Aristofanes'in Kadınlar Mecliste komedyasını referans alıp , sevgili adaylarıma

bir süre çirkin kadınlarla vakit geçirerek ; onları duygusal , fiziksel ve ruhsal açıdan mutlu etmeleri gerektiğini ve bunun beraberliğimiz için önkoşul olduğunu anlatmalı mıyım? Çirkin kadınlar neyse ki sizleri düşünen birileri var.

* Oyun M.Ö.392' de sahnelendi ve Plato’nun ideal devlet düzeninde var olan komünist düzen asıl hedefti . Kadınların egemenliği ele alması, var olan düzenin altüst olması tam da istenilen şeydi.

Kadınların koyduğu, çirkin kadınların cinsel haklarını koruyan yasalarla, kamu alanlarında hazırlanan ziyafetlerde sunulan şaşaalı yemekler , yemeklere ve kadınlara ulaşmak için suç işlememe zorunluluğu,erkeklerin genç, güzel bir kadınla birlikte olmadan önce yaşlı, çirkin birini tatmin etmek zorunda olmaları ,çocukların babalarını seçmeleri, işleri halleden kölelere , fahişelerle birlikte olabilme hakkı tanınması hayli ilginç.

Kadın haklarıyla alay edilen bu komedyanın, sene 2013 hala aynı şekilde tarafımdan işlerliliğini sürdürmesi daha da ilginç.

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış seçim.

1|0
    0|1
    • Mantıklı Hepsi maceranın büyüsüne kapılırsa. Ejderhalar, ganimetler, şan vs

Yok diyorsan illa biri geri ana yurduna döner. Onun da yorgun ve doygun dönme ihtimali var.

Belki de çok daha iyidir. Bilemdim.

• bu sana link bu bana link

Erkekler Ne Diyor 2

• Çirkin bir kadını tatmin etmemiş en azından bu uğurda çabalamamış bir erkeğin olgunlaşmasının önündeki engellerden eşşek kadar olan birini atlamış olabileceğini düşünmek gerek. Zira benzer bir şekilde öküzün önde gideni bir erkekle birlikte olup onu mutlu etmeye çalışmamış bir hatuna da sen olmuşsun demek bir o kadar yanlış geliyor benim nazarımda.

1|0
    0|0
  • GOA nın açılımı nedir?

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...