Vücut Geliştirenlerin Boyu Kısa Mı?

Vücut geliştirmeyle uğraşanlar yaşını ve boyunu yazabilir mi?

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• 1.71 vucud gelistirme icin pek iyi değil. 1 sene yüzme yapmanı ve daha sonra vücud gelistirmeni tavsiye ederim. Yuzmede hem boyun uzar hemde omuzların genisler. Geniş omuzda vucud geliştirenler için çok iyi bir şey.

0|0
    0|0
    • 1 sene yüzme yaptıktan sonra 1 senede vücut geliştirmeye gitsem nasıl olur sence

• Boyun uzar ve özellikle omuzların genişler. 1 sene yuzmeye giden ve sonra fıtness yapan ark. var çok geniş omuzları ve ıyı vucudu var

Kızlar Ne Diyor 4

• Halter gibi sporları görüyorsun o kadar ağırlık kaldırmak engeller evet..

Erken yaşta body yapmaya başlayanlar için de geçerli..

0|0
    0|0
    • sağol bilgi için galiba önce yüzüp boyumu uzatıcam uzatır mı diye araştırıyorum 1 sene gidicem sonra 1 senede body :)

• Hayir ama boyunu uzatip vucut calismani oneriyorum kisalarda vucut cekici durmuyor

0|0
    0|0
  • uzun boylu olanlarda var

0|1
    0|0
  • halterciler kısa olurlar

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 20

• Shaq gençken vücut geliştirme ile ugrşıyodu boyu 2 metrenin üstünde yani boya pek etkisi yok ,önemli olan ultimate kilolar yerine ,kendi vücut ağırlıginla başlayıp hafif kilolarla sonrada normal kilolarda ağırlık çalıbman. Ama istiyosan 1 sene yüzme yap,koş ve barfikse asıl bunlar kaslarını iyi bir şekilde gelistirmesinin yanind boyunda faydası olur, boy uzaman durana kadar, yadaa itedigin boya gelene kadar vücut gelıştirmeyi önermem.

0|0
    0|0
  • yaş 21 boyum 1.83 omuz da 127cm boyun 1.75in altındaysa body degilde fitness yapmanı öneririm ya da yüzme türü bişey

0|0
    0|0
  • 2 ay kadar falan uğraştım sonra bıraktım. 1.80 boy... kilo 97... Uzun boylular genelde basketbol ile ilgilenirler :D vücutla ilgilenenler orta boylular olabilir.

0|0
    0|0
  • Yaş 31 boy 1.82... Ayrıca bu konuda çok fazla takıntı yapma derim faydalı içerikler falan oku bence.. link

0|0
    0|0
  • 1.85 im... genelde kısalar ilgilenio ama

0|0
    0|0
  • Erken yaşta vücut geliştirme yapılmaz...Vücut gelişimi durur çünkü...Boy uzayacaksada uzamaz...

0|0
    0|0
  • boyum 1.86 problem ?

0|0
    0|0
  • Alakası yok.

0|0
    0|0
  • Boy uzamasıyla alakası yok, sadece bazı hareketlere dikkat ediceksi, dizindeki eklem yerine ve omurlarına baskı uygulamassan bir problem çıkmaz.

0|0
    0|0
  • Bu konuda yıllarını vermiş insanlar boy kısalmaz diyor amaboy uzamasını durdurur diyorlar..

0|0
    0|0
    • peki barfix çekmek ve demirde asılı kalmak boyu uzatır diyorlar sence doğru mu?

• O konu içinde barfiksin etkisi olur ama uzun süredir yapıyor olmak lazım deniyor , vücut geliştirceksen barfiks en kral hareketlerden biri olduğu söyleniyor , meraklıysan youtube'da bar manyakları var D bknz : link

• Benim boy 1.73 4 gün yüzme 2 gün agırlıga giriyorum

0|0
    0|0
  • Uzun olanları da gördüm ben.

0|0
    0|0
  • Yas 23 Boy 1,83

0|0
    0|0
  • boyum 1.72 bu sene basladım fitnesse fitness boy kısaltmaz zaten yasım 18 daha uzamam bence

0|0
    0|0
  • sence ben 3 senedir yapıyorum 1.80 boyum var kim dediyse saçma

0|0
    0|0
  • Kısa insanlarda gelişme daha belirgin gözüküyor onun için genelde kısalar uğraşır.

0|0
    0|0
  • evet kısalır ama boy uzamayı tammamlayanlar için geçerli değil

0|0
    0|0
  • geneli kısa

0|0
    0|0
  • evet boya etkiler

0|0
    0|0
  • hepsi kısa değil