Gezi parkı olaylarında başınıza gelen talihsizlikler..

Neler ve gezi ey le mleri sırasında genelde acımıyo polis polisten az çok dayak yiyen oldumu..orada gördüğünüz neler var polis kızları dövüyormuydu gerçekten..orada başınızangelen ve etrafınızda gördüğünüz neler var..birde polisin 10-20 kadarının tek kıza saldırması bana mantıksız geliyor ciddi ciddi kızlara saldırıyolarmı yoksa yavaşmı vuruyor..küçük çocuklar ve ilkler yaşlılar ne durumdaydı onlardan gördükleriniz neler..evinize gelen yaralılar falan anlatın..cevaplarınızı bekliyorum..

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Direnişe ilk gidişimde kuzenimle gittim kardeşim gibi görüyorum...Masumca slogan atıyorduk kol kola girdik gümüşsuyundan taksime çıktık biber gazı sinmişti her yere birden her yerden bibergazı,portakal gazı atıldı ilk biraz geri çekildik sonra önümde 5 tane gaz kapsülü düştü işte o an hayatımın en kötü günüydü kimseyi göremiyordum gaz içindeydi her yer kuzenimin elinden tutmaya çalıştım ama tutamadım koştum bilinçim gitmişti sonra kuzenimi tuttum koştuk taksim metrona girdik tabi kapalıydı kapıda bekledik 10 dk bizimle birlikte 5-6 kişi vardı herkes yerdeydi ben o an işte tam o an tanrım canımı al bu işkence bitsin dedim o yediğimiz normal bir gaz değildi oradaki herkes bunun farkındaydı 10 dkda kendimize geldik 25-30 yaş arasında bir abi benim gözüme bakarak biz şimdi tutuklanacakmıyız dedi işte o an o adamın gözündeki çaresizliği gördüm... Sonra polisler gelmeden kaçtık hep birlikte o günden sonra polis benim polisim değildi , hükümet benim hükümetim değildi ... Öyle şeyler gördüm ki polislerin insanlara yaptığı zulmü artık hiç kimse bana o polislerin iyi olduğuna inandıramaz

0|0
    1|2

Kızlar Ne Diyor 4

• Gezı parkı olaylarında kullanılan kısılere acıyorum sadece yesılı sevıyorlarmıs gecsınler bunları oradakı gruplar 1 mayısta kadıkoyde barıkat olarak agacları kullanıyordu orada yesıl sevdalısı cıktılar .

yesıle olan sevdalarından beledıye otobuslerını yaktılar polise saldırdılar pkk bayragı actılar onda yesıl var ya herhalde o yesılı svebıyorlardı :) ben oradakı ne olenlere ne dayak yıyenler kısaca hıcbırrıne acımadım biber gazına yazık ya bosa gıttı aslında orada normal su bıle kullanıldıysa yazık ya kanaldan su cekecektıler onunla yıkayacaktılar oradakı cenabetlerı .

1|2
    1|3
    • senin izlediğin kanal yandaş olunca sende yandaş ol açımıyomuş sen nasıl insansın. Sen git mısıra acı o zaman. Orada mesele sadece ağaç değildi ama bunu anlamayacak odunlar çok. Ve o pkk bayrağı açanlar pkklilar ama yalaka medya onu geziciler diye gösterdi.

• Bende senin gibilere acıyorum

• Aynen siz Rabbiacilar gibi mi ? O parmaklarin anlamini bilmeden her yere koydugunuz gibi.

Misirda ne oluyor ne olmuyor , Mursi nasil bir kisi bilmeden o Rabbia isaretini koyarken ?

Kendinizlen bir tutmayin herkesi. Onlar biliyorlardi neden Taksimdelerdi niye.

• İnsan dovem cok polis gordum joblariula cam kiran bir polis de gordum yeter diyerek maskesini baska birine takan bir polis de gordum. Hangisi benim canimi emanet ettigim polis simdi hangisinin teskilati bizim huzur ve guvenimizle varoluyor?

1|0
    0|0
  • burda da eylem yapıldı ama o tür şeyler yaşanmadı neyseki...

0|0
    0|0
  • Ben gormedım ama bır kız anlatmıstı 3 arkadaslarmıs eyleme katılmıslar 2 polıs bunları alıp arabaya surukleyerek bındırmıs kızlar bagırınca polıs bırının agzını kapatmıs kes sesını eger bır kere daha bagırırsan hepınızı tek tek sı*erım kımsede bırsey demez demıs kızlar cok korktuk dedı anlatırken bıle aglıyordu ben yakıstırmadım acıkcası polısımızın boyle bırsey dıyecegıne ama daha bırcok ornek var gorduklerımızde var :/

0|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 6

• Keşke bu ülkede idam cezası kalkmasaydı. Ben Gezi Kalkışmasında Ankara'da idim, her yerde küfür, anarşistlerin ellerinde taş ve sopalar vardı. Devlet bu durumda elebaşlarını yakalayıp sallandır mı Kızılay meydanında bir daha devletin ve toplumun malı paramparça edilip sağa sola saldırılıyor mu, görün? Gezi kalkışması en başta vatana, sonra millete yapılmış bir oyundu ama Millet eski cahil, koyun gibi görülen Millet değil. Ha eskiden de değildi ama inançlı kesimin eli bilgisayar tutan ve devletin önemli yerlerinde çalışan evlatları yoktu. Bugün ise vatanını, devletini her şeyden daha çok seven bir kalabalık var ve Gezi kalkışmasına gereken cevabı verdi ve vermeye devam edecek. Sadece seyredelim, hele seçimler bir yaklaşsın o zaman mor renklerle bu ülkeyi kaosa sürükleyenlerin bu ülkeden gitmesi gerekecek...

0|1
    1|1
    • Evet sana katılıyorum ama ben şey sordum hani etrafınözda gördüğünüz dramlar..mesela benim kitabımda kadına el kalkmaz hatta çocuk bile olsa..ve yaşlılara bunu yapan polis varmıydı yani 20 polisin bir kızı evire çevir3 dövmesi gobo şylr oldumu..

• Benim gözümün önünde 3 tane tesettürlü bayana saldırıldı tam da Kolej kavşağında. Tesettürlü 3 kızın ailesi Kurtuluş parkından koşarak geldiklerinde de 8-10 kişilik grup GMK Bulvarı doğrultusunda kaçtı. İlginç olan o kızların aileleri olan erkek sayı 5'ti. Demek ki cesaret sürü psikolojisine bağlı. Sayı önemli değil. Polisin gaz sıktığı gördüm ama şiddet sarmalında davranışlarına denk gelmedim.

• polis dediğin adaleti savunur haksızlığa karşı gelir bizim allahımız adaletli olun diyor ya polislerin hükümetin tanrısı ne diyor ?

1|0
    0|0
  • etrafı harbeye çevirdiler diye bir düşünce söyleyen arkadas hayvan demissin onlara ama onlar insan ama sen nesin bilemem

Şunuda söyleyim polis aşırı abartılı yaptı ve şuan kendinden soğuttu insanları hükümetin değil milletin polisi olsun bence. Birde o eylemlerde eğer yandaşları izlerseniz haklısınız ortalığı kirleten hayvanlar var ama o hayvanlar palali hayvanlardır.

1|0
    0|1
  • benim yaşım 18 ama tekme tokat dalan oluyordu ama çemvere aldıgımızda oldu polisleri ben taksime filan gitmedim ama facedeki gezi parkı sayfasından canlı yayında insanlara nasıl vurdugunu gördüm.bir ara basbakan atatürk binasına girip içki içip polislere küfür eden eylemciler oldugunu söyledi o görüntüleri canlı yayında izlemiştim. eylemciler slogan atmak icin girdi polis tekme tokat daldı hicbir sey yokken.

1|0
    0|1
  • Bulunduğum yerde polis müdahale yapmadı.Bu yüzden kimseye hiçbir zarar gelmedi ne kamu malına ne insanlara.

0|0
    0|0
  • Evet, copu sadece deydiriyorlar. Kızlarda sırf korkularından çığırıyor.

0|1
    0|1
Yükleniyor...