Zenginlere karşı bu kin neden?

Çok merak ediyorum, zengin erkeklere i*ne kızlarına kaşar gibi bakan çok. Burada sorularda görüyorum zengin biri mi yoksa fakir ama iyi biri mi, sizi seven biri mi? Zenginler iyi olamıyor mu, zenginler sevemiyor mu? Bir şekilde çalışıp onca varlığa sahip olmuşlar bence çok yanlış, siz ne diyorsunuz?

Güncellemeler:
Şu soruyu sordum diye beni zengin sananlar ldu. Düşüncemi belirttim sadece benim babamda işçi. Durumumuz zengin denecek kadar iyi değil fakir denecek kadar kötü değil. Şükür doyuyoruz ama her zaman olduğu gibiyine önyargılı oldunuz.

0|0
6|13

En İyi Kız Görüşü

• Başarısızlığın getirdiği suçlama duygusu yüzünden

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• çok lafta yalan çok parada haram var oldugunu bildikleri için hoş bakmıyorlar şahsen bende zenginlere iyi gözle bakmam çünkü kimse kimsenin hakkını yemeden bir adım öne geçemez zenginlere hak yemiyoruz gibi gelir ama yerler.

0|2
    0|0
    • Önyargı diyorum susuyorum. Yarın zengin lsanız hiçbiriniz parayı bırakıp fakirliğe dönmezsiniz

• zengin olabilirim sana yemin ederim ama helal yemek adamı zengin etmiyo harama elimizi atsak bizde zengin oluruz ve dediğin gibi haram para ile zengin oldugumuz için ben birilerinin hakkını yedimde zengin oldum demeyiz. Öyle zengin olacağıma ALlah fakirlikten çıkarmasın beni.

• bir kişi zengin olmuşsa mutlaka birilerinin hakkını yemiştir derim

2|3
    2|0
    • Kahrolsun kapitalizm ^^

• Tamam anladık baban dürüst ama başarılı değil :D dürüst olup zengin olan çok

• var mısın iddiaya :(

• Çünkü millet çekemiyo, hepsinde aşağilik kompleksi var. Arabanla fotoraf koyarsin "Garajda milletin arabasiyla fotoraf çekersin anca" diye yorum yazarlar. O arabanin sana ait olduğunu kabullenemezler bir türlü. Aylik giderini soran soruya dürüst cevap verirsin "o parayla aile geçiniyor yalancisin sen" diye yorum yazarlar. Giyindiğiz markalari soran soruya cevap verirsin "hadi ordan sen o markanin önünden geçemezsin" diye yorum yazarlar.

Diyeceğim o ki insanimiz inanilmaz bir kompleksli. Hayir nerden biliyosun ya? Ekonomik durumum hakkinda nasil yorum yapiyosun, beni tanimadan etmeden?

0|0
    1|0
  • Ön yargı sende var bebeğim zengin biri mi yoksa fakir ama iyi biri mi demişsin fakir ama demek ile zengin erkek ibine zihniyeti ile aynı önyargıyı taşımıyor mu şöyle ki bu görüş zenginlerin genelde babadan deden zengin olup da hovardalık peşinde koştuğu yönünde ciddi yargılar vardır ki bugün kulüplere gidince bir ekmek parası vermiyorsun giyinişin olmalı belli bir seviyede olmalısın oradakiler genelde bu tarz olunca bu yargıyı haklı çıkartıyor ama genelleme tabi ki bir ön yargıdır...

0|0
    0|0
    • 1. Bebeğimli falan konuşma 2. Bende genellemeden bahsediyorum zaten bütün zenginler iyidir demiyorum.

• Yavşaklık ses tonu ile mi hfhsjakkjxj tamam daha fazla konusmya gerek yok :D

• kimsenin sana yavşadığı yok

• Bence olabilirler. Benim tanıdığım bir kaç kişi var hem çok zengin olup hem de iyi kalpli olan. nazar değmesin. Ama mesela çalışmadan mal mülk sahibi olanlar genelde kibirli oluyorlar. hepsi de öyle diyemem tabi, 1001 çeşit insan var.

0|0
    0|0
  • biri yer biri bakar kıyamet bundan kopar...

0|0
    0|0
  • zengının parası fakırın bedduası demısler herkesın gonlune gore versın demeyı bılmelı oncelıkle bır ınsan :)

0|0
    0|0
  • para ile imanın kimde olduğu bilinmez derler

0|0
    0|0
  • Sırf zengin oldukları için onlarla olmak isteyen kızlar varoldukça tabi ki sinir olur insanlar.

0|2
    0|0
  • Çok para haramsız çok laf yalansız olmaz sözüne takılıp gidiyor millet

Ortada çok örnekler var ama istisnalarda var elbet

Ön yargılı olmamak gerekiyor ama gel de anlat işte

0|0
    0|0
  • Türk filmlerinden hayatı öğrenen yurdumun insanından, başka bir tepki beklemek ne kadar normal:)

0|0
    1|0
  • Bu yaşta çalışıp zengin olan mı var ? Lotoyu tutturmak için çalışmıştır o

0|0
    0|0
  • (: gıybetin her türlüsü yanlış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence her ikisine de saygı duyulmalı.Çünkü zenginsen illa ukela veya salak olmak zorunda değilsin.Zengin ve iyideolabilirsin ama ortasını bulmak gerekiyo :)

1|0
    0|0
  • Öyle bir öngörüm yok

0|0
    0|0
  • zenginlerin problemi bu işte millet yiyecek ekmek bulamıyor onların derdi zenginlerde sever

0|0
    0|0
    • Drama bağlamak için mi geldin?

• bide bu var tabii birileri toplanıp nankör sözüne odaklana bilirmi fakirlerin karnını siz doyurmuyorsunuz fakirler sizin karnınızı doyuruyor zenginlere asla muhallebi çocuğu demekten bıkmadım bıkmıycam paralarını kıvır g.tüne sok

• Benden sana sokturacak daha güzel şey var zevkten kuduracaksın bebeğim:)

• kara para değilse sorun yok .

0|0
    0|0
  • Hakkıyla emek veripte calısıp cok para kazanan çok nadir insan var ama.

0|2
    0|0
    • Elbet haksızlık yapan var, ama bu önyargı olmaıs için geçerli değil. Azda değil insan sadece görmek istedğini görğyor

• eminonundeki harika yaa o balık ekmek ^^ nefis

• Aynen ya bayılırımmmmmmm :)

Yükleniyor...