Hata yaptınız, ardından özür dilediniz. Sizi bir anda hayatınızdan çıkaran insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

hata yaptınız, ardından özür dilediniz ama karşınızdaki kişi, yıllardır emek verdiğiniz dostluğunuzu hiçe sayıp, sizi hayatından çıkardı diyelim. böyle durumlarda ne yaptınız ya da yapardınız?

0|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

• Hatalıysam kendimi affettirmeye çalışırdım.

Demek ki sadece özür dilemek işe yaramamış çok kırmışsın.

0|0
    0|0
    • nasıl affettirmeye çalışırdın? sana şans vermiyor, görüşmüyor ki? belki o görüşmek isteyene kadar beklemek en iyisi:(

• Bekle, özler seni nasılsa.

Erkekler Ne Diyor 8

• Bende sanırım o tür insanlar grubuna giriyorum.,

Benim kırmızı çizgilerim vardır, onu geçtiği zaman istediği kadar özür dilesin benim için bitmiştir artık.

0|0
    0|0
    • Yapılan davranışın türüne göre affedebiliyor ya da affedemiyoruz. Bence hayat sıkı sıkıya kırmızı çizgilere bağlanmak için biraz fazla kısa. Her insanı farklı değerlendirmek gerekiyor. Kendini anlatman gerek, onu da dinlemen gerek.

• Ben tanıştığım ya da tanıdığım insanlara söylerin kırmızı çizgilerimi, hatta hayatımdan çıkardığım insanları da söylerim ama o hala aynı şeyleri yaparsa yapacak da bir şey yok.

Yeteri kadar açık olduğumu düşünüyorum, insanlara çok çabuk kızmam, hatalarına isyan etmem, bazı yanlışları affedebilirim ama benim için önemli olan durumlara da saygılı olmalarını isterim

• Demekki senin verdigin degeri bosa sayiyor...ozur dilemek bir buyukluktur...eyer o bu buyuklugu gormeyecek kadar korse...o zaman yolu acik olsun...Biz gelene git gidene gel demeyiz :-P

0|0
    0|0
  • İçimden beddualar ederken dönmesini beklerim. Belli bir süreden sonra umudum kesilir hediyelerini Adresine kargolarım ondan sonra da o konuşmak açıklama yapmak ister ama ben hiç bi telefonunun açmam bile. Lanet olsun sebebsiz yere gidene.

0|0
    0|0
    • Beddua eder misin? Dönmesini istediğin insan için kendini beddua ederken görmek rahatsız etmiyor mu seni? Bazen ben de kendimi onlara sinirlenirken buluyorum sonra dur saçmalıyorsun diyorum ve güzel şeyler düşünmeye çalışıyorum.

• ne kadar güzel düşünsen de kırılan umutla bekleyipte yalnız kalan yine sen oluyorsun. Aslında çatırdama sesleri geldiği anda terk edilmeden terk edeceksin. Ama bunu yapamıyorsun belki düzelir diye. Hiçde düzeleni görmedim. Evet haksız yere terk eden beddua ediyorum. En kıymetli varlığının acısıyla yansın tutuşsun inşallah. bu kandil gününde bunu söylüyorum.

• Hiç öyle bir duruma düşmedim, ancak hatalar insanlara mahsustur, Büyüklükte bırakmıyorsa herhangi bir çaba sarfetmezdim...kimseyle Göbeğim bağlı değil...

0|0
    0|0
    • affetmemek kendi bir tanrı yerine koymak gibi geliyor bana...

• Abartmışsın, geri dönüşü olmayanı eşeleyip de sürekli insanın karşısına koymak bir basitliktir...( şaka amaçlı olunca başka tabiii)...

• Ben sürekli eşelemekten bahsetmiyorum. Ama dinlemeden, "ben affetmem" gibi bir duruşun kibirden başka bir şey olmadığını düşünüyorum. Bir söz vardı, insan kendi yaptığı hatalar yüzünden nasıl ki kendisine küsmüyorsa, kendini affedebiliyorsa, başkasına da aynı duyarlılığı göstermesi gerekir, o duyarlılığı göstermeni hak ediyorsa karşındaki tabii.

• dostumsa kazanmaya çalışırım sevgilimse bende arkamı döner giderim.

0|0
    0|0
    • Sevgili eşin olabilecek biriyse, her dosttan daha yakın değil midir? :P

• eşim olabilecek birini hayatımdan çıkartmam demekki yaptığı hata eşim olmasına engelki hayatımdan çıkarmışım. ayrıca ben akrep erkeğiyim eğer hayatımdan çıkarttıysam çıkmıştır.

• yapacak birşey yok..bir kuru özürün herşeyi düzelteceğini ve

hiç olmamış sayılacağını düşünmemek lazım..

o yüzden hep duyarlı olmalıyız...

0|0
    0|0
  • benim başıma geldi. eğer birisi bana benim hayatımdan çık derse veya bunu ima ederse, ben de onun istediğini yaparım. sen özür dilemek gibi zor bir şey yapmışsın. başka bir şey yapmana geek yok.

0|0
    0|0
    • haklısın, daha fazlasını yapmama gerek yok... canımı çok acıttı... hakaret bile etmedim ona ama silip attı, facebooktan, msnden... ki bunları bi kıstas olarak görmek istemezdim ama haberleşemiyoruz, telefon desen zaten yok.

• bazı insanları gerçekten geride bırakmak gerek, yoksa sen de ilerleyemiyorsun.

• Bu bir kere oldu o zaman çok üzüldüm bir şans istedim ama vermedi iyikide vermemiş.

0|0
    0|0
    • evet, üzerinden zaman geçtikten sonra, "iyi ki" diyebiliyoruz. ama şansı hak etmek için uğraşmadıktan sonra "iyi ki" diyemeyiz herhalde diye düşünüyorum :)

Kızlar Ne Diyor 12

• Hatalı ben isem uzak durması mantıklı gelir bana ama ortada bir şey yokken uzak durup beni siliyorsa bende onu silerim.

0|0
    0|0
    • uzak durmak, hmmm, olabilir. herkes sakinleşince konuşmaya çalışmak da bir yol olabilir, doğru.

• İsabet olmuş der yoluma devam ederim.

0|0
    0|0
  • benim eski erkek arkadaşım aynısını yaptı ..ona güvenmedim diye bir kalemde sildi beni...ben ne yaptım arkasından salak gibi ağladım ..kendimi suçladım..3-4 ay kendime gelmedim...sonra ben ne yaptım?beni silen insanı bende sildim...ve şuan başkasıyla birlikteyim...eğer o insanla devam etseydim..şuan bu kadar mutlu olamazdım ..

0|0
    0|0
    • evet, olan geride kalana oluyor ama toparlarsan sonucu harika olabiliyor. çok sevindim senin adına! :)

• başıma geldi on beş yıllık bi dostluktu.o kadar konuştum anlattım anlamadı.erkekti.göz yaşlarımı kullandım işe yaradı:)ama eskisi gibi olmuyor hep bi eksiklik oluyor bu da bi gerçek

0|0
    0|0
    • eksiklik olması belki biraz da ondan kaynaklanıyordur? affetmiştir ama mesafe koymuştur yaralanmamak için. her dostlukta çalkalanmalar olabilir, hayat düz bir çizgide ilerlemiyor ki.

• Özür dilediysem ve affetmediyse yapacak birşey yok.Ayaklarına kapanacak halim yok.

0|0
    0|0
  • yalan olduğunu düşünerek bunu yüzüne vururdum..yapacak başka birşeym olmazdı:(

0|0
    0|0
  • bugüne kadar zaman kaybı olduğunu düşünürdüm yola onlarsız devam ederdim

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey yapmam. Unutur giderim.

0|0
    0|0
  • demekki dostum değilmişsin der iyikide cıkıyorum hayatından derdim

0|0
    0|0
  • Madem bu kadar basit, ben de o kişiyi çıkarır atarım.

0|0
    0|0
  • kapıyı kapatır çıkarım. sonra da unuturum gider.

0|0
    0|0
  • artık uğraşma derim sen insanlığını yapmışsın :)) bu arda burcun yay mı?

0|0
    0|0
    • yükselenim yay, nasıl anladın ya?

• Ama burcum aslan ;)

• benim burcumda yay ben aslanlarla ve koçlarla çok iyi anlaşıyorum anlıyorum direk hangi burç olduğunu ama..sanırım o yüzden anladım..:)

Yükleniyor...