Vücut Geliştirmede Spordan Önce Ve Sonra Ne Yemeli

Spora gitmeden önce ve sonra ne yemek lazım çok iyi gelişmek için neler yemek lazım spor yapmadıgın gunler neler yemelı bılenler yorumlarını eksıt etmesın

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• sporda en önemli beslenme hacim almak istiyorsan protein+karbonhidrat ağırlıklı yemen lazım formül %70 beslenme %30 antreman olarak düşünmelisin hacim kilo ve kas alman için makarna,pirinç lapası , pirinç plavı tavuk göğsü (yağsız) baharatlı olabilir ara öğünlerini meyvelerle yapa bilirsin yumurta beyazı çok önemlidir örnek : 5 yumurta 1si tam 4ü sadece yumurta beyazından olan omlet bunu peynir sade ya da tombalıklı,sebzeli yapabilirsin

antremandan 2 saat önce yemek yemelisin ve antremanda sonra 2 saat içinde yemek yemelisin

sporcu besinleri alıyorsan zamanında tüketimi önemlidir

ve antreman disiplinin hiç bir şekilde bozmamalısın

spor hocanın verdiği setin fazlasını yapma ya da kaldırırım gibisinden fazla ağırlığın altına girme

sistemi kaldıra bildiğin ağırlığın %70 ya da %80 kaldırarak başlıya bilirsin

daha çok vvar aklına takılan varsda söyle

bol sporlu günler

0|0
    0|0
    • kardeşım aslında beslenme zayıf ondanda oluyor bırde salonu degıstırmem lazım onu bılıyorum cunku aletler eskı

• aletlerin eskiliğine takılma ama yetersiz kalıyorsa bilemem değiş derim ben 2 yıldır yapıyorum bu sporu ve beslenme çok önemli evet 60 kilodan 75 e çıktım 3 ya da ama beslenme sıkıntısı yaşadım ve 58'e kadar geri düştüm şuan bulk dönemine girdim ve 66 ya ulaştım 75 kiloya kadar kilo alıp kas ve kütle programı yapacağım tekrardan beslenme dikkat etmeszen başladığın yerde kalırsın hep haberin olsun

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 13

• sabah kalktıgında proteyinle baslamanı öneririm cünkü bütün gece vücudun protein ihtiyacıylan uyanıyorsun öglen saatlerinde karbonhidrat agırlıklı beslenebilirsin spordan aksamsaatlerinde protein agırlıklı beslen spor cıkısında hem karbonhidrat hem protein agırlıklı besinler öneririm öncesindeyse protein agırlıklı beslen karbonhidrat icin haslanmıs patatesi tercih edebilirsin yag oranı ve kalorisi az protein içinse ara ögünlerde ton balıgı ana ögünlerde tavuk tercih edebilirsin tabi maddi durum sorun etmezsen et de olabilir bu :)

0|0
    0|0
  • antrenmandan 2 saat önce kompleks karbonhidrat içeren gıdalar enerji için antrenmandan hemen sonra basit şeker içeren meyve suyu olabilir gıdalar cunku kas yıkımını engellemek için daha sonrada 30 gram protein yani yaklasık 100 gram cokelek peyniri veya 100 gram tavuk gogsu idealdir...

0|0
    0|0
  • Kardeş, Antrenmandan önce kas yıkımının az olması ve zinde olabilmen için protein+ karbonhidrat alman gerekli. Örneğin; 200 gram tavuk göğüsü ile, 80 gram müsli, antrenman öncesi için mükemmeldir..

Antrenman sonra, protein tozu, aminoasit alımı ve haşlama tavuk...

0|0
    0|0
    • muslı yıyorum spora gıtmeden once sadece tavuk gogusu yeme ıhtımalım yok proteın tozu kullanmıyorum ama hanı yumurta ve muslı yogurt gıbı seyler yemeye calısıyorum

• yani bu halde benım neden hep aynı olcude kaldıgım bellı bunları yemek baya besını artırmak lazım

• En az 100 gram protein almalısın günlük..

• Kahvaltıda yumurtayla beyaz peyniri eksik tutma yağlı yeme yeter önemli olan spordan sonra ne yedigin tavuk eti ye (döner veya diger fast foodlar hariç) biraz kepek ekmegi falan olabilir yanında..ton balıgı ve salata labilir yanında biraz makarna gün içinde fındık badem falan eksik etme..bide bacak kaslarını çalıştırman lazım kas olması icin

0|0
    0|0
  • Kardeşim, protein ağırlıklı beslen.. Spordan önce Karbonhidratlı besinler ye, spordan sonra ise protein ağırlıklı şeyler yiyip iç. Protein sadece balık ya da tavukta yok.. Mesela sebzelerde de var.. Örnek olarak, soya fasulyesi, badem, fındık, tahıl ürünleri. Süt iç bol bol, ya da yoğurt ye... Sabahları en az 1 tane haşlanmış yumurta ye... Bu dediklerimi uygularsan hiç bir ek besine ihtiyacın kalmayacaktır emin ol..

0|0
    0|0
  • spordan önce makarna patates gbi k.hidrat bakımından yüksek enerji veren şeyler ye.spordan sonra ve sporunun olmadığı günlerdede ton balığı tavuğun göğsü peynir gbi proteinli şeyler ye.not:spora gtmeden 1 saat önce bişiler yeme.

0|0
    0|0
  • protein içeren yiyicekler yiyicen yağlı yiyicekleri azaltıcan asitlileri azaltıcan

0|0
    0|0
    • kola gazoz fanta 1 yıla yakındır agzıma vurmuyorum ama spordan önce ve sonra ne yemek lazım diye kategori yapsak ne olur

• kategorilik bir durum yok protein içeren yiyceklere abanıcan bol bol protein alıcan araştır internetten direk cıkar karşına zaten

• antrenmandan en az 2 saat once hıcbırsey yememelı sonrasında bol proteın

0|0
    0|0
  • Günlük yiyecekler yiyordum ben ek besin takviyesinde hiç bulunmadım gayetde hızlı geliştim :/

0|0
    0|0
  • kardeş bende düşünüyorun.ne kadar sürede sonuç alınır...

0|0
    0|0
  • genel olarak tereyağı zeytin yağlı bol bol ve spordsan önce 1 sonra3 bardak su

0|0
    0|0
  • Bol proteinli besinler, mercimek, tavuk, sebze

0|0
    0|0
  • önce ve sonra proteinli gıdalar

0|0
    0|0
Yükleniyor...