Küpe takanlar bakabilir mi?

Merhaba arkadaşlar bundan 2 hafta önce sol kulağımı deldirmiştim. Kuyumcu 4-5 gün sonra çıkarabilirsin dedi 5. günün akşamı çıkardım ve halka küpe taktım. Aralıklarla çıkartıp küpenin kulağın iç tarafında kalan kısmını ''Bepanthol'' denilen kreme batırıp öyle takıyordum, hem daha rahat giriyordu hemde koruması için yapıyordum. Lakin demin çıkardım ve tekrar takmak istedim çıkartırken sıkıntı yoktu ama takarken küpenin kulak içinde temas ettiği yerlerde acı hissettim ve kulağın arkasında kalan deliğin orada takıldığını hissettim ve birazcık zorladığımda acımaya başlıyordu. Tekrar ''Bepanthol'' ile takmayı denedim öyle bile kulağın arkasındaki delikten çıkarken zorlandı. Sizce neden olabilir, birde küpede çapak tarzı şeyler vardı onlar ney?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• eğer kii iyi temizlenmemiş aletle deldiysee, üzerine yattıysan,su değdiyse mikrop kapmış olabilir iltahap kurutucu kullan gecer ve halka küpe şimdilik takma bende ilk zamanlar cıkarıp halka taktım cok fena oldu kulağım dediğim gibi iltahap kurutcu kullan sorunun ortadan kalkar

0|0
    0|0
    • Üzerine ister, istemez yattım. Su deydi yıkanıyorum tabi ki. Birde iltihap kurutucu derken nasıl bir ürün isim verebilir misin?

• Taktığım zaman bir şey yok takarken sıkıntı oluyordu birde akşam takmadan önce krem sürürken fark ettim kulağımın içi şiş gibiydi iltihap var herhalde. Bu dediğin ''Furacin'' nasıl uygulanıyor?

• işte diyorum ya şişliğin içinde iltihap var. biraz alıp şişlik olan yere uygulayacaksın

Kızlar Ne Diyor 2

• Kulağında küpe durmalıymış boşmu bıraktın orası daha yara alışana kadar kulağında küpe durmalı küpeyi arada çevirmeliydin kulağında

0|0
    0|0
    • 5 Gün boyunca aklıma geldiğin her an 15sn boyunca çevirdim hatta bazı zamanlar bir sağa bir sola çevirdim sıkıntı çıkmasın diye, boş bırakmadım hiç yerine direkt küpe taktım çıkardığım zamanları toplasan 5dk etmez...

• Bendede olmuştu onlar 1-2 ay felan çıkarmaman gerek onların olmaması için

Muhtemelen birdaha çıkartırsan delik kapanır

1 deliği 3 defa deldirdiğimi bilirim bu yüzden

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• sok çıkar yapma.sen çıkardıkça delik kendini kapatmaya çalışır.vucut orda hasar var tamir edeyim der.küpeyi çıkarma.alıssın orası.hani tabaka oluşsun diyebiliriz.bepantol iyi bir seçim.yapacaksan.haftada 1 sürebilirsin yaptığın şekilde.ben 2007 de deldirdim kulağımı.1 sene kullandım küpeyi.ve hala kulağımda delik duruyor kapanmadı yani.dediğim gibi sürekli cıkarıp durma.bırak kalsın.

0|0
    0|0
    • Sürekli çıkarmıyorum, saçlarım uzun olduğu için belirli aralıklarla saçlarımı yıkamak zorundayım çabuk yağlanıyorlar eğer kulağıma su değdiyse hemen küpeyi çıkarıp Bepanthol sürüp tekrar taktım, yoksa hani ''ay nası delikmiş o öyle'' diye çıkarmadım :)

• Delerken takılan küpe hala duruyor, onun arkasına yeni bir klips alıp takayım mı?

Yükleniyor...