Edebiyat Tadında Muhabbet

Burada benim gibi edebiyatı seven ve edebiyatın ağırlığının farkında olan arkadaşların var olduğuna inanıyorum..Sizi en çok etkileyen, aklınıza her geldiğinde "Allah Allah bu sözü nasıl söylemişler?" demenize, anlamını her düşündüğünüzde müthiş bir hayrete kapılmanıza, sürekli sözü söyleyenin kişiliğini ve duygularını hissetmeye çalışmanıza neden olan, edebiyata olan tutkunuzu, aşkınızı ve saygınızı kat kat arttıran münkesif kalplerin ürünü sözleri bizimle paylaşır mısınız?

Başlangıç benden olsun. Mevlânâ Hazretlerinin hikmet dolu bir sözünü paylaşmak istiyorum:

"Yürek yorulunca ter gözden damlar."

Buyrun dostlar, söz sizde...

Güncellemeler:
Vakti vardır..Ve can çeker.Ama sıcak ve demli bir çaydan daha iyi olan şey, o çaya sohbet katan,

lezzet katan dostlardır.Can, çayı bahane edip dost ister.

Muhabbet de böyledir. Temelinde insan vardır. Bir bardak demli çayın her yudumunu, ab-ı hayata dönüştüren insan! İştirak edin dostlar.Sohbeti insan demler.Alın çayınızı elinize, bu buhara ram olsun duygularınız...

1|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• ''BinIerce keIime, onIarca hikâye var boğazımda düğümIenmiş. Susuyorum konuşmam gereken yerIerde; diIimi tutamıyorum ne zaman susmam gerekse. AnIatacak çok şeyim oIsa da, emin değiIim anIaşıImak istediğimden.''

0|2
    0|0
    • Paylaşımınız için en azından bir teşekkür yorumu yazacaktım fakat sözleri düşünürken biraz geç kaldım :) teşekkürler...

Kızlar Ne Diyor 1

• ''Ne çok acı var.'' Cahit Zarifoğlu.

Basit gibi görünen bu söz, bana çok etkileyici gelmiştir. Hayatın bir cümlelik özeti ancak bu kadar güzel olabilir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Bir insan acı duyabiliyorsa canlıdır. Bir insan başkasının acısını duyabiliyorsa insandır. bunun yazarı aklımda değil maalesef :) bir tane de bizden gelsin :) Bazen sudan sebepler damla damla birikip seni umutsuzluklar içinde boğabilir...

0|1
    0|0
    • eyvallaah :)

• durun bir demini alsın çayın tadı öyle çıkar. size kolay gelsin biz çayımızı içtik yatıyoruz :)

• Uyku, sevilen birisiyle paylaşıldığı zaman en tatlıdır.Bu da yastıktır. :) Hayırlı geceler..

Yükleniyor...