Deli gibi aşık olduğunuz taptığınız kadınla evlilik nasıl birşey bana anlatın..

Evlendikten sonra bu aşk nasıl gidiyor..hala tapıyormusunuz ve gün geçtikçe aevginiz kuvvetleniyormu yoksa sorunlarmı oluyor..sizce deli gibi sevdiğiniz biri ile evlilik neye benziyor ve genel olarak aşk nasıl hep ilk günki gibimi..ve evlilikten sonra sev ya da sevme hayatınızın akışı nasıl değişiyor meler bekler insanı..teşekkürler..

Güncellemeler:
link fikriniz varmı..

0|0
9|10

En İyi Kız Görüşü

• Deli gibi aşık olduğu taptığı kadınla evlendi teyzemin oğlu..

aylar sonra gördüm bize geldi

sevdiği taptığı kızı ailecek istememiştik vardı sebeplerimiz ama seven 2 insana asla! ayrıl denmez bizim ailemizde

Ve gecen gün ben böyle bir hatayı nasıl? yaptım dedi durup duruken

-efendim bişi mi dedin ? dedim

-abla ben hayatımı mahfettim, hata yaptım pişmanım dedi..

-sus bakalım. sevdin ve evlendin istedin ve oldu dedim..

Annesine,kardeşine,abisine,cevresindekilere tek dediği buymuş

Genç yaşta böyle hatalar yapan eş dost hısım akraba üzünç..

Geçmişler ola demekden başka çare yok!

Başı saolsun gençliğinin..

el fatiha..

2|1
    1|0
    • ama sevdim zannetmiştir o belki..öyle gelmiştir..yaş kaç onların..

• çok saat geçmiş üzerinden aydınlatmak ve örnek olmak babında açıklama getirim..

Bu kız için evi terk etme derecesine geldi bu çocuk..

Almazsanız yok sayın beni,başkasıyla evlenmem,terk ederim falan falan..

Kız usturupsuz, uzun dilli,patavatsız, edep,ar bilmeyen bir kız.

Anne ,baba ayrı büyümüş ve sertbest büyütülmüş ki eğitimsiz ve fakir.(sonradan görme)

Çocuk polis mesleği elinde , namazında niyazında, maddi durumları epeyce iyi

sonra yaşananları hiç anlatmim ve pişmanlık

• Ayrıca kız teyzemde dahil hiç birimizle görüşmek istemiyo bizde rahatsız etmiyoruz onları başbaşa bıraktık gdip gelmiyoruz karışmıyoruz ve yinede mutsuzlar

Çünkü kız çocuğun ömrünü yemekle meşgul

Bazen al işte kendin ettin kendin buldun demek için insanları rahat bırakmak lazım..

Yinede insanın içi burkuluyo

Gencecik yaşta yaşama umudunu kaybetmiş bir gençliğin gözbebeklerine bakmak sönen bir ateşi alevlendirme çabasına girmek gibi..

Olduğu kadar olmadığı kader bazen..

Kızlar Ne Diyor 8

• Allah kendisinden başka kimseye taptırtmasın.

5|2
    1|2
    • Bir erkek bana böyle ilanı aşk etsin istemem. İster cahillik de, ister yobazlık de.İstediğini de. O kelime sadece Allah için denmeli.

• link şiirler ve şarkılarda bile var ve tanrımdan sonra gelirsin manasında..seni o kdr seviyorum ki..

• Güzel soru:)) doğrusu benim bir arkadaşım var çok severek evlenmişler şimdi boşandılar ona soruyorum eşin evlendikten sonra değiştirmiş diye?

Oda bana - öyle bir değiştiki diye cevap veriyor gerisini siz anlayın.

İnsanlar çok aşık sevgililerken , kaybetme korkusuyla birbirlerine çok iyi davranıyorlar evlendikten sonra tüm kötü huylar kaprisler geçimsizlikler ortaya çıkıyor.En iyisi siz ilgilendiğiniz kişinin önce huyunu suyunu,karekterini iyi talil edin sonra ona yüreğinizi açın. Her beğendiğinize aşık olmayın ki evlendiğinizde hüsrana uğramayın.Ne olursa olsun her aşkın bir ömrü vardır.özellikle evlilikte Aşkın yerini sevgiye bırakabilmesi gerek yoksa mutsuz olursunuz

0|1
    1|0
  • Evlilik bir şeyleri değiştiriyor gibi geliyor bana ama yine de gerçekten birbirine aşık olan insanlar hayatı başka yaşarlar...

0|0
    1|1
  • Bence bunu beklentilen evlendikten sonra degismiyosa evlendikten sonra degisti denmiyosa guzeldir ama cok asik olupda evlenmek gozunu kor eder insani

0|0
    1|0
  • Valla ister asik olunsun ister olunmasin nikahta keramet vardir...evliliklerle ask para sevgi kisas aliamali ahlaki huyu daha cok on planda oluyor..farkli iki insanin hayat mucadelsinde tutunmalari bir evlilik yuva kurmalari kolay bir is degil ancak dogru insani buldugunda ise hayat yalanci cennete donusuyor diyebilirim...rabbim herkezin yar ve yardimci olsun...ne dersen de evlilik sans isi..

0|0
    0|0
    • Sağol kuzum..bende birine aeviyoeum ve evlenmek istiyorum ve evlilik için çok geçmi laldım biliyorum..31 yaşimdayım yakında 32..gerçi minyomum 27 28 gorünüyromda..işte işallah olur..

• ben 24 eşim 32 yaşında ama oda göstermiyor...önemli olan uyumluluğunuz ve 2 ay olucak evleneli bir daha dünyaya gelsem yine onunla evlenirim..

• link burda

1|1
    1|0
  • Digerleinden farki yoktur bence, zman gectikce, tekdüze oluyor hersey.

0|0
    1|0
    • Peki gerçekten çok sevse kereim aşkı gibi..kavuşsa..

• Bu zamanda yoktur öyle bir sey, her zaman bir taraf kopukluk yapiyor. Sen olursan birgün, gelip anlatirsin bize.

• sitenin yarısından fazlası evli değil.evli olanlarında derdi malum.mecnun olanı göremezsin burada.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Aşk duygusu ile evlilik yapılmamalı bence evleneceğin kişinin huyu iyi tahlil edilmeli hatta onu karşı cins değil de hemcinsiniz olarak düşünüp erkekseniz erkek kız iseniz bu kız olsaydı hakkında ne düşünürdüm diye sorulup cevap çok iyi bir insan ise evlenilmeli

0|0
    0|0
    • Beğendiğim insanın erkek kardeşi var aynı landam geliyor o kızı yansıtırmı..hani kızın erkek hali gibi bişey..

• yok olmaz kardeşlerin karakterleri birbirini tutmayabiliyor

• aşk insanın gözünü kör eder. Karşındaki insanı tanıyamazsın...Gün geçtikçe sorunlar artmaya başlar. Ben görücü usulü evlilikten yanayım doğrusu.

0|0
    0|0
  • tapmak kelimesini kullanmasan daha iyi şirke giriyor çünkü, sorunun cevabını bende çok merak ediyorum ama faydalı bir cevap veren yok yaşayanların ışık tutması gerek :)

0|0
    0|0
  • Evlilik evliliktir. Aşk geçicidir. Evlilik olsun veya olmasın biter. Evlilik birlikte yaşamaktır. Bonusu da sevişmek.

0|0
    0|0
  • İnsana tapılmaz! O da senin gibi bir yaratık,mahluk

1|1
    1|0
  • Evlilik oyle disardaki sevgililige benzeyen bir olgu degil ki... Onemli olan saygi ve guveni kaybetmemek yoksa sevgiymis askmis bunlar bos isler.

Saygi duydugun ve guvendigin, ayni zamanda sana saygi duyan ve guvenen bir insanla evleneceksin.

0|0
    0|0
  • not edildi hep merak ederim.

0|0
    0|0
  • Hereks 4 4luk birisi arıyor ama evlendikten sonra pişman oluyor :D hepsi avutmaca :D

0|0
    0|0
  • tapma işini çıkartırsak gerisini düşünebilirim (:

0|0
    0|1
  • Aşk evliliği yaptım. 5 yıl sevgiliydik. sonra evlendik. Sırılsıklam aşk vardı. Ama evlenince aşk bitti. Hep derlerdi de inanmazdım. Bizzat tecrübe ettim, haklılarmış. Aşk en başta kendi içinde bir çok problematik barındırıyor ve kendine has bir gerçeklik düzlemi var ki doğal hayatta buna hastalık diyorlar ki haklılar. Evlilik ise belli bir rasyonalite ve doğal bir gerçeklik üzerine kurulu sistem. Yani, aşıkken hastasın ve hastalıklı bir ruh halin ile realite üzerine doğru düşünüp doğru karar veremezsin. Gözün kördür. Asla aşık olduğun birisine "hala aşıkken" evlenme. Sevgi, mantık, uyum ve denklik üzerine kurulan sahici bir müessesedir evlilik.

0|1
    0|0
Yükleniyor...