Yurtdışından getirilen telefonun açtırılmasi

Arkadaşlar dün yeni bir telefon aldığımı söylemiştim,görmüşsünüzdür.bu telefon bana yurtdışından geldi.yalnız getiren kişi daha önce başkasının telefonunu kendi pasaportuna kaydettirdiği için benimkini bu sefer yaptıramamış.ben kullanmaya başladıktan sonra telefonuma yasal uyarı geldi 5 eylülde telefonunuz kapatılacaktır diye.5 eylüle kadar türkiyeye yeni gelmiş bir pasaport sahibi bulmam zor o yüzden kapandıktan sonra cezasını ödeyeyim diyorum.merak ettiğim şu;ben ceza parasını ödedikten sonra telefonun tekrar kapanma ihtimali var mı yoksa ceza parasını ödedikten sonra telefonum artık kayda geçmiş oluyor mu,sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim?

Güncellemeler:
Ozur dilerim ama onemli bir konu oldugu icin daha fazla kisi gorsun diye guncellemek zorundayim.

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni yasa gereği kaydını nasıl yaptırırsan yaptır 150 TL vergi ödeyeceksin. Operatörler de kayıt işlemi sırasında bir bedel alıyor.

Herhangi bir operatör mağazasına gitmeden önce sana en yakın Vergi Dairesi'ne gidip, telefon kayıt harcı yatıracağını söyle ve 150 TL ödemeni yaptıktan sonra aldığın makbuz ile birlikte (önerim Vodafone) bir operatör mağazasına git.

Operatör kayıt için ayrıca ücret isteyecektir. Turkcell 50 TL, Vodafone 5 TL istiyor.

Ücreti ödedikten sonra 24 saat içinde telefonun yasal hale gelir...

0|0
    0|0
    • yalnız benim hattım turkcell,turkcelle gitsem daha iyi değil mi?

Erkekler Ne Diyor 17

• önünde 2 adet yolun var...

a.) bir telefoncuya giderek imei kopyalattıracaksın

b.) forumlardan pasaport hakkını satanlardan bu hakkı alıcaksın

not : telefonun marka ve modelini bilmediğim için birşey diyemiyorum ama işlemcisi esnek ve oynanabilir ise basit bir programla bile telefonu rootladıktan sonra herhangi bir imei girebilirsin.

Yurt dışından getirilen esnek işlemcili bütün telefonlara imei kopyalama yapılıyor.

pasaport kayıt hakkını enaz 50 TL ye satıyorlar ve 100 TL de devlet harç alıyor.

Detaylı bilgi almak istersen yazabilirsin bana. Profilin kapalı olduğundan diğer sorunu göremedim...

0|0
    0|0
  • Dostum çakma (başka telefondan) imei ile açılan telefonların hepsi kapanacak. Bilişim suçları ve bilgi teknolojileri bu konuda ortak çalışma başlattı. Pasaport bulup resmi yollardan açtırman en sağlıklısıdır. Samsung müşteri hizmetleriyle görüşürsen onlarda sana yardımcı olacaklardır.

0|0
    0|0
  • kırıyor lar ama tam fanksıyonlu çalışmamakta ben iki ay once geldım hiç bir işlem yaptırmadım tlf kaydı falan tlf markası ne idi?

0|0
    0|0
    • S4.nasil kiriyorlar?ben oyle bir sey yaptirmak istemiyorum yani ya cezayi ideyecegim ya da pasaport bulacagim.cezasini odedikten sonra tekrar kapanma soz konusu oluyor mu onu ogrenmek istiyorim.

• Tamam tesekkur ederim.

• rica ederim bu bayı pandorıa dakı bayı ıdı kaynarca daki

• 50-100 tl ye yapanlar ya IMEI atıyor ya da sahte ön kayıt yapıyor 600 sonra düşer kayıt. İki yıl telefon kayıt ettiremiyor adam neden 50-100 lira gibi bir tutara bunu yapsın ki? Telefonun IMEI numarasini özel mesaj olarak gönderin bana.

0|0
    0|0
  • Samsung dışında diğer modeller pasaport kaydı gerektirir... Eğer samsung cihazın varsa irtibat kur yardımcı olurum.

0|0
    0|0
  • imei kaydı yapanların elinde başkasını pasaportu oluyor belli bir ücret karşılığı yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Adama git pasaport ile kayıt ettir de . 100-150 ye açtırır

0|0
    0|0
  • geçen bir arkadaşta getirtti 1 hafta sonra kapandı.sonra 50 tl verdi tanıdık bir telefoncuya açtırmış ama ne kadar sağlıklı olur orası tartışılır?

0|0
    0|0
  • pasaporta kayıt etmen lazım baska türlü olmaz

0|0
    0|0
  • Benim ablamda fransadan tel gonderdi 100 tl verip kayit yaptilar ve sorunsuz calisiyo su anda

0|0
    0|0
  • Pasaport ticareti yapilir :D

0|0
    0|0
  • yeni imei attır geçer.

0|0
    0|0
  • yine mi sen :D:D:D güncelleme artıkk tamam ben gördüm :P :D:D:D

0|0
    0|0
  • Pasaport bulman gerekli.

0|0
    0|0
  • kapanma ihtimali yok ben kıbrıstan getirdiğim telefonumu vergi dairesine ödeyerek üstüme geçirdim kapanmadı.

0|0
    0|0
  • baska pasapport bulamadıysan bozuk bir teli götür ime adresini ona kromlasın yanlız bazen bu işlemde eski telefon oldugu için 3 g gibi özellikler calışmaya biliyor ayrıca sana gelen mesaja iyi bak ime numARASI İLE MESAJDAKİ NUMARA AYNIMIDIR

0|0
    0|0
    • doğru haklısın farklı da çıkabilir.teşekkürler bilgilendirdiğin için ;)

• 1 yıl beklemen lazım pasaport bulamazsan işe yaramaz.

0|0
    0|0
    • Peki telefon 5 eylulde kapandi diyelim.o zamanda bir pasaporta kaydettirsem bir sey kaybetmis olur muyum sure gecti diye?

• Süre yurda girişten itibaren 1 yıl değil 1 ay... Ayrıca ülkeye girerken pasaporta işletirsen 2 yıl boyunca bir daha işletemezsin.

Kızlar Ne Diyor 2

• kısa zamanda giriş yapmış birinin pasaportuna kaybettirebilirsin yda ıp adresni kırdırablrsn başkasıyla dğiştiriyorlar sanırım sor br telefoncuya

0|0
    0|0
  • pasaport bul. bulamıyorsan baska telefonun ıd numarasıyla işlem yapıp kaçak açıyorlar

0|0
    0|0
    • Peki telefon 5 eylulde kapandi diyelim.o zamanda bir pasaporta kaydettirsem bir sey kaybetmis olur muyum sure gecti diye?

• Ceza ucreti varmis onu odeyince acilirmis ama daha sonra tekrar kapanir mi diye korkuyorum.

• net bir bilgim yok ya yanlış yönlendirmek istemem sen en iyisi pasaport bul

Yükleniyor...