Çarşıda pazarda pazarlık yapma yeteneğiniz var mı ? :)

Çarşıda pazarda pazarlık yapma yeteneğiniz var mı ?

Nerelisiniz aslen ? :))

0|0
28|54

En İyi Erkek Görüşü

• -Ne kadar?

+10 lira

-5 veririm..

+olmaz

-peki, iyi günler..

arkadan bir ses..

+ Tamam, 5 olsun..

- O demim 'di.. 4?

+yaw sende ne pazarlıkçı çıktın kardeşim , peki peki..

böylede bir anım var dsad

12|4
    0|1

Erkekler Ne Diyor 53

• Bende çok aşırı pazarlık yaparım. Kendi eşyamı geçtim geçen teyzeme ayakkanı alıyoz 119 tl dedi . bırak teyze bir pazarlk yapim dedim 65 e kadar düşürdüm barkodlü ürün bide 119 tl :) bazende olmuyor. dün 52 tl lik ürün aldım abi şimdi sen bir güzellik yaparsın dedim 50 den 1 lira aşağı olmaz dedi :)

1|0
    0|0
  • işleri duygu sömürüsüyle hallederiz çoğunlukla. kayıt olurken aynı taktiği denedim üniversite de. genellikle bakkalda işe yarıyor. abi biz öğrenciyiz. bu seferlik benden diyince içim bir hoş oluyor :)

1|1
    0|0
  • Pazarlık sünnet derler, değil mi? O sünneti de yapmayı ne çok severim ben. Hep piyasa araştırması yapmışımdır bir şey almadan evvel. Fiyatına, uygunluğuna ve bana vereceği faydaya bakmışımdır. Kadın gibi alışveriş yapmaz erkek dediğin, bu 3 maddeyi göz önünde bulundurur daimi. Neyse konumuz sünnet, yok yok pazarlıktı. :) Pazarlıksız alışveriş olur mu, olmaaaz. O halde sonuna kadar pazarlığın suyu çıkaracaktım zevkle. İşte bu sebeple sünnet olan pazarlık yapmasını severim.

* * *

Küçük bir anekdot; satıcı size ne fiyat veriyorsa 2/3 ile çarpın ve çıkan fiyat altından pazarlığa başlayın.

Örneğin:

60 TL dedi almak istediğinize satıcı. Siz 40 TL'den aşağıda almaya çalışın. 40 TL üstü kar üstü kardır satıcı için. Asla satıcının "abi bize geliş fiyatı bu" demesine aldırış etmeyin, onlarda rızkını kazanmaya çalışıyor ama sizi yanıltmaya çalışarak. :)

1|0
    0|0
  • pazarlık eden müşteriyi hayatta sevmem çok pazarlık ediyorsa kazıklarım normal fiyatının üzerinde satarım ama gelir adam gibi normal fiyatının altında da verebilirim pazarlık yapıyorsa normal fiyatının üzerinde satarım abicim otur çay kola ne içersinder altından girer üstünden çıkarım iteler geçerim kıl oluyorum öyle müşteriye

1|0
    0|0
  • fiyatı ben belirlerim.işine gelirse.

1|0
    0|0
  • mesela ayakkabı alırken çok yapmaya çalışırım 70 lira mı dedi en fazla15 lira felan indirceğini bilirim 50 liraya olur bu derim adam yok abi felan der ee en son yapcan derim 60 yapiim der 55'e tamam diyosan alıyorum derim mırın kırın eder biraz sonra ayağımız alışsın felan derim 5 lirayı mı arıyosun felan derim en başta dediğim pazarlığı alırım bu arada muğlalıyım

1|0
    0|0
  • Evet var.

Aslen Ankaralıyım

2|0
    0|0
  • hiç unutmam.öğrenci evine eşya seçerken bütün mutfak eşyalarını aldık ve bir fiyatta anlaştık.Sonra pazarlık yaptık.Adam bezdi artık.Sonra bir hediye istedik.Adam bir masa ve sandalye verdi.Sonra bunları adama satıp,parasını fiyattan tekrar düştük.ne günlerdi be

0|1
    0|0
  • Hİç sevmiyorum. Yapamıyorum da o yüzden fiyat/performans oranı en yüksek ürünleri bulup almaya gayret ediyorum.

1|0
    0|0
  • çingene pazarlığı denen bir stil var... doktora derecem var bu dalda

1|1
    0|0
  • adam defol git diyene kadar hemde...

1|0
    0|0
  • Pazarlık yapmayı sevmem.

0|0
    0|0
  • (: çarşının pazarın eğlencesidir pazarlık. üstelik sünnettir

2|1
    0|0
  • Fiyatını hak ediyorsa pazalık yapmam, fiyatı düşündüğümden yüksekse pazarlık yapmaya gerek yok, almam zaten :D

Nereli olduğumuzu ne yapacaksın annecim :)

1|0
    0|0
  • Yeteneğim var ama sevmem.

Ben bunu almak istiyorum.

Tabi, X TL.

Buyrun, iyi günler.

1|0
    0|0
  • pek yok.neyse parası verir alırım :(

2|0
    0|0
  • abi öğrenciyiz bea garibanız nolur bir güzellik yap be ayağımız alışsın :))

1|1
    0|0
  • pazarlık yapmam çünkü örnek vericek olursam 50 liralık pantolona 70 der, pazarlık yapiyorum hesabı yine satmak istediği fiyata getirir. bazen kıllıgına aşağisi kurtarmaz dediği fiyatında aşağisini istiyorum, verirse alıyorum vermezse çekip gidiyorum. genelde mağazalardan alısveriş yaptıgım için etiket fiyatı neyse o dur.

0|0
    0|0
  • pek beceremem sevmem de açıkcası ...bence pazarlık yapmak ayrı bir yetenek.

1|0
    0|0
  • Felaket pazarlik yaparim zaten mobilyaciyim :)

1|0
    0|0
  • Doğum yerim adana memleket antep büyüdüğüm yer ise urfa ilk üni mi bolu da şimdikini antalyada okuyorum iyi pazarklık yaparım çalışacak kalifiye eleman mı arıyorsun hayırdır

0|0
    0|0
  • yaparım ruh halime göree 58 :D

1|0
    0|0
  • Var :D Pazarlıksız hiçbişey almam.

1|0
    0|0
  • fazla yok hatta hiç başarılı değilim ya

1|0
    0|0
  • yaparım ruh halime göree 58 :D

1|0
    0|0
  • yok yapamıyorum :) Ama çok pahalı gelirse indirmesini istiyorum tabiki ama pazarlık sayılmaz :D

1|0
    0|0
  • Oo dehşet hemde

1|0
    0|0
  • pazarlık etmek kuranın ayetlerinde bile yazıyor

kuranda yazanı herhalde yaparım

1|0
    0|0
  • çorumcity ama istanbuldayım 13 senedir asla ugraşmam parası neyse verır cıkarım:)

1|0
    0|0
  • param varsa yapmam az ve yok olmaya hazırsa yapma taraftarıyım:D

memleket 01:D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 28

• Pazarlık yaparım aileden gelen bir yetenek...

2|0
    0|0
  • Pazarlık Bir sanattır :)) Çankırılıyım. adam artık sırf çenemden kurtulmak için istediğim fiyata düşürüyor :D

1|0
    0|0
  • Daha bugün yaptım...

"Pazarlık sünnettir şimdi sen en son buna ne diyorsun abi?"

"Hadi ama akşam pazarı bak!"

"Öğrenciyim senin indireceğin 5 lira seni zengin etmez ama benim yol paramı karşılar hadi abi"

Acıtasyon işe yarıyor bazen :D ama bazen de nuh deyip peygamber demiyorlar :(

Aslen İzmirliyim :)

1|0
    0|0
  • Abi en son ne olur? derim okadarcık

1|0
    0|0
  • çok fena pazarlık yaparım mesela fiyatı 50 ise yanımda 35 var veriyorsan alırım derim ve genelde verirler ama uzun zamandır istediğim bir şeyse pazarlık gereği duymam ayrıca izmirliyim

1|0
    0|0
  • Yok, anneme çekseymişim bu konuda iyi olurmuş.

1|0
    0|0
  • yok o fiyata alırım ya da almam

1|0
    0|0
  • pazarlık yapmay sevmem begendiysem alırım)

1|0
    0|0
  • bazen yaparım :D en son bir çantaya 80 dedi 60 a aldım :D

1|0
    0|0
  • Ben değil de, annem çok fenadır o konuda. Satıcının yakasına yapıştı mı bırakmaz. Adam artık bezdiğinden 'Olsun bari' der.

1|0
    0|0
  • Yok yapamıyorum:s

1|0
    0|0
  • Pazarlik yapmam fiyati neyse verip alirim.. pazarlik yapan musteriyi de hic sevmiyorum cok ugrastiriyolar beni

0|0
    0|0
  • Hiç yapmadım ama hevesleniyorum yapacam sonunda :)

1|0
    0|0
  • ben kyserılım yaparıım :)

1|0
    0|0
  • asla yapamam aslen Rizeliyim

1|0
    0|0
  • Ruh halime bağlı.

1|0
    0|0
  • Yeri geldi mi yaparım . Zaten sünnettir. Trabzonluyum.

1|0
    0|0
  • mesela 25 diyor..20 olur mu diyorum..olmazsa "bna burnn shbni çqr...cabukkkk!üfff slk..s.s"

izmir

1|0
    0|0
  • Hic yok Tuzak 'im..

10 liralik mala 15 verebilecek bir kapasitedeyim asffhj

1|0
    0|0
  • Eskiden yapmazdım ama şimdi yapıyorum. baktım millet benden ucuza alıyor gaza geliyorum bende.

1|0
    0|0
  • olmaz mı ama benim kipazarlık değil daha çok çirkeflik sınırına yakın:)

1|0
    0|0
  • yeteneğim yok maalesef aynı fiyata alırım genelde:)

1|0
    0|0
  • yapamam hiç ama ananemle çıkınca mecbur yapılıyor :)) yoksa bir şey aldırmaz bana

0|0
    0|0
  • hıc yapmadım, yapamam da, cekınırım

0|0
    0|0
  • Hiç pazarlık yapmadım beceremem :D:D

İstanbul.

0|0
    0|0
  • Aklima bile gelmez..

0|0
    0|0