12.sınıfta YGS-LYS döneminiz nasıl geçti

arkadaşlar 12.sınıfta biliyorsunuzki ygs-lys'e hazırlıklar başlıyor, hatta dershanelere gidenler için ağustostan bile başlıyor, şimdi 12.sınıfa geçince hem 12.sınıf sınavları hemde ygs-lys'e nasıl çalışmalıyız? 12.sınıf sınavları ağırmı yoksa hafifmi geçiyor? birde ne tarz kitaplar alınmasını önerirsiniz bu konudaki tüm öneri ve tecrübelerini bekliyorum, herkese teşekkür ederim şimdiden...

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• 12. sınıf çok kolay geçti ya dersler falan çok güzeldi ben dersaneye de gitmedim kendim çalıştım evde bir sürü kitap bitirdim bir sürü deneme çözdüm hiç de sıkılmadım. Sınavlarda da kendimi kasmadım elimden geleni yaptım çıktım hiç heyecanlanmadım istediğim bölümü de üniversiteyi de kazandım bugün de kaydımı yaptırdım oh darısı başıma. Rahat olmak en iyisi. Heyecan her şeyi yanlış yaptırıyor.

0|1
    0|0
    • Darısı başına*

• hayırkı olsun bırsey sorabılırmıyım kyk cıktımı sana cogu arakadasıma cıkmamısta

• Kyk'ya gerek kalmadı ben kendi şehrimdeki üniversiteyi kazandım evden gidiş geliş yapıcam. Ygs soruları yoruma ve mantığa dayalı lys soruları bilgiye ve formule dayalı olur.

Kızlar Ne Diyor 4

• 12. sınıfta ağır oluyor.Ama yinede sıkı tutmaya çalış özellikle 12. sınıf lys matematik konularını. yani integral türev limit ötf .. imkansız diye bir şey yok çalıştık oldu. Sitresli bir dönem. Özellikle herkesin ders calışmayı bıraktığını düşündüğün an iyice bastırmalısın. femin kitaplarını beğeniyorum mat 1 ve mat2 sini almıştım. onun dışında kartezyenin turuncu serilerine bak kolay ama tam anlatıyor yani.

0|1
    0|0
  • Şuanda bu sene 12.sınıf senem :) Şimdiden sıkıntılı geçiyor dershane yüzünden. Ama daha çalışmaya başlamadım açıkçası. Çok hatta hiç kasmıyorum :)

0|1
    0|0
  • şimdi düşündümde ben lisede hiç çalışmadım. 12.sınıf çok boş geçti üstelik. Hocalar kesinlikle sıkmıyorlar. Zaten sıkmamaları lazım. Benim zamanımda boş bırakırlardı test çözelim diye hatta.

0|1
    0|0
    • aynen 12. sınıfta hıc sıkmıyorlar dersler bıle mbos gecıyordu test cozuyorduk :)

• insan 11.sınıfa kadar sınav kaygısıyla geldiği için 12.sınıtada sıanvları ister istemez önemsiyor

• bilmem o hocaya göre değişiyordu..

• Ben de 12ye geçtim :) Dershane sıkmaya başladı çok zorlanıyorum konu eksiklerimden dolayı.Ama kararlıyım hukuk kazanacam :)

0|1
    0|0
    • ne sormak ıstıyorsan sor tabıı yardımcı olam ısterım yol gosteren olursa daha ıyı olur :)

Erkekler Ne Diyor 2

• kitap tavsiyesi için bölüm sorsam bir mahsuru olur mu ?

0|1
    0|0
    • matematik

geometri

türkçe

türkçe

coğrafya

tarih

felsefe

• bismillah diyip geometriden başlayalım. şimdi geometri iki temel konu üzerine kurulu aslında . üçgen ve çember. bu ikisi ne kadar kuvvetliyse o derecede başarı gelir. bir çok dörtgen daha genişletirsek çokgen sorusu üçgen çıkışlı. formüllerin aslı üçgendeki benzerlik formülleri çerçevesinde yapılır. çember soruları da açılarda çok işe yarar. kitap derseniz başlangıç için fem simetri iyidir. ama ben yaparım arkadaş diyorsanız buyurun sizi birey b kitabıyla tanıştıraym :)

• 12. sınıf kolay gecıyor sıkmıyorlar acıkcası ygs-lys dıyıncede baslamadıysan hemn sımdı basla calısmöaya duzenlı calıs cok fazla test cöz ygs yı yılbasından once bıtırmeye calıs lys ye zaman kalmıyor yoksa martta kadar calısırsan benden tavsıye

0|1
    0|0
    • ygs ve lys çok farklı sınavlarmı.eğer sizi meşgul etmessem bu konuda beni aydınlatırmısınız acaba? tek bildiğim ygs'den 180 alınca lys'e hak kazanmak :(

• birşey daha sorucaktım, yga'de 9,10,11,12 mi soruluyor. lys-3'te coğrafyanın yanında parantez içinde 1 yazıyor, yani sadece coğrafya 1 mi soruyor?

• ygs sadece 9. sınıf

cografya 1 ve 2 konular hep bırbırıyle bagıntılı sadece soru syıları farklı bırınde 14 bırsınde 24 tane soru var sadece o farklı :)

Yükleniyor...