ODTÜ de başörtülü öğrencilere yapılanın utanç verici olduğunu düşünüyor musunuz ?

ODTÜde başörtülü öğrencilere yapılan utanç verici link Kimse kıyafetinden dolayı aşağılanamaz,eğitim hakkından mahrum bırakılamaz.Videoya atılan köpekler başlığını da ayrıca kınıyorum sadece bunu buldum o nedenle yanlış anlaşılmasın...

Güncellemeler:
Sizi bilmem de benim en çok hoşuma giden demokrasi tanımı link

0|0
12|10

En İyi Erkek Görüşü

• Kafalarının içinde ne kadar faşist bir beyin taşıdıklarını göstermişler.olayın iç yüzü farklıymış neymiş olayın iç yüzü en fazla bu başörtülü kızlar dini bir cemaatin üyesidirler de dışarıdan gelen öğrencilerin kendi cemaatlerine bağlı yurtlarda kalmasını istiyorlardır.öyle olsa ne olacak kime ne bundan.silah zoru ile mi bir şey yaptırıyorlar.temiz niyetle başka yurtta kalacağına bizim yurdumuzda kalsın namaz kılsın dini derslere katılsın v.s diye düşünüyorlardır.

üniversite orası her türlü grup olabilir marjinal sol örgütler de dini cemaatler de madeleine nickli geri zekalı da beynin de en ufak bir düşünce zerresi dahi taşımadığı için fikrime fikirle karşılık vermektense hakaret ve aşağılama ile üste çıkmaya çalışıyordu en sonunda o da tükenince çareyi sinirden elleri titrediğinden olsa gerek ilkokul çocuğu yazısı gibi elli tane imla hatası yaparak engellemekte bulmuş .bunlar medeni geçinen ama kendilerinden farklı düşünen birinin fikrine fikir ile karşılık verebilmekten aciz olduğu için düşman kesilen zavallılar ordusu işte.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Yaşı daha 20, g*tüne don parasını anasından babasından alıyor, gitmiş okulda adam olmuş. asdfg bırakın ya.

0|0
    0|0
  • Üniversiteye giden bazı geri zekalı komünist öğrencilerin tüm kapalıları cemaatçi sanması... Adam müslüman ya istediğini takar. Sen götünü başını açınca çağdaş olursun, o kız mahremini örtünce gerici olur. Bir de bu beyinsizler özgürlük diye yırtınırlar. Bu pankart açan kızların her yeri çelişki.

Not: Kapalı değilim. Müslümanım dinini yaşayanlara saygım var.

2|1
    3|1
  • özgürlük dinini yaşayana engel koymak olmamalı.mini etek giyen varsa türbanını da takabilen olmalı.

1|0
    2|1
  • herkes özgür olmalı başortüsünüde takmalı minisinide giymeli. ama kimlik göztermemek ne alak aonu anlayamadım

0|2
    0|0
  • videoyu izleyemedim bile, bünyem kaldırmıyor tabiki ayıp hem de çok ayıp.islam dininde olmayanlar bile saygı duyabiliyorken aynı din mensubu olduğu insanı böyle hor görmeleri açıklanabilir bir şey değil.ama kızlar kendilerni ezdirmemişler herhlde öyle anladım helal olsun onlara da...

1|1
    1|1
  • Evet kimse kilik kiyafetiyle yargilanmamali ama bas ortu dini bir simge. Dini mesaj veren aksesuarlarin okullarda kullanilmamasi taraftariyim ama bu yapilanda hic hos degil. Bas ortuyu kucumseyen ve karsisindakine ona gore muamele yapan insanlara tahammulum yok. Okul kapisindan ciktiktan sonra taksin bas ortusunu ogrencler.

2|1
    3|3
    • okullarda her şey serbestken neden din yasak?

• bizim dinimizde okuldayken ayrı davranabilirsiniz diye bir ibare yok hayatımızın tüm alanında. ben başortüsünü kullanıyorsam "bu dindenim siz de görün" diye değil ki. okula gidiyorsam eğitim için gidiyorum elbette başortümü birilerine göstermek için değil. örtünmek dinin bir kuralı olduğu için örtünüyorum. kimse kusura bakmasın, özgürlüğümü kullanıp dinimin istediği şekilde size göre de söyleyeyim "canımın istediği şekilde ve istediği yerde" örtünürüm.

• belleza yanlış düşünüyorsun arkadaşım baş örtülü bir insan o örtüyü dini inancı gereği farz olduğu için takıyor.bana mı sordumun dediği gibi okuldayken ayrı davranabilirsiniz diye bir ibarre mi var kaldı ki başörütüyü okulda ya da başka bir yerde çıkardıktan sonra onu daha sonra takmanın ne anlamı var.bu dinin emriyse her yerde uygulanmalı.isteyen haç da takabilir inancı gereği insanların boyunlarına başlarına taktıkları şeylerden ziyade başlarının içi ile ilgilenmek lazım

• Eee sen palayla girisirsen millete, belli kesimler de seni istemez. Normal yani. Hos mu degil.

0|1
    3|3
  • olabiliyor böyle şeyler genele çıkarmayalım faturasını. özgürlük konusuna daha çok çalışmaları gerekiyor.

0|0
    0|0
  • olayın iç yüzünü bilmeden garip isyanlarda millet yine

1|1
    5|1
    • onlar orda ne için duruyor okula gitmek için değil okula yazılan öğrencileri cemaate toplamak için yurtlara almak için nasıl yerler olduğunu gördün mü ayrımcılığın nasıl işlendiğini örtünün nasıl puta dönüştürüldüğünü ...işte onlar orda bu yüzden ordalar oranın öğrencisi değiller ki ..neymiş önce olay ne imiş onu bilmek gerekirmiş... başkasına karışmadan herkes inancını özgürce yaşasın.

• üste çıkma çabaları mı :)beni kendinle karıştırdın galiba o tarz dertlerim olmaz hem neden çırpınayım ki beynini kullanmaktan aciz olduğun için tek kelime dahi cevap yazamayıp sadece hakaretler ile üste çıkmaya çalışan bir insancığın yanında üste çıkmaya sadece yanında durmam yeterli cüce ile normal boyda birinin arasındaki fark hemen belli oluyor zaten :D

• sana vericek cevabım yok neden diye düşünemiyosun bile acaba cevabım mı yok yoksa anlamayan biri ile konuşmanın boşa gideceğimi bu kadar ısrarla düşünemediğinin üstüne basılır gereksiz yere yazılar engellendin fazla şans verdim

• Kesinlikle utanç verici. Faşizm

1|2
    1|1
  • Olayi arastiraydiniz keske. Saldiracak yer aramayin fdhdjdhsjsk

0|0
    0|0
  • faşizmdir tabiki.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sövmeyi saymayı hakaret etmeyi özgürlük sanan insan suretindeki farklı yaratıklar ama neden sövüyorsun de faşist olursun.mesele laik islamcı kemalist vs vs olması değil bir insan başka bir insanın hakkını kendi özgürlüğü adına gasp edemez bunların tek açıklaması nikahsız mahsül olmaları.orda sakin bir adam var adam piskopat olsa bir an kendini kaybedip orda 1-2 kişiyi doğrasa sessizce özgürlükleri için mücadele eden ünili yavrucaklar katliama uğradı diye yazılacak yapanında islamcı olduğu yazılacak.bu masum yavrucaklar değilmiydi uzaya bilmem ne fırlatıldığında polisle çatışan herkes polise sövdü peki kim sordu masum yavrucakların üzerinde molotoflar misketler sapanlar ne geziyor ödtüye devletin operasyon yapması pkk ve bir takım terör örgütleriyle ilişiği olanın okulla ilişiği kesilmesi lazım

1|0
    1|0
  • Hükümetin izlemiş olduğu ayrımcı tutumlar ve ayrıştırcı politikalar nedeniyle insanlar bu hale geldi , aralardaki uçurumlar daha da açıldı.

0|1
    0|0
  • Şimdi bazı arkadaşlar sorsanız özgür ülke istiyor bunlar felan demişler ama bunların amacı özgürlük değil din propagandası ve cemaatin isteklerini yerine getirme kesinlikle hiçbir samimiyet yok bunlarda

2|0
    3|1
  • bu işin asıl yönünü öğrenmek lazım.bugüne kadar o kadar türbanlı okudu sorun olmadı şimdi mi oldu?saçma geldi bana.türbanın serbest olmasından yanayım kesinlikle fakat burda başka bir iş vardır

1|1
    0|0
  • Bunlara sorsan, burası özgür ülke derler.

0|0
    0|0
  • Özgürlük savunan ulusalcılar hep ters düşüyorsunuz dusuncelerınızle tıpkı mhp gıbı onlarda dın cılız dıye gecınıyor ama turk mıllıyetcılıgı yapıyorlar dın de mıllıyet ayrımı yoktur bırde nasıl oluyor

0|1
    1|0
  • saçmalamışlar gerçekten

0|0
    0|0
  • Aciz Köpekler.. Ne beklenirki bunlardan

1|0
    1|1
  • ya paralı provokatörler ya da cahil kendini bilmez terbiyesizler.

1|0
    0|1
Yükleniyor...