeye sevkediyor. Önyargı görüş alanını çok çok daraltan bi'şey , bunu önyargılarına yenik düşüp kendi kendini koruma çabasına sıklıkla girebilen biri olarak söylüyorum :)

1|0
    0|0
  • Bazen önyargıyla yaklaştığım şeylerde haklı olduğumu anladığım zaman diğer insanlara da öyle mi yaklaşmalıyım? diye soruyorum kendime. Önyargılı davranışı hakeden insanlar olduğunu düşünüyorum. Kişiye ve yapılan harekete göre değişiyor.

2|0
    0|0
  • Bence ön yargı hayatımızda mutlaka olmalı. Düşünsenize sorgulamadan düşünmeden insanlara güvendiğimizi hayatımızda bir yer vrrdiğimizi .ayrışma unutaylı ki ön yargı sadece olmaz değildir. Olumlu ön yagılarda vardır. Ama helede ön yaılara aldırmayındesede çorabı ön yargı kurbanı olmuşuzdur .

1|0
    0|0
  • Bence eksileri artılarına gore daha ağır basar önyargılı yaklaşım kestirip atmaktır ör bu kişi cingene buna yaklasmayayım önyargı budur senin bahsettigin şüpheci yaklaşım olabilir her seyi daha da incelersin saglam olur

1|0
    0|0
  • ön yargı kötü birşey .. her zaman yanıltır çünkü . genelleme yapmak ve ön yargılı olmak hep kaybettirir . yanlış seçimler yaparsın . ben bu yaşıma kadar bunu gördüm .

1|0
    0|0
  • cokk fazla ön yargılıyım. ama şimdiye kadar iyi birine benzemiyor bu dediklerim beni hiç şaşırtmadı:)

1|0
    0|0
  • Asla önyargılı değilimdir. Ama önyargılı insanlarla aynı ortamda bulunmayı ve onları tanımayı severim. Yaptıkları davranışın kötülüğünü sayısızca kez anlamış oluyorlar.

1|0
    0|0
  • İnsan ilişkilerinde hepimiz ön yargılıyız.

1|0
    0|0
  • genel olarak ön yargılı değilim. ama hangimiz zaman zaman yapmıyoruz ki ön yargılı davranışları

1|0
    0|0
  • hayir degilim

1|0
    0|0
  • Ön yargının fazlası zarar bence evet bıraz tedbırkar olunmalı tabı ama ınsan öldüren cınsten deıl

1|0
    0|0
  • Kim tekledi seni lahn ?! Döverim.

Ön yargı araya duvar kor insanlarla. Korunursun belki ama kolaycılıktır bana göre. Kendini korumak için ona yapıştılan ilk sıfata inanmayı seçersin, bencilliktir.

1|0
    0|0
    • Dur yahu elini kana bulama kimsenin bişi yaptığı yok :))

Kolaycı ve bencilsem demek ki azcık :p

• Timam cimcimem. :)

Ben de önyargılıyım biraz, biri hakkında bir şey dendiğinde inanmayıp fırsatım varsa birebir tanımaya çalışıyorum ama artık. Çok renkli insanlar çıkabiliyor karşına.

• Okuduğum bölümden sonra ön yargılarım çok azaldı.Fazla ön yargı iyi değil.

1|0
    0|0
  • Önyargı adı üstünde bir olay olmadan onceki tutumun bence kotu

1|0
    0|0
  • Bence her insanda biraz ön yargı vardır.

1|0
    0|0
  • ön yargılı biriyim ve gurur duyuyorum :)

1|0
    0|0
  • cok kötü bir davranis

1|0
    0|0
  • dozu ayarlanmalı .

1|0
    0|0
Yükleniyor...