Eğitim sistemi rezaleti nedir arkadaş. inadınızdan bir nesli mahvettiniz. mutlu musunuz 4+4+4çüler?

4+4+4 eğitim sistemine geçerken ilkokula başlama yaşını küçültmüşlerdi hatırlarsanız. Bir çok uzman bu konuya karşı gelmişti. Her yerde seslerini duyurmaya çalışmışlardı. Ancak sesleri bazı kimseler yüzünden kesilmişti. Ciddiye alınmamışlardı. Her zamanki akp dediğim dedik, öttürdüğüm düdük havasında yaşı geçirmişti.

Şimdi soruyorum. Ufacık çocukları ilkokullara doldurdunuz. Aylarca ağladılar, okuldan nefret ettiler. Bir çoğu okuma, yazmayı sökemedi. Şimdi de yazın okuma, yazma kursu açtınız mecburen. Bu çocuklar iyice okuldan soğudu. Dikkafalılığınız, biatınız yüzünden bir nesli mahvettiniz. Hakkıkaten mutlu musunuz şu an?

Bu sene tekrar düzenleme yapıp izin alma hakkı getirdiniz. Eee o nesil ne oldu şimdi? Okuldan nefret etti. Bu mu yani?

0|0
1216

En İyi Kız Görüşü

• su mal mal konusmayin avrupada da böyle diyenler, avrupada cocugu 5 yasnda evden alip okula vermezler, okul öncesi egitim mecburidir kres.

cocuklari önce okula hazirlarlar eger cocukda ögrenme sorunu varsa veya okula hazir degilse ona göre egitimini de sunarlar.

bu arada kres giderleri de eger ailenin yeterli geliri yoksa devlet karsilar.

4+4 sistemde de 4 yil sonunda cocugun gelecegine aile karar vermez, okuldaki basarisina göre bir baska okula yerlestirirler.

6|4
    2|0
    • yav bunlar ne anlar rönesanstan ne anlar restorasyondan shfjkhdks

• o yasta anaokuluna bile 1 ayda zor alisiyosun ki sirf oyun oynadigin bir yer. ön hazirliksiz cocuklari siralara oturtmak onlarin geleceklerini mahvetmektir. avrupaya uyum saglicaksa önce alt yapidan baslasin anaokulunu mecburi yapsin. sonra 5 yasinda alsin cocuklari okula.

• Avrupa diye genelleme yapmakta yanlis her avrupa ulkesinin kendine gore bir sistemi var. Ama Turkkiyedeki sistemin bazinda sorun var cocuklar esit sartlarda baslamiyor okula tek soru bu.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• Olur mu ama sende gitme üstüne onların. Tek amaçları bize hizmet. Eğitimde daha iyi olmak. Sadece yol yapmakla kalmak istemediler eğitime el koymak beyinleri bu şekilde yıkamak istediler. Sadece bununla da olmaz dediler yargının da anasını s**tiler. Neyse susayım ben senin yüzünden hesabım kapanmasın.

2|1
    0|0
  • Siyeseti severim sağ görüşlüyüm parti tutmam ama eleştirmeyi severim haklı eleştiri hayat kurtarır şöyle ki madem Milli Eğitim mantıklı ve düzenli iş yapıyor neden bu iktidar döneminde 5 bakan değişti milli eğitimde ! Sonra gelen bir öncekinin yaptığını tamamen değiştirdi neden eğitimcilerle dersanecilerle okullarla konuşulmaz ki tamam öğrenci fazla daha da artıyor almanya da bile bu kadar çok öğrenci yoktur (ki almanya nüfusu 82 milyon) avrupanın en kalabalık ülkesi o ülke bile bizimki kadar öğrenci yok ama insaf be kardeşim onu değiştir olmadı tekrar baştan al bir eğitim dünyası ile müzakere et değil mi ? Yok en iyisini ben biliyorum diyenle bir halt olmaz açık net

2|1
    0|0
  • önce çocuğunu okula göndermeyen benim çocuğum gerizekalı diyor demişti teyyip sonradan kıvırdılar yaşı yükselttiler.

bunlar kendilerine koşulsuz itaat istiyor en iyi niyetli itirazlara bile küfürle karşılık veriyorlar.

tiksiniyorum hepsinden...

3|1
    0|0
  • Gereksiz konuşma.Ülke gelişmiyor sonra yine hükümete laf atıyorsunuz. Çocuklar teknolojinin esiri olmuş.En erken yaşlardan eğitilmeli , olaya duygusal yaklaşma , acı çekmeden bu hayatta kimse başarılı olamaz.Tavsiyem biraz kitap oku büyük insanlar nasıl o noktalara gelmiş gör.

2|1
    4|4
    • cok haklisin +

• Eğitim ailede başlar zaten sen çocuğuna okulu sevdirirsen herzaman gitmek ister.Bazı şeyleri kafanıza kazımışızsınız , ondan vazgeçmek istemiyorsunuz kırın bu yargılarınızı.

• Ayni seyi uzmanlara yaptiniz. Bence siz bir okuyun. Tukurdugunu yalamisken uste cikma cabaniz gulunc. Kusura bakmayin.

• önceki de rezaletti şimdiki daha rezalet oldu.en güzeli çocuğu 5 yaşında 1. Sınıfa almak değil de kreş ve anaokulunu zorunlu yapıp sonra ilköğretime başlamasını sağlamak.ortaokulda da sanırım alan seçimi var o da saçma.o yaşta çocuk karar veremez aile ne derse o

3|0
    1|1
    • 2-3 yasinda anaokula basliyor sonra 5-6 gibi ilkögretim.

cocugun en guzel ve en hizli ögrenme yasi 3-6 ya$ arasi.

ama mubarek bizim tosunlar en güzel yaslarini evde cizgi filim izleyerek geciriyor :)

• cogu ailenin elinde cocuk kalmaz jdzuifufufig.

• bdp'nin ideolojisini anlayabilecek bir kafan olsaydı keşke :(

• mal mal konuşmayın Avrupadada çocuklar okula böyle başlıyor. Geri kafalı chp zihniyetinden kurtulun ilk önce siz.

2|1
    5|2
    • Cehaletten oleceksiniz. Azicik okuyun, arastirin. Hala biat ediyorsunuz. Yazik. Kabeniz oldu adamin ofisi.

• katiliyorum sana +

• Kardeş insan doğruyu öğrenince yanlışı da bilir .Ama yanlışı öğretirsen doğruyu bilemez .Bizim ülkede de bişeyden haberi olmayan çok bilgisiz insanlar var.

• güya kültürlü eğitim :) avrupa birliğine yetişicez ... avrupada kaç cocuk üniversiteye gidiyormuş ? ya da gitmek istiyormuş bir anket yapsalar... bu yaşıma kadar cok akrabamız var yurt dışında hiç birini cocukları liseyi bitirip gezmeye tozmaya başlamışlar .. umursayan var mıcocukları

1|1
    1|0
  • eli olan oy kullanıyor

1|0
    0|1
  • memleketi benim gibi filozofların yönetmesi gerekiyor ama bende holding patronu oldum şimdi ne karma iş :))

0|0
    0|0
  • Türkiye'nin eğitim sistemi bilerek bozduruldu. USA sağolsun.

0|2
    1|0
  • Seviyorum böle konuşan sosyalist düzene karşı gelebilen düşüncesiyle bile girişimci özgürlükcü haktan ve halktan yana gençleri...

1|1
    2|2
  • aslında bu sistem iyi ama gelişmiş ülkelerde çünkü avrupa ve amerikadada böyle bu yalnız orda önce sevdirmekten başlıyorlar

1|0
    0|0
  • herşeyde olduku gibi eytiminte içine sıçtılar boğ

1|2
    2|1
  • türkiye de okunmaz eğitim yok ki kim eğitim aldı mezun oldunuz okudunuz adam mı oldunuz ne oldunuz kopya çek geç sınıfı o kadar

0|0
    0|0
  • hükümet 12 yılda eğitim sistemini çökertti.

1|1
    2|1
  • Allah yardım eder :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Turkiyedeki egitim sistemi senelerdir kotu bence yeni olan birsey degil. 5'6 yasinda ilkokula baslayan cocuklar daha kalem tutmasini bilmiyor. Renkleri rakamlari harfleri bilmiyor. Eger ailesinin maddi durumu iyiyse anaokuluna gider 1 sene ve diger cocuklara gore az biraz avantajli olur. Cok sacma ve esitsizlik yani buna sesini yukseltmeyenler saygidan bahsetmesin mumkunse. Tum cocuklar esit sartlarda baslamali okula ustun zekalilara diyecegim yok. Mesela benim yasadigim ulkede cocuk 2, 5 veya 3 yasinda tualetini yapma aliskanligi kazanmissa okula basliyor ve 3 sene boyunca ilk okul oncesi egitim aliyor. Bu egitim yalnizca yazmaktan ibaret degil. Kultur, spor, sanat gibi bir cok aktivitede bulunuyorlar. Hatta havuz, golf, tenis, vs. Cocugun kapasitesi normala gore gerideyse anne babanin onayini alip ogle yemegi sonrasi oyun oynamak yerine ozel ders veriliyor. Bunu Turkiyede parasiz hangi okul yapar ki? Sahsen 6 yasinda dunyalae yakisiklisi kardesim var ve yarin ilkokula baslayacak ve cocuk otonom. Hatta gecenlerde turk kanallarida bir yarisma izliyorduk yunan mitolojisinden bir soru vardi cocuk sap diye cevapladi sahsen kendimden utandim. :( Bizim bile veremeyecegimiz aktiviteleri ve kulturu okul oncesi parasiz egitimde aliyor. Turkiye bunun ceyeegi olsa su sacma sapan avrupada boyle diye yorum atanlara hak vericem. :/

1|0
    0|0
    • Cocuklar hic eline kalem alip boyama kitabi karalamadan, elyazisina geciyor burada :(. Hadi ben kismen sansliydim o konuda. Ancak ben de seneler sonra dislektik oldugumu ogrendim mesela. Tee universitede yani dusun. 4,7 karisiyor, m,v,b karisiyor. Okumaya ikinci sinifta gecmisim :). 4,7 carpim tablosu hala yok. O zamanlar belki duzeltilebilirdi bilmiyorum. Su an kendi cabamla idare ediyorum.

Kardesine basarilar. Yanaklarini sikistiriniz.

• Halbuki kalem tutmayi ogreniyor :). Kalemi seviyor. Kalemin ozgurlugunu tadiyor. Lutfen ama yaa :(. Bisim ablamis hic olmadi :(((.

• Benimde olmadi, abla olmakda zor, zahmetli is ama. :(

• Chp'li arkadaşlar için bugün ki kin kusma sorusu bu :)

2|1
    5|0
    • Sag goruslu olup hataya hata diyen de var. Herkes sizin gibi kufurbaz, biatci, cahil degil.

• Neyi doğru yaptılar ki.Bir yerde ne görüyorlarsa hemen onu eğitim sistemine yapıştırmaya çalışıyolar.Zaten bir düzeni yok sistemin batırdıkça batırdılar.Şimdi toparlamaya çalışıyolar akıllarınca.Avrupada şöyle böyle demek kadar saçma bir şey de yok.Onların eğitim sistemi sürekli değişmiyor temelleri sağlam.Kendi zihniyetlerinde adam yetiştirmekten başka uğraştıkları hiç bir şey yok.

0|2
    1|0
  • Okul yaşını küçültmeleri iyi oldu, sokakta boş boş gezineceklerine en azından okulda olmuş oldular fakat, 66 aylıkken okuma-yazma öğretmek yanlış ilk bir sene oyunla karışık bazı temel kavramlar öğretilebilir, daha sonra ki yıl okuma-yazmaya geçilebilirdi çünkü psikomotor gelişimini tamamlayamadan bir çocuğa okuma yazma öğretmek kısacası onu harcamaktır.

1|1
    4|1
  • daha ayakları yere değmeyen bebeleri ana kuzularını okula göndermek 5 sene baya uğraştım şimdi ver elini altın günleri poğaçalar börekler kekler asıl bu zihniyeti iyi bişeymiş gibi destekleyenlere anlam veremiyorum.

1|0
    1|0
  • ak parti zalimdir kimseyi düşünmez.

3|3
    2|2
  • Neyi doğru yapıyorlar ki...

2|3
    2|1
  • ABARTMAKTA 1 numara sin!

Avrupa'da 2-3 yasinda basliyor cocuklar okula.

1|2
    4|3
    • burdaki çocuğun yetişme tarzı ailenin ilgisi ordakilerle bir değil

• kahlo ne sormus süperzekali arkadasim oku öyle yorum yap. madem biliyorsun anaokulnda okuma yazma ögretilmiyor neyle kiyasliosun? anaokuluyla okulu kiyaslayan sahsiyet bana gerizekali diyor bir de kgfuzdogufhd. tipik akpli beyin terk.

• çok haklısın düşüncelerime tercüman oldun resmen 10 numara 5 yıldız

1|2
    2|0
  • Valla yegenlerime uzuluyorum.

1|1
    1|2
    • Yakin bir sinif ogretmeni arkadasimizdan biliyoruz olanlari. Keske duzeltebilseler.

• Kimse çıkıp da Avrupa'da çocuklar 3 yaşında okula gönderiliyor demesin.

Avrupa sizin boyunuzu aşar dostum.

Taşıyamayacağı yükün altına giren Akp zihniyetidir.

Önce düşünen nesli yok et sonra kendileri gibi düşünen nesil için okula başlama yaşını düşür.

4|3
    3|0
    • hayatinda avrupaya gitmemis insanlari akp " avrupada da böyle " diye kafaladigi icin saftirikler avrupanin alt yapisindan bihaber konusuyorlar iste (:

• bilmiyorlarsa ögretiriz ama bunlar tayyos ne derse onu dogru kabul ettigi icin umutsuz vakalar hani tayyos cikip fuhusu övse ben zaten o.cocuguyum diyecek binlerceg*tkili var.

• Evet cocuklar 2-3 yaslaeinda basliyor okula ama oymuyor zipliyor kuduruyor cocuklugunu yasiyor kisaca. Avazi ciktigi kadar bagirma saatleei bile olan okullar biliyorum ben. Biz cocuklara herseyi kisitliyoruz, put gibi sessiz olsun evi kirletmesin tvsini izlesin diyoruz ama bu cocugun bagirip sesini yukseltmeye hakki var bunu umutuyoruz ve bu yuzden eegenlik caginda sorunlarla karsilasiyoruz. :/

Yükleniyor...