Lens kullanan var mı ve göz numarasını nasıl anlıyolar merak ettim?

benim uzun zamandır gözlerde uzağı net görememe sorunu var yarın doktora gidicem büyük ihtimal gözlük ya da lens kullanmam gerekecek lens kullananlar var mı zor mu olur onu kullanması bir de ne kadar sürer bu göz numarasının belli olması nasıl anlıyolar göz numarasını harfleri okuma falan var mı yoksa sadece göze aletle falan mı bakıyolar

0|0
10|0

En İyi Kız Görüşü

• lens kullanıyorum. değişik mercekler koyup gozune harf okutuyorlar sana hangısıyle net gordugunu soruyorlar.. bıde bı cıhaza gozunu dayayıp resme bakıyorsun ne renk oldgunu soyluyorsun resımdekı ogenın falan.. ona gore numarayı belırlıyorlar :)

0|1
    0|0
    • lensi yatmadan önce duşa girmeden önce falan çıkarmak lazım galiba dimi

• tabiki.. lens suyu ozeldır normal suyla temas ederse lenslerın ozellıgını kaybeder bozulur.. yatmadan oncede cıkarman lazım kurur gozunde.. gercı ben bıkac gece uyudum lens suyum bıttı dıye bısey olmadı ama olsun :D

• peki teşekkürler :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Hem gözlük hem de lens istediğini söyle.İkisinin de ayrı ayrı muayenesini yapıyolar.5 dk sürmüyor.Lens daha rahat ama evdeyken gözlük kullanırsın.

0|1
    0|0
  • kullandim rahat geldi bana lensler gidiyorsun makinadan bakiyorlar arti harfleri de okutuyorlar benim lenslerim bir hafta icinde cikti yani okdr zaman almiyor

0|1
    0|0
  • ya kardeşim aynı normal hayatta gibi bakıyosun :) ben 3 günde alıştım aynaya bakmadan bile takabiliyorum sadece ilk gün gözünde birşey varmış gibi hissediyosun 2. gün ise aa hç bişey hissetmiyorum diyosun kullanımı gayet kolay pratik rahat bence lens al gözlükle uğraşma

0|1
    0|0
  • hem aletle bakıyolar hem harf okuma var ben lens kullanıyorum bir süre gözlük de kullandım ama gözlük kullanmayı sevmiyorum o yüzden evde gözlük dışarda lens kullanıyorum lens başlarda çok iyi ama sonradan gözü yoruyo :)

0|1
    0|0
  • harfleri okuyorsun. vede bir takım aletlerden geçiyorsun. gözün çapı vs.

0|1
    0|0
  • oftalmolog gozlerinin numarasini verir,

bilgine lens icin goz capini da sor... 8.3 8.5 8.7 bu civarlarda bisey

0|0
    0|0
  • Doktorlar anlıyor

0|0
    0|0
  • baya bir abartmıssın , lens gözlukten bın kat daha rahat .

0|0
    0|0
  • sana bir mercek gibi bir aletten baktırıyorlar harfler gösteriyorlar uzakta yakında gözünün numarasını ona göre öğreniyorsun. zorbişey değil numara reçetesi veriyorlar onagöre ister gözlük ister lens alıyorsun. lenslerin boyutu standart zaten ilk iki üç gün zorlanırsın ama sonraalışırsın telefonu aç kapa yapmak kadar kolay ;)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...