Evliyken başka bir evli adamla ilişki yaşamanın günahı nedir ?

öncelikle Allah doğru yoldan ayırmasın .

evli bri arkdşımın başına gelmiştir. 3 sene önce evlendi. ve başka evli bir adamla ilişki yaşıyor. birbirlerine aşık olduklarını söylüyor arkdşm. üstelik boşanmayı da düşünmüyor. bu düpedüz zina.

amaç gittiği yere kadar gizlice sürdürmek ama farkında olmayıp adam aşık olmuş. ve adamda ona aşık olmuş.

fikrimce bu yapılan adilik uzun sürmez. çünkü ortada iki tane salak yerine konmuş eşler var. yani aldatılan. mutlak ortaya çıkar ama 5 yıl ama 10 yl snra.

Benim sorum zinanın günahı nedir ?

0|0
7|28

En İyi Erkek Görüşü

• Kur'ân-ı Kerîm'de şöyle buyurulur:

Onlar Allah ile birlikte başka ilaha dua etmezler. Haksız yere, Allah'ın haram kıldığı kimseyi öldürmezler ve zina da etmezler. Kim bunları yaparsa cezaya çarpar. Ona kıyamet gününde kat kat azap verilir ve o azabın içinde alçaltılmış şekilde ebedî bırakılırlar" (el Furkân, 25/68).

Bekâr erkek veya bekâr kadının zina etmesinin cezası yüz değnek, evli ve iffetli erkek veya kadının zina cezası ise taşla öldürme (recm)dir. Allah Teâlâ şöyle buyurur: "Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz değnek vurun. Eğer Allah'a ve âhiret gününe inanıyorsanız bunları Allah'ın dinini uygulama hususunda acıyacağınız tutmasın. Mü'minlerden bir topluluk da, onların cezasına şahid olsun" (en-Nûr, 34/2).

Celde, ete geçmemek üzere, yalnız deriyi etkileyecek şekilde vurmak demektir. Vuruşta yalnız kürk ve palto gibi kalın elbiseler çıkartılır, diğerleri çıkarılmaz.

Evli, iffetli erkek veya kadına recm cezası ise, sünnetle sabittir. Çünkü Rasûlüllah (s.a.s) Mâiz'e ve Benî Gâmid'ten bir kadına recm cezasını uygulamıştır. Recm'in meşrûluğu konusunda sahabenin icmaı vardır.

Zina haddi Allah'a ait haklardandır. Bu, aileye, nesle ve toplum düzenine karşı işlenen bir suç olduğu için toplum haklarından sayılır.

Mezhep imamları çocuk ve akıl hastasına zina haddinin gerekmediği konusunda görüş birliği içindedir. Hadiste şöyle buyurulmuştur: "Üç kişiden kalem kaldırılmıştır. Çocuktan büyüyünceye kadar, uyuyandan uyanıncaya kadar, akıl hastasından iyileşinceye kadar"

(Ebû Dâvud Hudûd, 17).

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• bekar kişilerin zinası yüz değnek olarak nur suresinde bildirilmiş. evlilerin ise yaptığı bu iş çok köt. en büyük günahlar içindedir. sıralama yaparsak en büyük üç günah içindedir. allahtan başka ilaha tapmak, suçsuz yere insan öldürmek ve zina yapmak.

Furkân, 25/68 de der ki

"Onlar Allah ile birlikte başka ilaha dua etmezler. Haksız yere, Allah'ın haram kıldığı kimseyi öldürmezler ve zina da etmezler. Kim bunları yaparsa cezaya çarpar. Ona kıyamet gününde kat kat azap verilir ve o azabın içinde alçaltılmış şekilde ebedî bırakılırlar."

1|0
    0|0
  • Tut ki kitapta hiç günah yazılmamış, ya da ola ki allah onları affediverecek.

Söyle bana yapılan doğru mu ?

İnsan doğru olanı bulmalı, doğru olduğunu düşündüğü şeyleri yapmalı diğer insanların hakkına göz dikmemeli, saygı göstermeli.

Ben ateistim ve böyle düşünüyorum. Allah ne ceza yazar diye düşünmüyorum.

1|0
    1|0
  • çok günah yanarlar maazallah kgjsghjhbl:D

şaka bir yana midem bulandı rezillik diz boyu.allah yaşatmasın kimseye

1|0
    0|0
  • Zina çok büyük günahlardan biridir ama ülkede aşırı çok var

1|0
    0|0
  • Bu günahlardan; ZİNA günahı da effedilir tövbe istiğfar ve bir daha işlmemek üzere .Bakın sorularla islamiyet bunu nasıl açıklıyor!

Zinanın hükmü İslam’da açıktır. Suçunu hakimin huzurunda dört defa ayrı ayrı itiraf ederek cezanın verilmesini isteyen veya dört şahidi bulunan birisi hakkında karar verilir. Şayet bu insan evli ise recm cezası, bekar bir insan için ise verilecek karar recm değildir, yüz değnek sopa vurulur.

Fakat suçunu itiraf etmeyen veya yaptığı bu fiili kimse görüp şikayet etmemiş ise, bu insanın yapacağı tek şey günahından dolayı pişmanlık gösterip bir daha yapmamak üzere tövbe etmektir.

Zina eden kişinin başından evlilik geçmişse, ona evli olduğu halde zina eden kişinin cezası uygulanır ki bu da recmedilmek (taşlanarak Öldürülmektir. Recm, Hz. Peygamber'den kavlen ve fiilen sabit olmuştur. Bu hükmün dayanağı, lafzı neshedildiği halde hükmü baki olan bir ayettir.

yani durum kötü

1|0
    0|0
  • Sonra diyorlar türkiyede adam öldürme neden bukadar çok :) şimdi o kadın kocasını aldatıyor kocasını bunu duyunca 2sini öldürür sonra adam yalandan yere ömür boyu yatar adaletini s*km dünya...

2|0
    0|0
  • zina için illa evli olmak gerekmez, büyük günahtır ama bu olayda zina + aldatma var, yani günah büyük. ama bana birşey demek düşmez. dinime küfreden bari müslüman olsa derler adama.

1|0
    0|0
  • çok büyük günah bir kadın hatipoğluna sordu o adam bile çileden çıktı düşün :)

2|0
    0|0
  • cok büyük günah

1|0
    0|0
  • ah şu arkadaşlarda neler yapmış bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim desem :)

1|0
    0|0
    • ahh ahh :)

• sıkma canını herkes günahını kendi öder şimdi buradakiler yanacaksın acıalr içinde olucaksın deselerde inanma :)

• Çok düşünmemek lazım, herkesin başına gelebilir böyle şeyler. Hiç belli olmaz bir bakmışsın kendini olayların göbeğinde bulmuşsun ve kurtulamıyorsun bir türlü onun çekiminden..

1|0
    1|0
  • 0|0
    0|0
  • sevap pointslerinin hepsi gitti otomatikman nikahta düştü :D

1|0
    0|0
  • genelde benzer sorular bir arkadaşın başına geliyor ne hikmetse

1|0
    0|0
  • Sen evlimisin?

1|0
    1|0
    • bekarım

• sçmalama ya öyle şey mi olur. evet sadece merak ettim. her insanın başına gelir. ama diyorum ya Allah doğru yoldan ayrımasın. dert ettiğim falan yok ben aslnda salak yerine konmuş o ıkı eslerin haline acıyorum okdr. ve böyle yapanların cezasını sordm sadece.

• öbür dünyayı boşver, daha oraya gitmeden mutlaka bu dünyada bulurlar cezalarını bence. bir şekilde ayaklarına dolanır yani, yaptıkları. ben böyle düşünüyorum.

• Alan razı veren razı. Belki bayan arkadaşının kocası olayı biliyordur..

2|0
    2|0
  • Günah korkusuna dine allaha gerek yok karekterli olmak yeterli.

1|0
    0|0
  • Cehennem

1|0
    0|0
  • 37 sevap puanı kaybedersin.

0|0
    0|0
  • Zina kesinlikle haramdır. Eşlerinden ahirette kul hakkı alıcaklar (alabilirlerse tabi). Komşu ise o zaman ocak batıran kebair (büyük) günahlar sınıfına girdiler.

0|0
    0|0
  • dınen cok sakıncalı

0|0
    0|0
  • cehennemde cayır cayır yanacaklar

0|0
    0|0
  • böyle mi olmalı solmalı sevgililer !

0|0
    0|0
  • Kazığa oturtulma cezası verilmeli

1|0
    0|0
  • arkadaşın türbanlı değilmi?

1|0
    2|0
    • yok be açık.

• yok artık . arkdş değilim tbikide duyduktan snra sçmalama. bana düşmez asla söylemem.

• lanet olsun böyle kadınlara böyle insanlara

• Büyük günah.

1|0
    0|0
  • ben yaşadım 1 kere aynı sitedeyiz bazen göz göze geliyorum

1|0
    2|0
    • hngi tarafsın

• ne günah işlediğimi biliyorum. biliyoruz .. Ama bizim ki aşk deyildi sadece birlikte olduk o kadar..

Kızlar Ne Diyor 7

• zina ,ihanet , kul hakkı ,..

onlar şimdiden ağlamaya başlasınlar cehenneme anca yetişirler.

zina 7 büyük günahtan biri ve en iğrenci olarak nitelendiriliyor.sen de bu günaha ortak olma onu uyar düzelmiyorsa uzak dur o kişilerden.

2|0
    0|1
  • 2|0
    0|0
  • zinanın düzü tümseklisi olmaz. 40 büyük günahtan 1idir zina. Zinayı yapan çeker günahını. Sen yapmadığına göre bence kafa yorma. Herkesin kendi yaşamı kimbilir nasıl 1 hikayeleri var. Belki kocası satıyor kadını bilemezsin. Her 2 tarafta razı ise bize laf düşmez.

0|2
    0|0
  • En buyuk gunahlar dan bir tanesi diye biliyorum.

1|0
    0|0
  • zinanın ne kadar günah olduğunu bilmiyormusun senn ilginnçç yoksa o kız senmisinnn:DDD

1|0
    0|0
  • Böylelerini Allah ıslah etsinn

1|0
    0|0
  • cehennem mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

0|0
    0|0
Yükleniyor...