Ahiretin yokluğu ispat edilebilirmi?

Varın ispatı,yokun ispatından daha kolaydır.bir elmanın yeryüzünde bulunduğunu, bir tek elmayı göstermekle ispat edebiliriz. Halbuki yokluğunu iddia eden kimse bütün yeryüzünü, hatta kainatı dolaşıp, ancak ondan sonra onun yokluğunu ispat edebilir.

Allah'ın ve ahiretin varlığına milyonlar deliller var ve bu deliller başta peygamberler ve Kur'anı kerimde gerekse kainatta gözlemlenebilir,peki ahiretin olmadığını iddia edenler bunu ispat edebilirlermi,kainatın her tarafını didik didik aramışlarmı'ki ahiret yoktur derler?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Çok güzel bir delil aslında. Anlayabilene tabi. Kalbi mühürlüler ancak gözlerini böyle gerçeklere kapattiklari için göremiyorlar ve kendi ruhların mühürlüyorlar.sonrasındaysa hep şüphe hep delil arayışı. Kainatı hep gezdiler mi ki yok diyebiliyorlar. Boğazlarından akıp giden suyu allah bir gün kesse içlerini ter temiz yapan suyu allah bir gün kesse hallerimz nice olurdu. (tebareke süresi son ayet)

0|2
    0|0
  • ben ahirete inanan biri olduğumdan bu soruya cevap yazmamam gerek ama şunu söyliyim..hem ahiret inancını benimseyip hep de insanın mahşer gününe kadar yaşarken veya ölüyken ruh göçü yaşayabilceğini söyleyen said nursi saçmalıklarına bir son verin.! allah kuranda öyle bişeyin olabilceğinden söz bile etmemiş.yaradana mı itaat edersiniz yaratılana mı?

0|1
    1|0
    • Said Nursiyi iyi okumanızı öneririm ,kapsamlı araştırma yapınız ,sathileşmeden objektif olunuz.

Said nursinin hangi eserini okudunuzda bu kanıya vardınız?

• Söylediklerinin dinle hiç bir alakası yok o kadar araştırma yapıyorsunuz maşallah her şeyi biliyorsunuz ama boş. Boşuna al bildiklerinz ben sizin kadar araştirma yapsam alim olurdum her halde. Yazık ne boş şeylerle ilgileniyorsunuz bunlara çalişan aklınızı biraz da gerçeklere yöneltip doğruyu bulsanız ya nerde sizin doğrunuz anca bu kadar dini vasıflandrdgnz şeylere de bakın hele

• efendim..bana sen boş işlerle uğraşıyorsun sen şöylesin böylesin hatta sen kafirsin bile diyebilirsiniz umurumda değil..ama ikinizde cevaplarında ben cevabımı bulamadım.böyle yanıt olmaz.ben delillerimi sundum ortaya.böyle bir şiir yazan birine ben müslüman falan diyemem.siz nasıl diyebiliyorsunuz.ben kalkıcam hz. ali'ye allahın sıfatları senin sıfatlarındır.diye şiir yazıcam.burada beni taşlarlar.ama o yapınca bişi olmuyor öyle değil mi? hiç bir müslüman böyle şiir yazamamaz.yazmamalı!

• Bunu ispat edebilseydik dünyada bize ihtiyaç kalmazdı.

0|1
    0|0
  • ispat edemiyorlar zaten

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bence bu kadar net konuları polemik haline getirmek dahi doğru değil.

1|1
    0|0
  • Tamam o zaman. Ben sana diyorum ki, cennet cehennem var, onun dışında bir de cehennet var.

Hadi bakalım, cehennetin yokluğunu ispat et.

0|0
    0|2
  • didik didik etmeye gerek yok...azıcık dusunmek bıle yeterlı bu muhtesem aklı kavramaya

0|1
    0|0
  • bilimde "yokluğun ispatı" diye bir durum yok. kendi kafanızdan kavram uydurmayın.bilim adamları yokluğu ispat etmekle uğraşmazlar. çünkü bilimin mantığına ters.

0|0
    0|0
    • iddia iddia sahibine aittir.ozaman bazı ateist bilim adamları iddialarını ispat etmeliler.

Yükleniyor...