Valentinus ve Müritleri

Keyifsizliği defetme çabası için seçenekler üretirken, hakiki tanrınız sizi öylece izler . İşleyen bu sistemde günah pointleriniz birikir ve bekledigniz bonus yani yardım bir türlü gelmez ve netleşemezsiniz. Bu süreçte acemi bir tanrı oluşturur ve ona tahammül etmeyi öğrenirsiniz.

İşte Valentinüs ,bizlerin acemi tanrıya olan bu inanma isteğini,bağlılığını kendi lehine kullanmış ve müritler yaratmıştır.

Acemi tanrısını öldürenler, ona ihanet edenler, şefkatle ona sarılanlar , hatta bazen hakiki tanrısını bu süreçte unutanlar ... öyle ya da böyle, edinilmiş çok yönlü tecrübelere rağmen Valentinüs'a hizmet etmeye devam etmiş müritler .

Günaha davet edilme şekliniz çok iki yüzlü değil mi? Hakiki tanrınızı, arı bünyelerinizi, geçici bir suretle yani acemi bir tanrı yardımıyla karanlığa oteleyip , sonra da karanlığın içinde ışık bulamadığınız için , yine acemi tanrınızı suçlayıp sonunda iki seçeneğe mecbur bırakılmanız adil mi?

Ya tahammül et , ya da terket.

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• Al capone demis ki: "Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Birgün Tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim"

Peki cocuk calarken onemsemeyen Tanri, af dilerken onemsedi mi? Ona da yok.

Hakiki Tanri bir gun mudahale edecek diye beklemek bir seyleri degistirmiyor. Sahtesi veya hakikisi, ikisinin de umrunda değiliz.

Gunahlarim icin, kendim haric,birilerini suclamayi biraktim ben.

5|0
    0|0
  • Patron çalıştırdığı işçisini uzun süre gözetler, patronun adaleti varsa er ya da geç işçisini ödüllendirir. İşçi bu arada çalışırken istediğini elde etmek için sabır etmezse, yok öğle arası, yok ikindi çayı, yok sabah kahvaltısı, yok kıçım, yok başım derdindeyse ve bunu kendisine açıklayamıyorsa sonra yok acemi tanrı yok adalet yok şu yok bu.

Yazının sonunda da dediğin gibi, ya içinde bulunduğun hâl ve vaziyete tahammül edeceksin ya da yemiyorsa acemi tanrı ayakları yapmadan terk edeceksin, net olacaksın.

İnsan ilk önce kendine adil olacak ki seçenek arasında kalmasın.

1|0
    0|0
  • Hermes'in habercisinin kanatlarını yediler. Evcilleştirdiler. Bu durumda en büyük kafir bunları görmezden gelen Valentinus'tur.

3|0
    0|0
  • Günaha olan meyilim ile ilgilli olarak kendimden başkasını pek suçlayamadığım için vicdan azabı çektirdin bir an bana lakin aklıma , tahammül edemediğin noktaya gelene kadar dur sonra da terket mottosunu benimseyip ne halta hizmet ettiğinden emin olamadığım adaptasyon yeteneğim yüzünden sürekli çıtayı yükseltip bir türlü o sınır değere ulaşamadığım geldi, bana suçu başkasına yüklemenin haram olduğunu hatırladım.

1|0
    0|0
  • who is Valentinus?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 2. okumadan sonra anladım anca.

Hakiki tanrıyı reddeden sen,acemi tanrıyı yaratan sen.Yani her halükarda kaşınan sensen suçlu niçin hakiki tanrı ya da acemi tanrı olsun ki?Hem ihtiyacın olan tanrıya d.tünü dönüyon hem de onu kıskandırmak için acemi tanrı yaratıyon ne içtin sen gıı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...