Heteroseksizm hayatımızı ne kadar etkiliyor?

Heteroseksizm: Heteroseksüellerin lehine olan sistem, herkesin heteroseksüel kabul edilmesi, karşı cinse ilgi duymanın ve karşı cinsle olan ilişkinin norm olması, heteroseksüellik haricindeki yönelimlerin yok sayılması

Heteroseksizm hayatımızı ne kadar etkiliyor? Yeni tanıştığınız bir kişinin cinsel yönelimini sormadan kafanızda onu direk heteroseksüel mi kabul edersiniz? Sevgilin var mı diye sorarken erkekse kız arkadaşın var mı, kızsa erkek arkdaşın var mı diye mi sorarsınız direk?

Çocuğunuz olursa ona kızlara mı erkeklere mi ilgi duyuyorsun diye sorar mısınız yoksa onu direk onu heteroseksüel kabul edip, erkekse "okulda hoş hızlar mı" kızsa "hoşlandığın erkekler var mı" diye mi sorarsınız?

Bir yere eğlenmeye gittiğimizde sadece kadınla erkeğin dans edebilmesi, iki kadın ya da iki erkeğin dansetmesinin anormal karşılanması

İnternet sitelerinde dolaşırken bir yerden bir kadın ve bir erkeğin el ele tutuştuğu bir fotoyla aradığınız aşkı bulun şeklinde flört sitelerinin çıkması.

Cinsellikle iglli bir yazı okduğumuzda hep bir kadın ve bir erkeğin cinselliğinin gösterildiği fotolar olması, flörtle ilgili haberlerin, tavsiyelerin olduğu dergilerin hepsinin sadece heteroseksüellere yönelik olması.

Bir filmde kadınla erkek arasındaki sevişme sahnesi gösterilebilirken, iki kadın ya da iki erkeğin öpüşme sahnesinin sansüre uğraması.

Bir kadın ve bir erkeğin sokakta el ele yürüyüp, öpüşebilirken, iki kadın ya da iki erkeğin aynı şeyi yapması durumunda nefret dolu bakışlara ya da sözlü/fiziksel tacize maruz kalması.

Evet. Sizin düşünceleriniz nelerdir? Heteroseksizm hayatımızı ne kadar etkiliyor?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Heteroseksüellik doğuştan edinilen toplumsal ve içsel yönelim ile herkesin bir müddet kendini kabul ettiği tercihtir. Yaş ilerledikçe farklı yönlere doğru eğilim gerçekleştirilebilir. Heteroseksüelliği bırakmadan homoseksüelliğe yönelik deneyim elde eden bir çok birey var ve biseksüel olarak tabir ediliyorlar.

Ayrıca Doğuştan sadece eşcinselliğe karşı zaafı olan ve içe kapanık yaşantı sürmüş bireylerde var. Kişinin heteroseksüel olmasının en büyük etmenlerinden birisi de sürekli reklamının dönmesi.

Sürekli görsel olarak ve yaşam standardı olarak bahsettiğin gibi güncel bir şekilde sürekli bilinçaltına işlenmesi. Eşcinselliğin de aynı özgürlüğe sahip olması durumunda Mutlaka ki ciddi bir kitle bunu denemeye kalkışacaktır. kız kıza veya erkek erkeğe yakın arkadaşlar bu imkana daha fazla sahip olacaklardır. İslami ahlak kuralları da bir nebze toplumumuzu eşcinselliğe yöneltiyor. Doğal bir ihtiyaç olan seksin kızlar için çok ayıp olup erkekler için aferinle karşılanması da kişilerin cinsel ihtiyacını farklı yönlere doğru körüklüyor.

Ben sevgilin var mı diye sorarım. Lakin eşcinsel değilim. Fakat eşcinsel dostlarım oldu. Fikir alışverişinde bulunduk. Sıradan bir bireye göre kültürlü zeki ve sohbet keyfi yüksek insanlar. 3 sıradan arkadaş yerine 1 tane eşcinsel dostum olsun yeterlidir. Lezbiyeni de sağlam tutucudur gay i de.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Fiziksel olarak baktığımız da normal olması gereken kadın ve erkektir çift olmak açısından.

Erkeğin erkekle birlikte olmasına ses çıkartmasam da onaylamam.

Gtün kullanım hakkı taşıyana aittir ona sözümüz yok.

Ama ben bir erkekle birlikte olacağıma çirkin bir kızla olurum.

Çirkin kızın da poposu güzelse :/

Bak yine olay popoya döndü. Hep popo üzerinden konuştum

Acaba anal takıntım mı var.

Konu nasıl saptı gördünüz mü ?

Fatura kessem alınan mal yerine 1 adet kalkık seksi bir popo yazabilirim.

gt ile başlayıp popo ile devam ederek yazdıklarımın aslında masumane yazılar olduğunu mu vurgulamaya çalıştım yoksa.

Bir duvar yazısı ile yorumuma son veriyorum

"Alem gt olmuş"

0|0
    0|0
  • Ben Heteroyum ama herkesi öyle görüp görmemek ne fark edecek,yadırgayabilirim belki ama yargılamam,bana düşmez.

Ama benim kendi fikrim homoların asla çocuk evlatlık edinmemeleri, kendi bencillikleri yüzünden o çocuğun psikolojik yapısını alt üst edebilirler.

0|0
    0|0
    • Araşırmalar eşcinsel çiftlerinin yetiştirdiği çocukların heteroseksüellerinki kadar sağlıklı olduğunu gösteriyor. Ayrıca onların çocuklarının çoğuda heteroseksüel oluyor. Yani cinsel yönelimide etkilemiyor.

link

• Sıkıntı sadece çocuğun yöneliminin heteroseksüelliğinde değil.Linkini okumadım bile

Yani o çocuğun referansları olarak anne-baba yerine baba-baba veya anne-anne oluyor.

Gerek tanışma fasları gerek anne baba ne iş yapıyor vs vs .. uzar gider, ve çevresinde hep anne babası olan çocukları görüp önünde çift baba veya çift anne modeli olunca o çocuğun psikolojik durumunu en azından bizim ülkemizde öyle kolay tahmin edemezsin

• biseksüellik veya homoseksüellik bir psikolojik yönelimdir çoğu zaman ve etkilenme yoluyla bulaşır bu yüzden sansürleme her alanda olmalı görüşündeyim . cinselliğin 1. amacını okursak zevkten öte üreme vardır yani doğal olan budur .

0|0
    0|0
    • Başta dünya sağlık örgütü ve amerikan psikiyatri kurumu olmak üzere dünyanın tüm önemli sağlık kuruluşları (türkiye psikayatri kurumu da dahil) eşcinselliği bir hastalık, sapkınlık olarak değil insanlardaki 3 ana cinsel yönelimden biri ve insan cinselliğinin normal ve pozitif bir varyasyonu olarak görmektedir

• insanların kurumların normal kabul etmesi veya etmemesi bu durumu değiştirmez yönelim olabilir ama cinsellğin amacı üremek buna hemfikiriz sanırım ve 3 . yönelimler sadece haz almaya odaklı. her insan akli denge bakımından aynı değil mesela kumar psikolojisi her alanda kumar oynayan geleceğini tehlikeye atan insanlar bu tip insanların çoğunu akli dengesi bozuk olarak görmeyiz ve kimsede karışmaz ama problem olduğu kesindir

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...