Cebinizdeki paranın azaldığını hissediyor musunuz ?

Gün itibariyle daha çok büyük sermayedarların hissettiği para çekilmesini artık öğrenciler, asgari ücretle çalışanlar, memurlar, işçiler ve esnaflar gibi ekonominin vatandaş kesimi olan dar gelirlilerde hissetmeye başladı. Bu günü özel yapan, doların 2 TL nin üzerine demir atması. Merkez bankası müdahalelerinin dolar fiyatlarını düşürmeye gücü yetmiyor. Bundan sonraki süreçte şu mamüllerin fiyatları el yakacak. 1) Ceptelefonu 2) Bilgisayar 3) İthal beyaz eşyalar 4) Otomobiller 5) Akaryakıt ve doğal gaz 6) Yurt içi veya yurt dışı turizim ve otelcilik hizmetleri 7) Tıp ve eczacılık ürünleri 8 ) Sabunlar deterjanlar ve temizlik ürünleri 9 ) Tarımda kullanılan mineraller ve kimyasal gübreler 10 ) Demir çelik 11) Yazıcı tarayıcı fotokobi faks makineleri 12) Lastik 13) Çimento 14) Sanayi hammedeleri 15) Digital kameralar 16) Bilişim ürünleri yedek parçaları 17 ) Saat sektörünün tamamı 18 ) Radyo ve televizyon yayın cihazları 19 ) İşitme cihazları 20 ) Matbaa makinaları

Yukarıdaki malların satışı ABD doları veya EURO karşılığında yapılmaktadır. Gün itibariyle basında yer verilmiyor olsada ülkemizde devalüasyon başlamıştır. Cümleten GEÇMİŞ olsun.

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Soruyla beraber hemen girip telefon fiyatlarına baktım geçen hafta 1500 lira olan telefonlar +1700 liraya çıkmış Allah sonumuzu hayır etsin demeye bile dilim varmıyor çünkü sonumuz pek hayırlı değil .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kicindaki dona kadar ithal ediyorsan. Evet FEDin bir tahvil alisini kesmesi senin nefesini keser.

Ekonomi iyiye gidiyordu hani? Yok ama biz onlara bakmayin bakin boyle seyler daha onemli deyince.

Faiz lobisi, cehape zihniyeti, telekinezi, yedirtmeyiz falan oluyor.

O degil de ben bu ulkeden kacarim. Olan gene hulogcanlara olacak. İcim ciz edecek mi? Hayir.

0|1
    0|0
  • hayır öyle bir şey hissetmiyorum

0|0
    0|1
  • sadece ekonomimi, sonumuz hayrolsun..

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• aslında bununla ilgili bişeyler soracaktım ben ama erken davrandın neyse saydığın mallar ithalat malları ve tl nin de değer kaybetmesiyle bu ürünler dediğin gibi pahalılaşacak ve bunların çoğunu mecbur kullanıyoruz vebazılarını da (cep telefonu gibi) halkımız mal gibi atlıyor hemen(en son modelini alıp hava atacakmış, ulan enayi asgari ücretle çalışıyorsun elindeki telefon 1.5 bin tl neyin kafası bu) neyse bu durumda cari açığı daha açacak ve dış borcumuz artacak durum sürekli böyle giderse açık kapatılmak için vergiler artacak ve zaten çok zengin olmayan halkımız daha da fakirleşecek dolayısıyla yokslluk zaten birçok sorunun ana sebebi ve sorunlar daha da artacak, umarım bu akp ülkenin ekonomisini düzeltti diyen ekonomiden zerre kadar anlamayan aptallara ders olur nokta

0|1
    0|0
  • Birileri kazandıktan sonra hepimiz rahatlarız.

0|0
    0|0
  • salla hacı nerden inceyse ordan kopsun anasını satım bu dönyanın hiç cebimde param olmadı bu saaten sonrada olmasın zaten parası olan düşünsün

0|1
    0|1
  • hissediyorum param kalmadı sonunda herşeye vere vere :D

0|0
    0|0
  • cebimde para hiç olmadıki azalsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...