Erkek arkadaşımın bana aldığı doğum günü hediyesi..

8 aydır beraberiz.. yanlış anlamayın asla ama asla hediyesinde değilim.ki maddi durumum cok iyi çalışmamama rağmen..erkek arkadaşımda 3.500 tl geliri var aylık.23 yasındayım kendisi 27 yasında.kesinlikle hediye için değil ama benim ona en özel en güzel hatta en ünlü markalardan kargoyla sipariş etmişimdir kaç defa. ki inanın ebni seviyorda.bu cimirilik mi anlamıyorum.ona aldıgım pahalı hediyelerin yanında bana aldığı kotondan 50 tllik tşört beni şoka ugrattı ve okadar cocuksu ki.yanlıs anlamayın cok uzuldum.ilk hediyesi ve beni soka ugrattı.ve kuru kuruya ve içindede aşkımm seni çok seviyorum yazmış.bu maximum bankasının not kagıtları olur ya onun ustune . verdiğim değerden açıkçası falasıyla pişman oldum.haksız mıyım?

0|0
16|14

En İyi Erkek Görüşü

• çok uzun olmuş ama takma böyle şeyleri

0|0
    0|0
    • ama sıkıyor insanı.düşün ilişkim ciddi annem siz dogum gununu kutlamadınız mı dedi.bunu almıs diyemedim cok basit geldi gözüme ben onun yuzlercesini evde giyiyorum ://

• haklısın öyle yapıcmm... tesekkurler

Erkekler Ne Diyor 13

• Selamlar ,

Yorumlara şöyle göz gezdirdim, bazı cevaplar soruyu soran arkadaşı sıkı eleştrilere yutmuş olduğunu gördüm, yapmayın arkadaşlar.

Yani evet belki aldıkları karşısında beklentisi büyük olan arkadaşımıza alınan hediyr biraz hayal kırıklığına uğratmış.

İkinizede objektif ve realist değerlendirmek gerek senin açından baktığımda gelir durumu iyi ve senin aldığın hediyeleri göz önünde tuttuğunuzda hayal kırıklığına hak verebiliriz.

Birde karşı taraftan empati kurmayı dene kendin söyledin 8 aydır beraberiz ve ilk hediyesi dedin, nasıl bir psikolojide aldığını bilmiyoruz yani belki hediyr almayı beceremiyor sevmiyor bu olabilir bir çok erkekte olan bir problem.Belkide gerçekten senin üzerinde çok yakışacağımı düşünerek aldı .

Evet beğenmek zorunda değilsin fakat yanlış düşündüğün konu verdiğin değerin boşa olduğu.. Böyle bir şey ile değer biçmemelisin belki tahmin ettiğinden daha fazla değer veriyor.

Yani her koşulu göz önünde bulundurmalısın belki senin kadar ya da senin düşündüğün kadar ince biri değil (maxımum not kağıdına yazmasından bahsediyorum) böylr kabullenebilirsin belkide.

Yani bazı arkadaşlar ağır eleştirilerde bulunmuş onlarada bir sözüm olacak eminim soruyu soran arkadaşa ; yaşadığı 8 aylık ilişkide ki çekilmiş fotoğraflardan oluşan ve altında o günlere dair notların bulunduğu bir defter hazırlamış ve sonunada ufak bir yazı yazsaydı bu arkadaş o kadar rahatsız olup , bu soruyu buraya yazmayacaktı değil mi ?

Bu arada telefondan yazdım yazıda hatalar olduysa kusura bakmayın.

Saygılarımla...

0|0
    0|0
  • Yazık sana ki paraya hediyenin değerine göre sevgiye değer biçmişsin. Bu adam çıksa everestin tepesine oradan canlı yayın yapsa eminim sana yaranamaz. Senin derdin hediyenin değeri. Hiç martaval okuma burada. Sen yapmışmışsında o tapmamışmışşş. Bankanın not kağıdına yazmış olunca sana değer vermemiş mi oluyor. Sen git o zaman sana arabalar pırlantalar alıp özel kağıtlara yazacak bir enayi bul. Yazık çok yazık.

1|0
    0|0
    • enayi değil biraz anlasanız böyle olmadgnı anlarsınız..

• Tabi biz anlayışsızız sen normalsin? Yazanlar arasında bayanlardan bile seni ayıplayanlar var düşün artık ne kadar paracı olduğunu. Değer aldığı hediyeye göre biçilmez. Sana ferrari alsa çokı seviyor olacakta t-shirt almış sevmiyor mu oldu ?

• Önemli olan düşünmek değil mi bu hediyelerin amacı nedir sizce ? Karşıdakine değer verdiğini sevdiğini, sevildiğini gösterme durumudur ve davranışı.. Arabasının bagajına bir ton çiçek doldurup hepsi senin demesini mi beklerdin yoksa içinde senin ve onun resminin olduğu kolyenin mi ? Bunlar basit şeyler aslında ama siz duruma biraz hassas bakıyorsunuz. Burada marka önemli değil ki ya da parası en güzel markaların bile afedersiniz ' Bir şeye benzemeyen ' ürünleride var... Pazardan dahi giyinebilirsiniz. Ben bu hediyeye layık değilim diye düşünmeyin, işin güzel tarafına bakın en azından düşünmüş almış gibilerineden mesela benim babam anneme hayatında hiç 'seni seviyorum ' cimlesini kurmamışdır.

0|0
    0|0
  • bir çocuk babasına hergun öpücük koyar kutuya aylar yıllar gecer babası eve döner oglu babasına hediyeyi verir babası açar kutuyu bakıyorki bomboş bir kutu ogluna bakar oglum bu kutunun içnde sevgi kokuyor özlem kokuyor hasrtlk kokuyor oglu der evet baba ben sana hergun bir öpücük kondurırrm o kutuya canım babam diye haykırrdm aglardm göz yaşlarm var o kutudu o kutu boş değil yıllarn gecmişi izi hasrtliği var... bir çocuk bunu düşünüyorsa 50 tl az bir para değil 200 tll maaşla çalışan insnalar var etrfaına bir bak millet sıcak bir lokma ekmegi bulmzken sen neye kibirleniyorsun her dogum günümde sevgilimn bana atttıgı seni seviyorm dogum günü mesajı herşeye bedel mütevazi ol

0|0
    0|0
  • tl si bir yana başka bir şey bulamamışmı :D

0|0
    0|0
  • Gece gece güldürdün sağol. :)

1|0
    0|0
    • gül gül kardesimde hala gülüyor bu duruma :)

• rica ederm:)

• :) üzme kendinide. :D

• Siz hediyeye maddi olarak baktığınız için sizin için tuhaf gelmiş.. oysaki manevi açıdan bakmalıysdınız..

0|0
    0|0
    • ben bastan maneviyata bakıyorum.8 aydır ondan bir beklentm olmadı.ama kuru kuruya dogum gunu yapması cok uzdu acıkcası kusura bakma yeri gelir insan elini cebinede atar

• Kimsenin böyle bir zorunluğu yok heleki amaç hediye veya kutlama ise, ben pahalı şeyler alıyordum vay efendim bana 50 tl lik hediye göndermiş demek,burdan değer ölçmek e derece doğru.. belki bir söz bile yeter kutlama için.. çünkü bir alt sınır üst sınır diye kavram yokki

• güle güle sevişin

0|0
    0|0
  • Evet fazla değer veriyosun 3,500 tl maaşım olacak sevgilime öyle hediye alıcam ha o kadar mı öküzüz arkadaş..

0|0
    0|0
    • cok sukru anlayan cıktı.ya dusunsene empati yap kız arkadasını cok sevysnn..onu begenysn mutlu edysn.. hep dusunuysn..dogum gunun geliyr.karsına gecyr uykulu uykulu yarım saat oturmada bsy demedn deger bumu? hediyesnide ölçtüm kahretsn benm aldgm seylern yanında hiiiç.. unları dusunup bsyler yapmalıydı asagılık

• Cimri pinti bir adam olabilir yani ne biliyim ben olsam zaten o kadar yıl para biriiktirmişim bir tek taş ya da beğendiği bir cep telefonunu felan böyle şeyler :)

• Haklısın vallahi çok ayıp etmiş .

0|0
    0|0
  • Ne yazsamki bu soruya...bir yıldızı basım gideyim en iyisi ,yeni uyandım zaten çalışıcam daha

0|0
    0|0
  • hahahaa koptum siz asla evlenemezsınız bu matematikle :D:D

0|0
    0|0
  • sana çok değer vermiyor cimrilik de olabilr sen bırak o adamı ilerisi daha da vahim:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Önemli olan hediyenin ne olduğu değil,düşünmüş olmak...

Sana son model spor araba alsaydı daha mı çok sevinecektin?

Ne olmuş onun gibi yüzlercesini evde giyiyorsan,belki evde rahat rahat gidersin diye aldı.Ne düşündü alırken bilemezsin ki,sana yakışacağını düşünmüş almış.İlla ki pahalı hediye mi alınmalı yani.

Bana kedili ayraç alan insanların bin liralık saat alandan daha fazla değeri olur gözümde.Halbuki nedir ki bir ayraç en fazla kaç paradır,ama o insan benim kedileri sevdiğimi bilmiş beni düşünmüş almış...Saat alansa belli ki pahalı görünme niyetindeymiş.

1|0
    0|0
  • Belki sıkıntıdadır. Belki birşeyleri ödemeye çalışıyordur ne biliyim bildiği veya sana söylemediği ödenecek bir borçları vardır. Peki onu hiç almasaydı napacaktın ? Hiç düşünmeden o kagıdı yazmasaydı ne yapacaktın ? şoktan nasıl birşey yaşayabilirdin. En azından yapmış işte. Yanlış anlaşılacak bir durum değil yerinde olsam bende öyle düşünürdüm fakat yinede kapsamlı düşünmekde yarar vardır.

0|0
    0|0
    • almasaydı.. dun bana iyiki varsın iyiki dogdun dedi.dedimki bişey almasada olur... hiç borcu sıkıntısı yok.cimrilikle alakalı utanmasa yedgmz seyelrn ehsabnıda bana ödetir

• Hiç olmazsa anneni düşünerek hareket et kadın görse duysa nasıl üzülür nasılll. Kendini düşün yaa ne kadar seversen sev aşık ol kimse ailenden annenden değerli olmasın hele cimriyse hayat ömür gecmez. Mtlu mutlu gülsün sevinsin etsin ohh yaşasın sana gelince hoopp akan sular durur aman aman hiç konuşmaya degmez yol gözüktü şimdiden bu beye.

• keske biri bilse içimdekileri.ben maddiyata bakmam yemin ederim.ama güzel hoş sürprizlerde güzeldir değilmi.beni hep anımsasın diye elimden geleni yaptım.ama üzüldüm sonucta ne bileyim ufacık kalpli bir pasta bile alsaydı neler yapmazdım ki nasıl sevinirdim.ben ona ellerimle pastalar börekler yaptım annem bunlara sahit dogum gununde yaptıklarım.ee gelde anneme anlat annem asla bu cocuk seni sevmyr der bırak der

• haksızsın.. düşünmüş almış işte.. bende sevgilime 800 liralık yarış tulumu almıştım oda bana 30 liralık topuklu ayakkabı almıştı.. demekki çok istediğin bişey yoki oda ona göre davranmamış olabilir.. ben onun o tulumu ne kadar çok istediğini biliyodum ve onun için almıştım buda beni mutlu etti oda mutlu bu yeterli.. boşver gitsin.

0|0
    0|0
  • haksızsın nedir bu hediye takıntınız anlamıyorum ki hediyesinde değilim demişsin bas baya hediyesindesn yok ben ona şu kadara aldım yok yok o bana kaç tl lik almış onun düşünüp alması bile bişey bence nereye yazdığının ne önemi var isterse kuru çula yazsın öenmli olan onu seni sevdiğini söylemesi değil mi?

3|0
    0|0
    • inanmıyorum sevgisine.ben onun ayagını yerden eksip baska kızlara baktırmıysam.o da yapacak. anlamysn..ama yinede sagol

• ne alaka sorduğun soruyla başka kız felan?

• sen daha romantik bir şey bekliyordun sanırım bir şey söyleyeyim mi erkekler kıyafet almaktan hiç anlamazlar o yüzden beğenmemekte haklısın fakat onunda daha anlamlı şeyler yapması lazımdı

bir şey daha söyliyeyim 50 tl normal şartlarda standart bir limit o da öyle düşünmüştür değer vermediğini düşünme bence

0|0
    0|0
    • bişey istemezdim ama cok sakindi hani değer verseydi beni sevindrcek bişeyler yapardı :( kamera sakası zannettim :(

• Nereli bu adam yahu ? :D (aslen)

0|0
    1|0
    • dogulu

• Ya maddiyat önemli boşa çarçur etmek istemiyorlar annem daha büyük planlar peşindeler.

Canını sıkma sadık kalıyorsa gerisi teferruat aslında..

• ondanda emin değilim tam olarak.. neyse ben en iyisi ailelerin dediği gibi ünive git bir tane bulursun uygulamasını baslatayım :D

• Dogum gunumu hatırlayacak erkek arkadasım bile yok kalkmıs ne anlatıyorsunuz :(

0|0
    1|0
  • haklısında erkekler çok derinleri düşünemez

0|0
    0|0
    • ben cok derinleri düşünenleri gördüm..ayaklarını yerden kesenleri..

• o zaman bırakıcaksın bu helifi ve harbiden werdiği değer önemliyse gidip nie fiyatını inceliyosun benim sevgilim bana 1 maddi değeri su kadar olan hediyeler weriyodu ben onunla mutlu oluyodum . seninki neyin cabası çözemedim :D

• evt haklisin... insan ister istemez üzülüyor.. seninde dedigin gibi.. en pahali ya da en güzel hediyeyi almasi gerekmiyor ama uygun birsey olmasi lazim ya da mesela kendisi ugrassin ve birseyler yapsin.. bunun degeri daha fazla..

0|0
    0|0
    • aynen ona kalsın bana pahalı pahalı seyelr alsınd emiyorum.ben kotondanda giyiniyorum.sürekli alışveriş yaparım ama benim zevkimi cocuk gibi yapması uzdu beni hele not kagıdı..

• tabi pişman olursun değer anlayışın hediyeyenin maddi değerine endexli

0|1
    0|0
    • bu araday anlış değil çok doğru anladık tekrar tekrar söylemene gerek yok

• yapma zaten maddi niye hediye alma ihtiyacı duyuyorsun adam fakir mi hakaret mi ediyon çocuğa

• hayır asla fakir değil.durumu cok iyi.ama sade sadee bir sekilde olması uzucydu

• :)))))) valla haklısın bende ona aldığım hedıyelerde çok tıtız özenlı davranırım ama oda sağolsun bana tektaş telefon altın kolye fılan 500 tl nın altında hedıye almaz:D

0|0
    0|0
  • İnsanlar gerçekten bu kadar düştü mü ya? Yazık.

0|0
    0|0
  • Ya belkide içinden geldi çok sevdi diyeceğim ama bence biraz ayıp etmiş

0|0
    0|0
  • haklısın adam odun çıkmış...

0|0
    1|0
    • odun değilde ne.. annem bile bana dediki kızım siz dogum gununuzde naptınız? arkadasımla bankaya gittim anne dedim.yetişemedim garibim bana surpriz hazırlamıs ama gidemedimd edim

• bide alttaki yorumlarını okudum...çok değer veriyorum ve bunu çok belli ediyorum yazmışsın...yapma fazla abartma hemende güvenme derim...gene sen b,ilirsin...

• öyle yapacam zaten lanet olsun bana .(

• belki başka kızla ilgilendiği için incelemeden öylesine almıştır

0|0
    0|0
  • Erkek adam odundur amk simdi o notu yazinca romantiklikten ölmustur. Degerle ilgisi yok,kiminin icinde var odunluk dusunemiyor. Hatta soyle anlatayim iki yillik sevgilim bana dogum gunumde bicak aldi. Kendimi koruyayim diye adsfqeqdwswewdsd

0|0
    0|0
Yükleniyor...