Birinin cinayetine tanıklık etseniz ne yapardınız?

Selam,

Ormandasınız, bisiklet sürüyosunuz bir pazar sabahı.. Yol üstünde 2 kişinin bir adama sopayla saldırıp öldürdüğünü (..yada en azından dövdüğünü diyelim) görüyorsunuz. Ne yapardınız? Anket aşağıda..

" Hemen dalıp ayırırdım, nolcak yeaağ " tarzı cevaplar vermeyin. Tam olarka o anı yaşasaydınız napardınız onu yazın görelim..

• Polise haber verirdim
    71% (184)66% (140)69% (324)Oy Ver
  • Hiç iplemez, kaçardım
    21% (54)22% (46)21% (100)Oy Ver
  • Biraz da ben vururdum
    4% (11)3% (7)4% (18)Oy Ver
  • Dalıp ayırırdım
    4% (11)9% (18)6% (29)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
43|47

En İyi Erkek Görüşü

• hiç bir kavgada doğrudan müdahale etmeyin. bu çok sakıncalı olabilir. hatta o kavga edenler kendi kavgalarını bırakıp size beraberce dalabilirler. ama umursamadan geçmeniz bir gün başınıza benzer bir şey geldiğinde başkalarının da umursamadan geçmesi anlamına gelir. çünkü biri diğerinden görerek bu davranış yaygınlaşır. en kısa sürede polise haber verin. onlar gerekeni yapar.

unutmadan! bu biraz da vicdan meselesi. çünkü daha önceden gördüğüm kadarıyla polis olayın bitmesini bekleyip öyle geliyor ;)

0|0
    0|0
    • Hahayt! İşte sonunda adam akıllı, cevap.. Bugüne kadar hiç hayatınızda kavga görmediniz sanki. Dalarım, yardım ederim, polisi ararım diyenler, sokakta kavga gördümü kaç kaç boşver başımıza bişey gelmesin korkusu yaşayan kişiler değilse ben de en adiyim..

• @soran temkinli davranmakta fayda var. duruma göre müdahale de ediyoruz ama doğru olan bu değil.

Kızlar Ne Diyor 43

• polise haber verirdim bir bayan olarak oraya dalmam tecavüze bile sebep olabilir. sonuçta kendimide düşünmeliyim.

1|1
    0|0
  • Supernatural-Dexter-GameofThrones uclusu sayesinde elime kilic versen kullanabilir, sekil degistiren ya da seytan gordugumde oldurebilir, veya her turlu iskence yontemini sogukkanlilikla uygulayabilirim :D Yani boyle bir olaya taniklik etsem eger hala olmemisse elimden geleni yapip engel olurdum, olamazsam ben de polis cagirirdim heralde.

0|0
    0|0
  • Hemen polisi arardım ki artık 155 i de telesekreter açıyor; iki dakika bekliyorsun telefonda :(

Sonra kameraya çekerdim.

0|0
    0|0
  • öldürmeden önce

engeleyecek konumdaysam, etrafımda sağlam bir şey varsa vurmalık ve o davranmadan vurabılcek konumdaysam olayın sokunu atlattıktan sonra bunun için çabalarım

değilsem kendimi sağlama alırım sessizce kenara saklanır fotografını cekmeye ve polisi aramaya calısırım

0|2
    0|0
  • Sadece kaçardım sanırım..

0|1
    0|0
  • Kendimi hemen saklardım bir yere göremeyecekleri bir yere belki hareket etsem görürler arabam falan varsa zaten hemen basarım gaza polisi arardım zaten arabam varsa adamın yanından gittikleri an taşırdım arabaya direk hastaneye.Korkardım evet ama o halde bırakmazdım tabi bunlar araba varsa olacak şeyler araba yoksa yokuşaşşağı kaptır bir yandan da yardım çağır. :D :D

0|1
    0|0
  • polise haber verirdim tabikide başka elimden bişi gelmez zaten başka napabilirimki :D ama kaçmam anı o adamada yazık bir yere saklanır polis gelene kadarda beklerdim :D

0|1
    0|0
  • A dedim. işte bu iplemem diyen B 'ciler yüzünden günümüz Türkiyesi bu durumda.

0|3
    0|0
    • Laf oyunu yapıyorsam adiyim. Bak aşağıdaki elemanlarda babalık tasladı, sorularıma cevap veremediler. Cevap ver sadece, polis müdahale ediyor mu?

• aa haklısın afedersin cinayet şu bu tabii ki polis müdahale etmiyor. polis sadece direnen halka profesyonelce müdahale ediyor başka da bişi yok.

• bu sekil birseye tanik oldun ve polise haber vermedinse yanlis yaptin

sanki öylebisey yasamissin gibi cok süpeli soru

0|0
    0|0
    • Niye, ben buraya banka soydum ne yapmam gerek diye soru başlığı açsam banka mı soymuş olacam? Sadece senaryo uydurmak denir buna.

• valla öcelikle ormanda bisiklet sürecek kadar cesur bir insan değilim:)) böyle olay olursada polise haber veririm tabii benim etim ne budum ne ne yapacam 2 kiişiye arada kaynarım:)

0|1
    0|0
  • iplemem

0|0
    1|0
  • Dalardım allahıma. Can kurtarmak gibisi var mı, bir de adrenalin boşaltacak yer, yarardım kafalarını.

0|1
    0|0
  • oradan kaçardım ama o psikoloji ile nasıl kaçacagımı bılemıyorum cok zor birşey, kendiminde öldürüleceğini düşünürdüm, güvenli bir yere gidincede polisi arardım

0|1
    0|0
  • Polise haber verirdim

0|1
    0|0
  • ormanda tek başıma napıyorum ben? nasıl geldim buraya ve bisikletle ne işim var, sürmeyi bilmem ki. hemen uyanmalıyım :O

0|0
    0|0
  • ben korkup ciglik atarim adamlar alip benide oldurur :S

3|1
    0|0
  • polise haber verirdim ama dalıp ayırada bilirim gözüm dönerse sonra vicdan azabı falan :(

0|1
    0|0
  • Durup seyretmek ve kaçmak arasında kalırdım. Ben karar verene kadar zaten fark edip öldürürlerdi beni. :(

0|0
    0|0
  • Saklanırdım görmesinler diye sonuçta kendimide güvene almam lazım. Polisi arardım hemen sonra ordan uzaklaşırdım

0|0
    0|0
  • ben bir kadınım sonuçta yanlarına gitsem banada yaparlar beni görmesinler ya polise haber vercez ya da kaçcaz başka çare yok

0|0
    0|0
    • sen yanlarına gidersen ilk tecavüz ederler sonra öldürürler zaten

• işte hayatta gidemem müge anlıya çıkacak hale gelemem

• Görmezden gelirdim. Tanığım diye beni de öldürürdü denyo.

0|1
    0|0
  • korkar hemen oradan uzaklaşırdım ama mutlaka polise de haber verirdim

0|1
    0|0
  • Bayan oldugum icin polise haber verirdim

0|1
    0|0
  • Eğer yanımda çakı varsa ki yanımdan ayırmam, o zaman dalardım aralarına ama dalmadan önce polisi arardım.

0|1
    0|0
  • Polise haber verirdim

0|0
    0|0
  • bayanım sonuçta adamı nasıl alayım ellerinden. beni görmemelerini sağlardım kaçardım ordan polisi arardım hemen

0|0
    0|0
  • En mantıklısı polis.Polisi arar ihbar ederdim.

0|0
    0|0
  • Kamereya çeker polise giderdm :)

1|1
    0|0
  • polisi arardım tabıkı

0|1
    0|0
  • polise haber verirdim tabiki

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    13

Erkekler Ne Diyor 46

• 1-Pazar sabahları genelde uyuyorum

2-Uyansam bile bisiklet sürmem çünkü bisiklet fobim var :)

3-En azından döven adamların boy-kilo ölçüsünü belirt ki hedeflerin incelemesini yapalım

4-Güzergah değiştiririm

5-Kendi yoluma giderken polise telefon eder, kişilerin eşkalinden bahsederdim.

6- Altıncı cevap için birşey bulamadım...

0|0
    0|0
  • Olaya tepkisiz kalamam, polisi ararım çevreden yardım isterim , müdahale etme şansım varsa gözüm kesiyorsa ederim kesmiyorsa oradan uzaklaşıp polisi ararım veya yardım isterim ama asla tepkisiz kalamam, hiç biry olmamış gibi çekip gidemem vicdanım beni rahat bırakmaz insanı sonuçta, bugün onun başına gelen yarın bizim veya en sevdiğimiz yakımınızın başına gelebilir.

0|1
    0|0
  • Polise haber verirdim

0|0
    0|0
  • dalip ayirmak isterdim ama adamlarda sopa var malum bisikletle dalamayacagima gore :D

sadece polisi arayabilirdim...

0|0
    0|0
  • çok araya girdikte, polis gelene kadar biraz dövmekte fayda vari yoksa polisler bir şey yapmıyorlar maalesef, ayrıca adamı veya kadınıda kurtarmak gerek, yoksa canından olur. bir umut varsa hayatta kalması için dalardım hemen, düşünmem kendimi asla.

0|0
    0|0
  • İlk önce fotoğrafını çekerdim. Daha sonra polis ve ambulansı arar yolu tarif ederdim ve durumun çok acil olduğunu anlatırdım. Telefonu kapattıktan sonra bende delikanlılık 1 kişiye 2 kişimi dalmak diyerekten kavgaya girerim ;) Kendime güveniyorum. O anı düşünerek yaz diceksiniz ama ben zaten o anı düşünerek yazıyorum çok soğukkanlıyım :)

0|0
    0|0
  • bence pek karşmamak gereklı bır de durum olume kadar dayandıysa zaten hıç karışmadan oradan sıvışma en doğru seçim olacaktır kendımı guvende hıssettıkten sonra durumu tum yonlerıyle değerlendırır ve bır buyuğümden akıl danısırdım kendımı toplar ve bana onerılen fıkırler olcusunde hareket ederdım

0|0
    0|0
  • Polisi arar ve oradan uzaklaşırdım.

0|0
    0|0
  • Polisi arar kaçardım banane canım... :( :)

0|0
    0|0
  • durumu bir gözden geçirrdim eğerki benim müdehalem kişiyi kurtaracaksa bir şekilde dikkat dağıtmaya çalışırdım. Yanımda silah varsa direk müdehale ederdim. cinayeti işlemek üzere olan 2 kişi yi gözüm kesmen ulan bunla rbenide şişler diyorsam bir yere saklanır ses çıkartırdım belki izlendiklerini düşünüp vazgeçerler. Tabiki bunları yapmadan önce polisi ve sağlam arkadaşları haberdar edrdim

0|0
    0|0
    • yanında silah olsa bile dalamazdın. evine hırsız girdi, eşyalarını caldı, öldürmen ya da yaralaman suç. Buda suç. Ayrıca o an sağlam arkadaşı nasıl bulabilirsin ki? Sonuçta ormandasın, arkadaş çağırana kadar çok rahat 30 dakika geçer.

• dalarım dediysem adamları vuracak değilim. en aından korkuturum. Hem nerden biliyorsun bazı insanla ryüreklidir. Sonuçta hiçbirşey yapmadan ölene kadar bunu vicdan azabıyla yaşamakda var. İşin püf noktası durumu tartmakta yatıyor belki damlar sarhoş belki aslında korak tipler ? zaten arkadaşları beklerim demedim haber veririm dedim 30dk bile ols abelkide oyllayabilirim. herşeyi düşünmek gerek. Ama asla hçbişey yokmuş gibi davranmam

• Bende cinayet işleyeni öldürüdüm bütün tanıkları ortadan kaldırım beni gördü sonuçta abi.

0|1
    0|0
  • polise haber vermek en mantıklı olanı.

0|0
    0|0
  • Kaçar polisi ararım en mantıklı şey olarak ama şimdi mafya ise benim peşime düşebilir o yüzden anonymus ihbar yapardım

0|0
    0|0
  • Polise haber verirdim

0|0
    0|0
  • Polise haber verirdim

0|0
    0|0
  • Kaçardım Sonra Bide Onlamı Uğraşıcam Ya Katil Sonra Beni Öldürmeye Çalışırsa Ozaman Ne Bok Yiyeceğim

0|0
    0|0
  • resim çekerdim adamları.Sonra saklanır beklerdim adamlar gidince dövdüklerine yardım ederdim o sırada polis geliyo olurdu

0|0
    0|0
  • bende onu öldürürüm gözü arkada kalmasın:/

0|0
    0|0
  • direk polise haber verirdim polis gelene kadarda etraftan vatandaş toplayıp olayı ayırmaya çalışırdım :D

0|0
    0|0
  • Videoya çeker youtube atardım :)

0|0
    0|0
  • adamlara bakardım önce o anki duruma göre gözüm kesiyorsa ayırmaya çalışırdım en azından eğer gözüm kesmiyorsa kesin polise haber verirdim

0|0
    0|0
  • Kalıbıma göre adamlarsa dalar adamı kurtarırım!

0|0
    0|0
  • Ormanda dovuyorsalar haklidirlar derim karismam sehirde olsa sikayet ederdim kimseye yalandan dovmezler itin oldugu yer ya dagdir ya orman

0|0
    0|0
  • Hemen video çekerdim ki benıde öldürsünler

0|0
    0|0
  • Kızlardan 2 si dalıp ayırırmış :D Polisi arardım muhtemelen yanımda silah olsa çekerdim belki ama..

0|0
    0|0
  • Empati yaptım haci, eyer o 2 kişi tık biriyse dalma ihtimalim var. Baktım cüsseliler polisi arıyabilirdim. Ve ya bağırırdım dikkatlerini dağıtırdım felan filan :D

0|0
    0|0
    • sopayla dalan biri cüsseli olsa ne yazar ki, 2 kişiye hiç şansın yok bence.

• vallahi amacım polemik yaratmak değil, cevap veriyorum sadece.. Yani 2 kişiyi yere indirmek cok zor olurdu. Polisin gelme süresi uzun, bağırsan ormandasın kim duyacak.. veya dikkat çekmeye calıssan aynısını sana da yapbilirler. Bunları atlamamak lazım. cidden polemik yaratmak için demiyorum yanlıs anlama

• Yanii, belirttiğin gibi sopalı 2 adam. Bu gibi durumlar için 3 yıl box eğitimi aldım. Orada ya topuklıcan ya da dayak yicen adama yardım edicen. Vicdanım konuşur orda :)) Karşımıza öyle durumlar çıkmamış deyil. Nihayetinde gece çok gezen biriyim.. Neler var sokaklarda :)

• Biraz da ben vururdum cevapları inşallah eğlence amaçlı verilmiştir:))

0|0
    0|1
  • mantıklı olsan polise haber verip uzaklaşmak ordan ne yapcan ki başka?

0|0
    0|0
  • hemen eve koşardım pc yi açıp buraya başlık açardım.

1|0
    0|0
  • önce niye yaptığını araştırırım nedeni mantıklıysa onu tehdit edip para isterim :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16
Yükleniyor...