Dikkat dağınıklığı, plansızlık, düzensizlik :(

arkadaşlar bir problemim var. aslında çoğu öğrencide vardır bu normal diyeceksiniz amaa. ben bir türlü dersin başına oturamıyorum, oturduğum zaman sürekli dikkatimi bir şeyler çekiyor. başka şeyler düşünüyorum. motive edici sözler ve istediğim üniversiteyi falan da yazıp astım masamın karşısına. ama hiçbir şekilde motivasyonumu artırmıyor. sürekli böyleyim. bir işe odaklanamıyorum, dikkatim çok dağılıyor. ders çalışmaya başladığımda 3 gün gece gündüz aralıksız çalışıyorum ama bırakınca bir hafta kitabın yüzünü açmıyorum. ne önerirsiniz bana?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Sana bir tana Ben lazim. Tutup iki sille atsam! Masanin ustune oturup sigarami keyifle icsem, sanada iyi calis diye baski yapsam, arada ayagimla durtsem, calis ulan diye!

:)

0|0
    0|0
    • başım boş olduğu için mi böyleyim ki acaba :)

• Istanbulda olsaydin soyleyecegim iki kutuphane vardi, kosk gibi ve ders calismaman imkansizdi. Herkes sevecen ve agaclarin arasinda sessiz ve cok hos bir kosk tarzi kutuphaneydi. Usak icin boyle bir onerim olmasa da, 2 saat gibi kisa bir sure ver gunluk. Duzgun calisip ogun keyfime bakayim de. Bir saatte olabilir ilk zamanlar. Alisinca arttirirsin zamanla

• aslında evet haklısın. uşaktada var bir halk kütüphanesi ama hiç gitmedim. tavsiye ediyorlardı. aslında daha çok odaklanır dimi insan bir sürü kitabın ve sessizliğin içinde? :)

Erkekler Ne Diyor 2

• :p kendine çeki düzen ver

0|0
    0|0
  • Odaklanmalısın tamamen zihnini yaptığın şeye yönlendirmelisin.

0|0
    0|0
    • işte problem orda. odaklanmam gerektiğini bende biliyorum. ama odaklanamıyorum. dikkatim dağılıyor sürekli.

• Zamanla olucaktır denemeye devam et. Mesela kahve iç sade kahve. İyi gelebilir.

• peki, teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 1

• Böle bir arkadaşım vardı başlayınca kendini fazla yormazsan tekrar çalışmaya dikkatin gelecektir

0|0
    0|0
Yükleniyor...