Siz yerınde olsanız ne yapardınız

cevremdekılerınde gorusunu aldım 1,2 kısı harıc yapma dıyor ben kucuk bır sehırde fen edebıyat bolumunde okuyorum 2.sınıfa gectım 93 dogumluyum ve burdan hıc mutlu degılım olu gıbı gezıyorum derslere kafamı veremıyorum hocanın tercıgı yuzunden geldım evdekılerde etkılı oldug tabı sayısal cıkıslıyım aslında mat fen ygs cok ıyıdr ama lys acıp bakmamanın yuzunden buraya geldım 2 senede cok alttan dersım var bırakmak ıstıyorum ama yas sorunu var burda mutsuz kalacagıma bıraksam daha mı ıyı ve ygs konularına degıl zaten bılıyorum okulda hem derslerı hemde lys konularınıhalletmeye calıscam cok zor ama sızden akıl ıstıyorum lutfen gorusunuzu soylermısınız

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• kardeşim senin gibi öyle çok arkdasım varkii... sadece aile hoc tercihi yüzünden tıp okuyan arkdasım 4.sınıftan bıraktı kızı kan tutuyordu ailesi fen lisesi bitirdi diye zorla tıp yazdırdı birde çapa kız 4 senede çöktü resmen. Bilmiyorum birazda ben gazladım sanırım. babasından çok korkuyordu ama üniv sınavına girdi ama çok umutlu değildi 4 seneden sonra nasıl olcak diye çok tedirgindi hiç sözeli yoktu ve sınav tek aşamalıydı ozman ama kız yılmadı ortama takılmadı paso ders calıstı üniv sınavına tekrar gizli girdi ailesi bilmiyordu gene kendi ünivinden hukuğu kazandı ailesi başta çok dert cıktı tıpı bıraktı diye ama kız direndi şimdi okadar mutlu ki ... sende yapabilirsin kardeşim bence okulunada üni derslerinde asıl kendine bir plan yapşu anartık sen bir bireysin kendi kararlarını alabilecek yaştasın doğru ama yanlış aldığın karar sadece sana ait olmalı beden ödemeyede ödülünüde görmeye hazır olmalısın eğitim olarak düşünme bunu her konuda bu geçerli napıcaksın ömür boyu babanın isteği üzerinemi yağayacaksın hayatına hep birilerimi tön verecek biz istedik fen edebiyat oku biz istedik şurda calıs biz istedik şununla evlen... Bunlara asla müsaade etme kardeşim otur ne istediğine karar ve kendine bir yol çiz ben bu olucam de ve isteğin doğrultusunda plan yap koca bir yılın var neredeyse hergün düzenli calıs biraz sosyallikten fedakarlık et okulunada biraz asıl üniv sonuçlarına göre kararını ver ya bölümünde kal ya da bir tercih daha yap. sonra ailenden kimi kendine daha yakın hissediyorsan konuş o diğerlerine ön ayak olsun durumu çözün biraz sert oluylar ama sen kararlı olursan onlarda kabullenirler zamanla kardeşim. İnşallah allah gönlüne göre versin hayırlsı olsun..

0|0
    0|0
    • Allah razı olsun tesekkur ederım

Kızlar Ne Diyor 1

• Bence bırak gel evde çalış yeniden gir. İkisi bir yürümez

0|0
    0|0
    • bırakırsam bızımkılerle sorun yasarım

Erkekler Ne Diyor 3

• hem uniye devam et hemde unverste sınavına gir. isetdiğin biyer gelirse kesin git . hayatını mahvetme

0|0
    0|0
    • bende boyle dusunuyorum 3 ayda ygs konularını bıtırdım. lys mat eksık yok fızık geo ve dıgerlerıne agıtlık vercem

• hacı söyleme sende. kendi başına başarabilirsin bu işi . azmin elimden hiçbişey kurtulamaz . ailen dedi die 30-40 yıllık iş hayatınımı mahvvedecen. ama bide yeni gideceğin yerde basarılı olamassan , biz sana demiştik tarzı şeyler çıkacağı kesin . o yüzden çok gözü kara olman lazım

• kendımı bılıyorum hedefım var artık oncekı gıbı cabuk vazgecmıycemartık

• Adam gibi çalış kardeşim derslere.. Parasını yeme ailenin

0|0
    0|0
    • zaten derslerıme cok calıstım bır gun karı kız pesıne dusmedım paramı bos yere savurmadım babamın ne zorluklarla kazandıgını bılıyorum ama dusunuyorumda ben burda olamam ıcım hıc ısınmıyor dıger herkes uyum saglamıs arakdas cevresını yapmıs hocalarla konusuyor derslerı ıyı ama ben asossyal falan degılım cok gırısken bırıyım arkadaslarım falan coktur utangacta degılım ama kendımı buraya aıt hıssetmıyorum bırde hem ınsaaat muh olmak ısterdım bunu cok ıstıyorum

• ne yapayım ıste okul ve sınavı nasıl yapıcam yapabılırmıyım gecemı gunduzumu vercem sadece bugun calısmadım 3ay tatılde

• Boşver üstad insaları. Zayıf aldığına gülen tipleri boş koy gitsin. Sağlam biri al yanına bol bol çalış

• ne okuyorsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...