Obsesif kompulsif bozuklukla başa çıkabilen var mı?

Obsesif kompulsif bozukluk gibi lanet olasıca bir psikolojik rahatsızlığım olduğunu düşünüyorum.öyle bişey ki durup dururken aklınıza bişey gelir ve onu öyle bir kafaya takarsınız ki günlerce yemek yiyemez uyku uyuyamazsınız sinirleriniz tavan yapmıştır oysaaslında ortada hiç bişey yoktur hepsi sizin takıntılarınızdır. öyle ki bazen eğer bu düşündüğüm gibi çıkarsa ölürüm yaşayamam derecesine varırsınız işte böyle bir rahatsızlığı yaşayan arkadaşlar varsa bununla başa çıkmak için ne yapıyorlar bana bir yardımcı olurmusunuz?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• bir psikiyatriste gitmelisin ve ayrıca seni oyalayıcı meşgaleler bulmalısın.

0|1
    0|0
    • ya yoğun bir işim var ama ne bileyim bazen o kadar kafaya takıyorum ki işime bile engel oluyor

• okb olduğunu nereden biliyorsun? sorun nedir tam olarak?

Erkekler Ne Diyor 4

• bendede ebsesif kompusif bozukluk var engelleyemiyodum boş bulduğum her dakka saçımı çeviriyodum rhemde hiç durmadan sonra saçımı kısa kestirmeye başladım bir baktım artık yapmıyorum bıraktığımı zannediyodum saçım uzadı gene başladım saçımı kestirince yapasım gelmiyor sende bunun gibi bir nedeni ortadan kaldırabilirsin mesela benim saçım şu an uzun kestircem çünkü şu anda yapıyorum

0|0
    0|0
  • Takıntıdır kafaya takmaman lazım şimdi diyeceksinki nasıl olacak bu durum evet bir psikolağa danış en iyisini yaparsın ama önce şunu belirteyim yüzde 30 u psikoloğun yüzde 70 i senin elinde güçlü ol pozitif ol halledersin güçlü kızsın sen ;)

0|0
    0|0
  • psikolog şart

0|1
    0|0
  • dine yöneliyorum ben oruç namaz tavan yapıom sonra geçiyo zaten yine eskisi gibi

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• psikiyatriste gitmen lazım

0|1
    0|0
  • sen bunu da hastalik yapmissin kendine illaki bir hastaliga baglamissin olayi... bence hicbirsey yok sende, yas itibariyle sorumluluklar cogaliyor daha basa cikamiyorsun

0|0
    0|0
    • evet tavsiyem namaz kilmak ustekki uyenin dedigi gibi

• Bu tarz çözümler hastalığı derinleştirir. Namaz değil hacca gitse bile takıntı durmaz , meşgul olmadığı her an devam eder. Günde 100 namaz da kılınamayacağına göre , bu bir çözüm değil geciktirme olur. Yapılacak tek şey , konuda uzman bir psikologla görüşüp verilen ilaçları zamanında kullanmaktır. Kendi başına bunu kişiler yenemez ve şiddetlendirir.

• hic tepki vermeyecegim... anca tabi deyip gecerim, inancsizlik boyle birsey olsa gerek, Allah gostermesin, bu bir ruh hastaligi, bedensel bir hastaliga namaz ile cevap verseydim bayagi bir erdim derdim kendime ki ne mutlu bana olurdu

• Profesyonel yardım alman şart, tek başına üstesinden gelemezsin.

0|1
    0|0
  • benm kuzenim bana takıntı hastalığım var dedi. okb mi oluyor acaba ?

0|0
    0|0
    • aynen hiç olmayacak şeyleri öyle bir büyütüyorsun ki gözünde kabusların oluyor,yemek yiyemiyorsun uyku tutmuyor çok fena bir şey

• Okb hastası olduğunu söylemiş... Tedavi alıyorsa , hastalığını tanıyordur

Yükleniyor...