Okumayacaksın, evimin kadını olacaksın diye kavga çıkarttı

Herekese iyi aksamalar diliyorum...

21 yasindayim ve daha bekarim. Ilk kes asik oldum bir erkeye ve bir yil beraber kaldik. Evlenecektik. Ikimizde bundan cok ve cok emindik.. Zaten ben hep kücüklüyümden bu güne kadar kendime söz vermistim: Ilk asik ve beraber oldugum kisiyle evlenecem...ama nihayet olmadi. Neden ? Bir yildir tip okuyorum. Ve inanmadigim bir sey oldu. Bana sen okumayacaksın, evimin kadini olacaksin diye kavga cikarti. Ve ya beni birakcan ya da yükseköğrenimi.. ve ben bundan cok kendimi mahf ettim. Ve eğitim benim icin, yane bir kadin icin ön pilanda oldugu icin - askimi kaybettim. Üzdüyüm va kendimden utanma nedenim... bakiremi kaybetim.Evet . Ben hep güleryüzlü, civil civil bir kiz dim. Asla ama asla anne babamin sözünden cikmayan bir kiz. Ama su an inanin kendimden nefret ediyorum. Allahimdan okadar cok özür diledim.. ve hala da ediyorum. Ölmek istiyorum gercekten. Kendimden utaniyorum ve nasil ama nasil böyle bisey BEN yaptim diye ... inan halim cok kötü ve bilmiyorum nasil bu günden sonra dogru bir yasam yüretebilcim.

Sizin de böyle problemleriniz varmi ? Umarim öyle deyildir...

ama varsa eger .. nolorsunuz paylasin cünkü ne yapacagimi artik bilmiyorum..gercekten bilmiyorum...

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• geçmişi bu kadar kafana takarken geleceğini nasıl yaşayacaksın? bir daha yapmayacağına kendini inandır ve birini bulduğunda buna baştan onu anlat ve pişmanlıkla yaptıgını bir daha asla olmayacagına inandır kabul ederde seni severse ne mutlu size yok etmezse başka biri ile yoluna gidersin zaman her zaman geleceğe gider geçmişe değil.. dert etme

2|0
    0|0
    • cok sagol kardesim.

inan bir kac cümle ile kendimi daha daha iyi hissetmeye basladim. Allah razi olsun senden,

• aynen öyle ! bir kay kelime ile okadar cok seyler söyledinki. Gercekten su an kendimi daha günvenli hissediyorm. Hata yaptim evet. Ve cok üzgünüm. Okadar üzgünümki kendimden aslinda nefret ediyorum. Ama hatami .. malesef düzeltemem. Ancak geleceye bakmam lazim.Ve sözlerini unutmicam ! =)

• biz buradalardayız beklerim yine kendine de asla kızma suçun yarısı da onun adam olsaydı fırsattan istifade seninle olmazdı..=)

Erkekler Ne Diyor 3

• evet durumun içler acısı aslında ağlanacak durumdasın ben bile senin haline ağlayasım geldi çünkü bir insan bu kadar gerizekalı olamaz helede tıp okuyan zeki biri nasıl gerizekalı olur anlamış değilim ama demekki oluyomuş ...öncelikle o kişiyle evlenmen lazımdır yok evlenme ihtimalin yoksa ileride evleneceğin erkek senin gibi zina yapmış birisi olmalıdır çünkü ayette böyle diyor ... zina eden bir kadın ancak zina eden bir erkek ile evlenebilir yoksa bu evlilik onlara haramdır ve Allah katında evlilik olarak geçmez ...yani anlayacan şu ki eğer sen zina etmemiş bir adamla evlenirsen ömür boyu zina etmiş olacaksın ..senin bir çıkış yolun var tövbe edeceksin ve birdaha böyle bir şeye bulaşmayacak ve evlendiğin insanda zina yapmış olması lazım yoksa ömür boyu zina etmiş sayılacaksın ve buda seni rahat rahat cehenneme götürür zaten

0|0
    0|0
  • yaşadığın şey zor ancak senin için bir tecrübe ve hayat deneyimi, tercihini doğru yapmışsın, eğitimine devam etmek en mantklı karar, gecmişte bırak ve geleceğine emin adımlarla yürü...

0|0
    0|0
  • Tövbe edip işlediğin günaha bir daha düşmemen lazım Allah günahını affeder inşallah

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bir hata yapmissin elbette sana insanlar bunu normal karsiliyolar demycemm annene babana her baktgnda onlardan utandgn tek sey belkide bu olucak agla uzul ama insan hataya yatkin yaratilmis su noktadan sonra onemli olan tevbe edip kendini affettrmekk ltfen bidaha kenedeni yipratcak seyler yapma yaptigin seyin sonunda llucaklari dusun ve ALLAHin sana cok yakin oldugunu unutma

0|1
    0|0
    • Allah senden razi olsun.

aglama basladim cevaplari okudugumda.

ama iyi hissediyorum kendimi su an.. kimseyle paylasamiyorum derdimi. cok sagol

• evet cikarcam canim kardesim ! söz =)

• nasıl bir tıp öğrencisi değilim mi deyilim yazar ki

0|0
    0|0
  • 1 yıllık bir ilişkim vardı herşeyi ilk onunla yaşamıştım .. ama olmadı..benden sıkılmıştı istemiyordu her hareketim ona batıyordu yürütemedim tabi.. sonra psikolojim deli gibi bozuldu okulu bıraktım niye yaptığımı hala bilmiyorum.. ayrılalı 1.5 sene oldu o şimdi başkasıyla beraber olan yine bana oldu.. sen sen ol kimsenin hayatını mahvetmesine izin verme.. onların düşüncesi şu ''hayat devam ediyor'' sende güçlü ol ve asla arkana bakma.. ailemden yana benimde çok pişmanlıklarım var yüzlerine bakamıyorum ama geçmişi geriye getirme şansım yok ki benim :(

0|0
    0|0
  • olan olmuş artık kendini heba ediceğine önüne bakman lazım sonuçta tek bakire olmayan sen değilsin ülkede günümüzde normal bile karşılanıyor nerdeyse

0|0
    1|1
    • haklisin aslinda. Ama yinede insan kendinden nefret edecek hale geliyor. Cevabin icin cok sagol !

Yükleniyor...