Rakının yanına en sevdiğiniz meze nedir? kendi buluşlarınız için tarif lütfen

yaşadığımız coğrafya üzerinde rakı içmek bir kültür sayılabilir. mezeler ise mutfak sanatının baş döndürücü eserleridir. neleri seversiniz rakı içerken, kendi yarattığınız mezeler varmıdır ?

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Rakı ay canım rakı :D kavun peynir klasiktir tabğ sora patlıcan ve kırmızı biberli közlenmiş bir meze olabilir. Kızarmış hellim uydum o nasıl bilmiyorum da merak ediyorum

0|1
    0|0
    • dene mutlaka çok fantastik bir tat. çok az tereyağında hellim peynırını kızartıp salatalıkla güpletmece. tuzlu tatlar seviyosan tabı. sevmiyosan hellimi 15 dakka suda beklet öyle kızart. :)

• ozman ilk rakı masana tavsiyem olsun hellimin anavatanı kıbrıs ve Türkiyede koop diye bir kıbrıs markası satılıyor en iyisidir zaten. migrosta bulunur. dene mutlaka :)

• Densysceğim teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 6

• Annem rakının yanına hep közlenmiş patlıcan salatası yapar.Ama ben acılı ezmeyi daha iyi bir alternatif olarak görüyorum.

0|1
    0|0
  • alkol asla kullanmam

1|0
    1|1
    • belkide en iyisi içmemek. ama sormak istediğim içilip içilmemesi değil. yanında güzel olabilecek yiyecekler için fikir alış verişi yapmak. içmesende şu yiyecek güzel olabilir diye öneri isterim :)

• polemik yapmasak iyi olur. sorulmamış bir soruya cevap vermişsin '' alkol asla kullanmam '' tekrar oku istersen kimseye içiyomusun içmiyomusun demedim. ayrıca biz günahı sizden öğrenecek değiliz :p

• kendin bilirsin ne halin varsa gor

• salçalı ekmek çok güzel gidiyor yanında

0|1
    0|0
    • hast... mutlaka denicem biber salçası ile ama bide ekmek yerine şu etimekler falan varya daha iyi olur kanape hesabı. fikir verdin saol rakının ruhu seninle olsun kardeşimm :))

• Klasik mezeler ya. Peynir, kavun, közlemeler. Yalnız midye tavasız asla rakı içmem :)

0|1
    0|0
  • keçi peyniri birde kırmızı biberli zeytinlerden

0|0
    1|1
  • Peynir gerisine gerek yok :)))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Klasik Balık ondan sonra peynir felan güzel bir salata sonra ımmm agzım sulandı :D

0|1
    0|0
  • közde pişirilmiş kırmızı biber ve bu biberi küp küp doğrayacaksın , sonra elde yapılmış keçi yoğurdu ile harmanlayacaksın dolapdinlenmeye bırakacaksın akşama gereğini yapacaksın :))

0|1
    0|0
    • adamım süper tarif verdin bence ama tek sorun el yapımı keçi yoğurdu. keşke bulabilsem daha lezzetlisi yokki zati :)

• türkmen göçmeniyiz biz kafkaslardan. çok eskilerden kahramanmaraşa gelmiş atalar. bir kısım devam etmiş sonra batıya. ben babam ve dedem İstanbul doğumlu ama sorarsan maraşlıyım derim uzakta olsa görüştüğüm akrabalarım var orda. zaten keçi yoğurdu ordan gelirdi çocukken. senin memleket nere

• hah işte suyun gözünden gelmişsin zaten :))

• Rakı; bu meret öyle bir merettir ki, acıyla içilir, tatlıyla içilir,

neşeyle içilir, ağlayarak içilir,

kavunla içilir, peynirle içilir, ikisi beraber çok güzel içilir,

yemekle içilir, suyla içilir, susuz içilir, sodayla içilir, şalgamla içilir...

Ama, bir tek salakla içilmez..

0|0
    0|0
  • Alkol içmem :) zehir ya o :)

0|0
    0|0
    • bak bak sen profildeki bayrağı görünce sorayım dedim. hazar kıyısında dünyanın en iyi ev vodkaları yapılır diyolar. ama sen bilmezsin zehir ya :)

• evet adamım. irannın kuzayinde yaşayan bir türkmen arkadaşım var hazar kıyısındalar. gelirken ev yapımı vodka getirir bana her yıl. belveder , grey goose halt etmiş :)

• :) günaha girmiş o adam :)

Yükleniyor...