En uygun dövüş sporu

ben yakın dövüşe başlamak istiyorum artık yetenekte var, ustalığa kadar yükselmek istiyorum, bana en uygun dövüş sporu nedir, uzak doğu dövüş sporları bana uygunmudur biraz da akrobasi öğrenmek istiyorum

Güncellemeler:
Türk güreşi olabilir mi sanıldığından dahada teknik bir spor ayrıca judo aba güreşinden esinlenilmiş

0|0
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• judo, taekwondo gibi gereksiz sporları öğrenmeye hiç gerek yok hepsi çöp. işe yaramaz.

ama krav maga öğrenen adamın sırtı yere gelmez.

0|2
    0|0
    • ne var bu krav magada bikaç kişi krav maga demiş

• evet ama onun en sevdiğim tarafı karşındakine potansiyel tehlikeli biri olduğunu hissettirmesi.

kimse taekwondocu birine dalaşmaktan çekinmez ama krav maga bilen birine sataşmak cesaret ister :D

• işte tam aradığım spor

Kızlar Ne Diyor 8

• bence sokak dövüşü sanatını öğren en mantıklısı kurallı dövüşmek kaybettirebiliyo yaa

0|2
    0|0
  • Capoeira, jeet kune doo, muay thai, jinjitsu iyi bunlar seviyorun ben. Sokak dövüsü de olabilir ama bak.

0|1
    0|0
  • Muay Thai çok güzel..

Eğer bulabilirsen bir yerde onu öğren..Olmazsa kick-boks yap bence

0|2
    0|0
  • Kick Boks :)

0|0
    0|0
  • TEKVANDO..hiaaaaa.! hen yahh

0|1
    0|0
  • taekwondo,kick box

0|0
    0|0
  • tekvando bence

0|0
    0|0
  • judo ve karete

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Sokakta işe yarama açısından diyorsan hem striking hem de grappling sporu öğrenmen gerekir. Striking boks muay thai gibi sporlardır grappling de güreş,bjj gibi sporlardır. Striking de bence hiç tartışmaya gerek yok en iyisi muay thaidir. Kick boksla aynı değildir kbde bazı hareketler eksiktir ve bazı saçma kurallar vardır k1 değilsen çok kötü yani kickboks ama k1 bile kötü. Grappling sporuna daha hiç gitmedim ama bjj çok yaygın bir spor oda iyidir. Bence ilk önce boksa git sonra muay thai sonra bjj ye git. Ben daha önce boksa gittim şuan muay thaiye gidiyorum muay thaiyi öğrenmek zaman alır bir 2-3 yıl düşünüyorum mtde sonra belki bjj ye gidebilirim.

Yaşın kaç ki başlamak için 15-16 tam sınır aslında

0|1
    0|0
    • üniversite falan karışırsa vakit ayırman belki zor olabilir ama onun dışında yeterli bence ilk önce başlangıç olarak boksa git sonra muay thai dediğim gibi. çünkü ilk önce boksa gidersen muay thaide daha rahat olursun hepsini öğrenince zor oluyor

• boyunu ve kilonu soyleseydin önce daha iyi olurdu ama şunuda öneririm dunyada en çabuk ve kısa yoldan öğrenilen spor boks tur ayrıca dünyanın en etkili en baskın sporudur

0|1
    0|0
  • Eğer etkili bir savunma sanatı öğrenmek istiyorsan tek bir spor yeterli olmayabilir. Ancak Güres sporu yakın mesafede ve uzak mesafede etkili savunma sağlayabilmektedir. Unutmaki güreş sporunda kişi denge noktalarını iyi bir şekilde öğrenebilir. kendi fiziğini zayıf ve güclü yönlerini iyi tanıyan bir güreşçi aklını kullanarak sakin hareket ettiği sürece kolay kolay yıkılmaz. Yıkılsa bile bunu kendi avantajına cevırebilir. unutmamak gereklidirki güreşte amaç karşı rakibe zarar vermek değildir etkisiz halen getirebilmektir. Ancak rakibinin sayısı arttıkça etkisiz hale getirmek zor olabilmektedir. bu durumda diğer sporlardanda desteklendiğinde benim önerim bunlar boks ve tekwandodur. bu sporlarda uzmanlasamayabılırsınız ama fiziginizi bu sporlar ile dengeleyerek açıklarınızı azaltırsınız. kısaca iyi bir şekilde güreş öğren ve üzerine destekleyici olarak boks ve tekwando teknikleri ilede destekle derim. bu arada krav magai aikido gibi sporlar kişinin kendisini tanıması açısından önemlidir ancak tek başlarına çokda etkili değildir. rakibinin zayıflıklarını kendi avantajına kullanabilirsin rakibine zarar verebilirsin. Ama unutmamak gereklidirki rakibine zarar vermeden ya da en az zarar ile etkisiz hale getirebilmek önemlidir.
    bu konuda eleştirileriniz varsa ilgili videolar nette çok wresler vs... şeklinde aradıgınızda ilgili birçok videoyu gorebılırsınız bu videoları izledikten sonra eleştirebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • :) bu yaştan sonra usta olman çok çok düşük bir ihtimal bundan sonra başlıyacağın dövüş sporlarını ancak hobi olarak yapabilirsin önerilen başlama yaşı 10 dur ben 14 yaşımda kickboxa başladım yinede geç başladım ancak hobi sporu olarak gider teknik öğrenirsin

0|1
    0|0
    • usta olamasam en fazla ne olurum

• hocanın lisans bile vericeğini sanmıyorum normal bir üye olucaksın teknik öğreniceksin öyle kendinden yüksek bir şey bekleme

• MMA (karma dövüş sanatı) öğren bence. 5 spor dalını içinde barındırıyor. Kick Boks, Güreş filan... link

0|1
    0|0
  • Mixed Martial Arts (karma dövüş sanatları) bu branş halk arasında kafes dövüşü diye bilinir. İçerisinde kickbox, kungfu, judo,capoeira vb dövüş sporlarından alınmış teknikler var. Kısıtlamaları en düşük düzeyde tutulmuş bir dövüş sporudur. Misal saç çekme, göze parmak ve kasıklara tekme yasak geri kalan her hareket serbest. Eğer istanbul'da ikamet ediyorsan bu eğitimi en iyi veren Murat Kazgan'dır. Salonun iletişim bilgileri linktedir. Kolay gelsin... link

0|0
    0|0
  • Aikido ya git yakın dövüşte süper olursun :D

Ben 2 yıllık kareteciyim karete güzeldir ama zordur.. Tekvandoya gidersen sadece tekme öğretiyolar bir yumrukluk pozisyon geldiğinde vuramıyosun perte çıkıyosun..

0|1
    0|0
  • MMA KARMA DÖVÜŞ SANATI :)

0|1
    0|0
  • brezilya kokenli bir dovuş sanatı vardı capoeira sanırım.ama yakın dovuş istiyorsan mma olabilir.ogrenecegin yer profesyonel olmalı

0|0
    0|0
  • Kungfu en iyisi.

0|0
    0|0
  • muay thai bence kesinlikle diz kapaklarımda sıkıntım olmasa ilk gideceğim kurs

0|0
    0|0
  • link

hakkettim

0|0
    0|0
  • krav maga öğren çekirge krav maga

0|0
    0|0
  • Wing-Chun :D

0|0
    0|0
  • kick boks ving chun , judo ,tekvando tavsiye ederim bu sporları

0|0
    0|0
  • krav maga derim

0|0
    0|0
  • Jeet Kun Do'yu tek geçerim ama Wing Chun'da iyidir, Muai Thai'de. Tarz meselesi.

0|0
    0|0
  • güreş kick box

1|0
    0|0
Yükleniyor...