Üniversite insana ne katıyor?

Üni okumuş ve okuyan insanlara soruyorum, üni ciddi anlamda insana ne katıyor (ilerde iş bulma şansı, diploma vs dışında, çünkü meslek amaçlı sormuyorum), ciddi anlamda soruyorum çünkü bilmiyorum üninin ne gibi faydaları olacağını, okumak için nedenler arıyorum kendime, hadi beni üniversite okumaya ikna edin.

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• bilmem

benim kendi işim var ama okumak istiyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• eğer ailenden uzak bir yerde okuyacaksan bir çok şey öğrenebilirsin. yemek/ütü/temizlik yapmak. gerçek dostluğu, tek başına yaşam mücadelesi vermeyi, yaşadığın yerin ve ailenin kıymetini vs.vs.

0|0
    1|0
  • Üniversite ortamı falan berbat olabiliyor. Arkadaş çevreni iyi seçmen lazım yoksa seni kötü yollara sürükleyebiliyorlar. Hiç yapmam dediğin şeyleri bile o arkadaş çevren sana yaptırabiliyor. O yüzden en önemli konu arkadaş çevreni iyi seçmen lazım. Üniversite seni araştırmaya ittiği için bilgin artıyor, araştırma ruhuna sahip oluyorsun, sosyalleşebiliyorsun. Ama eğer kendin bir iç disipline, iradeye ve araştırma ruhuna sahip isen üniversitenin sana getirebileceği tek şey diploma olur.

0|0
    0|0
  • Hayatta tek başına mücadele etmeyi öğretir. Kuş yuvadan mutlaka uçar, uçmadan önceki geçiş aşaması diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • bu kafada gireceksen sana pek bir şey katmaz...

0|0
    1|0
  • Diploma ve iş bulma dışında pek katkısı yok .

0|0
    0|0
  • üniversite kültürünü yaşamış oluyorsun hayata 1 nebze farklı bakıyorsun birde meslek katıyor başkada bir şey kattıgını düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • ne katmıyor ki olgunluk karşındakileri tanımayı arkadaşlığı yeri gelir tutumluluğu ama en iyisi hayat şartlarını :)

0|0
    0|0
  • üni için başka şehire gidince gürbete çıkmış sayılırsın insanların ne kadar nakör çıkarcı olduklarını göreceksin. kendini daha iyi tanıcaksın hatta insan sarrafı olacaksın

0|0
    0|0
  • Dusunce sistemin ve kafa yapin degisiyo o yetiyo zaten.

0|0
    0|0
  • farklı düşünmeyi sağlar

0|0
    0|0
  • her insana aynı şeyi katmıyor.. orası kesin

0|0
    0|0
  • Hayata bakış açın değişir

0|0
    0|0
  • en azından ne konuştuğunu bilecek kadar bir şeyler öğretiyor

0|0
    0|0
  • Okumak amaçlı gitmiyorsan zaten hiçbirşey katmaz merak etme.

0|0
    0|0
  • Bakıyorsun ve diyorsun ki etrafta ne gerizekalılar varmış.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bir kere hedefine bir adım daha atmış oluyorsun. aktiviteler sosyalleşmeni sağlıyor. aynı zamanda yeteneğini geliştirebilme imkanı buluyorsun. en önemliside insanları tanıyorsun.. her çeşit insanla tanışıyorsun. ayakta durmay öğreniyorsun. kira+fatura gibi şeyleri sözlüğüne eklemek zorunda kalıyorsun.

0|0
    0|0
  • Ne katmıyor demek daha doğru olmaz mı sizce?

0|0
    0|0
  • farklı bakış açısı,vizyon,tecrübe,empati,farklı kültürler,sorgulama,tarfsız düşünebilme,seçici olma...ve sayamadığım birçok şey...üniversiteye gitmeseydim kazanamayabilirdim bunları

0|0
    0|0
  • Öğrenmek isteyene çok şey katar. Ne demişler okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır.

0|0
    0|0
  • sen neyi katmak istersen onu katarsın

0|0
    0|0
  • diploma dışında bir katkısı yok önemli olan insan olmak

0|0
    0|0
  • kültürlenme ve olgunlaşmada pay sahibi

0|0
    0|0
Yükleniyor...