Aile sorumluluğu hakkında..Lütfen bir bakın..özellikle evli olanlar cvblasın

Annem ameliyat olacak önemli bir ameliyat sayılır..5 gün hastanede kalıcak..tabi üzülüyorum o ayrı ancak sorun şu..Ablamla konuştum 5 günde sen kalmalısın evde bekar olduğun için dedi..Ben de evli bekar farketmez tek çocuk ben değilim ben 2 gün kalsam 3 günü de 6 kardeş paylaşsın dedim haksızmıyım..bana mı düşer sadece bekar olduğum için? her sorun da bana kalıyolar bakmaktan bıkmam ama enayi yerine konulduğumu düşünüyom!? fikirleriniz.. ve ablam senin işin özerl patronun izin vermese de çık işten bak anneni diyo.. benim amaçlarım hayat koşullarım önemli değil mi bu kadar basit mi bu yaşa geldim kendime önem vermiyimmi?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• isterse 20 kardeş olun o senin anansa diğer 19 çocuğu ilgilenmiyorsa onlar ilgilenmiyor diye sende kendi payıma düşen zamana bakarım sonrası banane diyemezsin o onların ayıbı annene bakmak eziyet olsa bile zevk duyarak bakmalısın herkes yaptığından utansın isteyen baksın bakmazlar ise sen bak ananın duasını al ... ama diyorsun ki iş yerimden izin almak lazım ablanda demiş ki çık o zaman işten ablan seni maaşa mı bağlayacak? Dese ki biz bakmayacağız ne halin varsa gör dese emri vaki çık işten o zaman falan demese daha isabet olurdu...

0|0
    0|0
    • aynen banane hayatından diyo buna sinir oldum zaten.. onlar gibi benim de bir sorumluluğum var kendime evli olmak la g*tü göğe ermez insanın insanlık için bahane bunlar.. ben zaten bakıcam onbların bakamam demek yerine biz bakarız ama o görev senin o yüzden karışmıyoz tarzı tavırlarına kızıyorum anlıyomusun

Erkekler Ne Diyor 7

• senı anlıyorum,3 kardesız abım ve ablamla yas farkımızda var,senelerce ıslerıne gelınce evlılıgın ekmegını kadayıfını yedıler,işlerıne gelmeyınce bıberınden tuzundan bahsettıler,kısacası gunes nereden dogduysa oyle tavır aldılar,sankı ben zorla evlendırdım:)

mecbur bakacaklar tabıı,yınede mantıkdanda ayrılmamak lazım,sakınca cıkartmıyorsa sıze, sız ılgılenın,ama sıze zorlukları olacaksa aynı zorlukları onlarda yasayacak ve yasamalı..dik durun..

0|0
    0|0
  • ben sana bişey söyleyimmi annene sen bak sevabı sana abla allah senin işini kolaylaştırır annene baktığın için onun işini kötüleştirir yani annen sana allah razı olsun kızım 5 gün baktın derse bile senin sırtın yere gelmez öyle deme sen bak ablan çeksin günahı anneye bakmak çok sevab bak benim annemde amiliyat oldu 3 gün ben kaldım yanında ablam hiç kalmadı ama ben aldım sevabı boşver sen abla allah yanında olur

0|2
    0|0
    • bakarım bakcam da onların lküçük bebeği olması çocuklarının okula gitmesi annelerine bakmamaları için yeterli sebep mi? enayi yerine konulmakmı bunu öğrenmek istiyorum ki ben öyle düşünüyorum

• ya sana öyle bahaneler uyduruyo aslında bakmak istemiyo tabi haklısın sen

• Ana Gibi Yar, Baba Gibi , Diyar Olmaz..

Bunun Kerizlikle Enayilikle Alakası Yok..

Olsun Sen Bak, Daha Çok Sevaba Nail Olursun. Fenamı...

Anne Gittikten Sonra Anlarsın Değerini, ALLAH Gecinden Versin.,

Yapmayın Böyle Şeyler Kardeşim. Bir ANAYA Bakmakmı Bu Kadar Zul Oldu..

Bunları Diğer Kardeşlerinlede Konuş..

0|0
    0|0
    • ya ben anlatamıyom bakmak sorun değil siz bakın da demiyom onlara onlar benle tartışıyo sen bakcan biz gelemeyiz diyo buna sdinirleniyorum siz başka yerdenmi çıktınız diyorum

• Annem Tır İşi Sevap Aldı Teyzem Tır İşi Beddua.. Sonuç:Teyzem'de Gram Huzur Yok.. Ben İse Annemin Hemen Hemen Hergün Ayaklarını Öperim.. Unutma Ne Ekersen Onu Biçersin.

Dünyada Ne İçin Bulunduğumuzu.. Unutmayalım..Bizler Birer İmtihandayız..

Umarım Uyandırıcı Olmuştur. . ALLAH'Yar.Ve Yardımcın.. Olsun..

• amin saol

• annem hastalanacak ve hastanede kalacak kendımı dusunecem. yazıklar olsun sızın gıbı genclıge. annene de yazık degıl mı her bırınızı 9 ay karnında tutup dunyanın en buyuk acısıyla dogurdu. gecesını gunduuzune kattı. sızı buyutu evlendırdı. sız halen kendınız dusunuyorsunuz gerckten yazık. evlenecegım bayan böle olursa yarın anne babama da bakmaz serefıme sanıyesınde kapının onune koyarım... kendı annesıne hayrı dokunmayan bırının kımseye hayrı dokunmaz.

0|0
    0|0
    • ya sen manyakmısın bana neden yazıklar olsun diyosun sen bak tartışması yapmıyorum ne alaka sorumu g*tünden anlama

• haklısın anlattıkların ancak karşındakinin anlayacağı kadardır hep lafı tersten anlıyosunuz

• lafı tersten anlamıyorum. sadece yazdıkların bole anlatıyor. ve kesınlıkle herkes benım gıbı anlıyor. hatalı degılsın belkı ama yazdıkların öyle yansıtıyor.

• Haklısın demekten başka bir şey söylemeye gerek duymuyorum. Çok haklısın arkadaşım. Ablalarını kırmadan söyle derim. Ama annene belli etme üzülmesin kadıncağız...

0|0
    0|0
  • tabiki onemli amaclarin hayat, ama bunu pazarligimi yapilir ya senin yerinde olsam kimseye bisey soylemez kalirim senin soylemenle olmaz kendileri dusunsunler

0|0
    0|0
    • yan, bunu sormkala bunun pazarllığını mı yaptığımı düşünüyosunuz? yazıklar olsun sizin gibi düşünenlere türk milleti böyle işte

• şu zamanki türklerden belki de gavur bile daha merhametli çıkar kardeş.. üff insanlardan bıktım inan çoğu iki ayak

• insanlar baglamaz benu kendime bakarim

• Benim hiç arkadaşım yok hıck hıck hıck :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Konu Anne olunca Hayırlı evlat da olmak istiyorsan.Onların bencilliği düşüncesizliği onlara kalsın sen bak annene.Evet haklısın evli bekar farketmez hepsinin ilgilenmesi lazım ama sen anneni yalnız bırakma bence kimseyede minnet duyma ;)

2|0
    0|0
    • ben bakarım ama sanki bekarım diye şu yaşıma kadar hep ben koşuşturdum onlar kocasından izin alması zormuş, erkekler de karısını zorrlyamazmış benim sorumluluğum yokmuş, patrona bağlıyım izin almam zor yine de rahatmışım doğru mu sence de katılıyomusun? onların yaptığı ne haklı mı

• bakcam da güzel bir mesleğim var eğer çıkarsam mesleğimden olacam ben baktıktan sonra onlar da baksın işstiyorum hayatıma engel olmasınlar anladınmı? çünkü aylarca izin alamam ? dimi ama bakmasalar işten çıkacam belki hayatım emeklerim boşa gitcek anladınmı

• o zaman otur konus onlarla

• yerinde olsam annemin hatırı için sessiz kalır, annemin yanında olurum o süreçte. ama bir iyileşsin, diğer seni kullandıklarını iddia ettiğin konularda burunlarından fitil fitil getiririm. kimse seni senin iraden dışı kullanamaz. evli olmak anne yanında olmaya engel bişi değil ablan halt etmiş. sen de bu tür münakaşalara girerek ablana benzeyip küçülme bari. anne kızım bu. o ameliyat masasında kalsa utanmicak mısınız şunları tartıştığına. salla şimdi ablanı takacak zamanın değil

0|1
    0|0
    • içimdekileri okudun işte biraz

• 5gün çok değilmiş valla.)ben 13gun tek başıma kaldım eve gıtmeden.ama tabı evlı bekar farketmez.sende evlı olsaydın kım kalacaktı

0|0
    0|0
    • 13gün gece gündüz mü kaldın

• işte zordur ondan sordum kursta kolay izin almk

• oyle tabı.aynı şey degıl

• O değil de anneniz yaşlansa bakıma ihtiyacı olsa yok sende kalsın yok bende kalsın tartışması da yaparsınız siz.Allah kimseyi evladına dahi muhtaç etmesin.

0|0
    0|0
    • ya ben o tartışmayı yapmam burda sorma amacım bakma sorunu değil kardeşlerime nasıl haddini bildirsem hepsi benden büyük 30-40 lık domuz.. ama enayi yerine konulşmak başka.. bakma tartışması yapıp bakmayan onlar dikkatini çekerim ben bakmasam vicdanım sızlamasa burda sorma ihtiyacı bile duymam

• O zaman mesele sadece bakmak degil , kardeşler arası bencillik..Herkes eşit olmalı bence..

Hem onların evli olması sorunlulugu almamaları anlamına gelmez.

Bütün bunları annenizin yanında konuşmuyorsunuz degil mi :/

• yokkk onun yanında değil

• aynı durum bizde de var maalesef.s annem 7 kardeş ama 3 cocuk anne babasına bakıyo anca. sonuna kadar haklısın. Allah anne babalarımıza yardım etsin. Kimseye muhtaç etmesin herkesi.. :(

0|0
    0|0
    • amin ben bırakmam kimseye ama çalışmasam dfa babam çok cimri hiç para vermiyo bana beni kimse bakmıcak anlıyomusun hem annemi bakmak hem çalışmak zorundayım

• Babanın cimriliği fenaymış ya:( Allah yardım eder sana anne duası alsan da sırtın yere gelmez. Yeter ki vicdanın rahat olsun..

Yükleniyor...