Beynimizin Ali Cengiz oyunu...

Hatırlanmak istenmeyenin en olmadık anda aklımıza gelmesi beynimizin bize oyunu mudur? Benzerinin yaşanmaması için, aynı olayı tekrar yaşatıp acıyı mı hatırlatıyor beyin bize? İlerisinde acının daha büyüğünü yaşamayalım diye önlem sanki, sizce de öyle değil mi?

Bazen biranda aklına geliverir, sonra dalar gidersin. Dün gibidir her şey. Anılar kuşatır etrafını, sen içindesindir; o olmadan bir başına ama varmış gibi. Tebessüm edersin, hayallere dalarsın. Sonra bir güç dürter sanki seni. İç ses susmaz 'Kendine gel, şöyle şöyle yapmıştı, ne dangalaksın lan sen' der. Az önceki tebessümün bükülür. Burnunun direği sızlar, yanında da göğsüne inen yumruk cabası...Silkinip kendine gelirsin, zırhın daha kuvvetlidir artık.

PŞahsı kısıtlamayalım, hayatınıza girmiş herhangi biri olabilir bu kişi. Arkadaş, sevgili...

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• insanlarin haatinda farkli yasadigi anilar vardir kimu sevgili sessizce gider kimisi ile anlasilarak biter ama sunu aklimizin bir kosesinde bulundururuz ki sonu nasil olursa olsun sevgili aslinda beraberinde hayalleri , umutlarida goturur yaninda hayallerin , umudlarinin yarim yasanmisliklari insana agir gelir bu yarim isleri tamamlamak ister icinde bir hasret , ofke ya da kendince gecerli sebepleri vardir

yarim kalmis iliskiler , arkadasliklar beynin dusunce sistemini yavaslatir

r o yuzden bazi geride kalan kisileri, gonul maceralarini oldugu gibi kabullenmek ya da dusunce sistemimizi yavaslatmiyacak sekilde hafifletmek gereklidir

biz ne kadarda unuttum desekte masa ustunde gorunmesede o dosya hep vardir beynimizin icinde format iste bu yuzden sarttir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Çikom genelde zıçızlarken bişiler okurum aklıma tuhaf tuhaf şeyler gelir ne bilim işte böyle 8 yaşındayken bisikletten düşmek gibi veya böyle eskiye dönük salakça birinin söylediği basit bir söz ve o anın görüntüsü beynimden geçer. Niye oluyor bende çok merak ediyorum doğrusu :*

1|0
    0|0
    • Seninki benim dediğimden farklı eccük veri veri <3

• Gerçek Hayat ve anılar aklıma geldi şimdi, biraz önce espri yapmıştım kusura bakmayın.

Hayat gerçek zaman içinde henüz yaşadığımız durumdur. Anılar geçmişte yediğimiz kazıklar yada, güzel olaylardır. geçmişte çok güzel olaylar da olmuştur anımsamak istemediğimiz çok kötü olaylarda. Ancak biz geçmiş arada bir hatırlamak isteriz çünkü şuan mutsuz olduğumuz o saniye içerisinde kendimize mutlu olacağımız bir an oluşturmak. buda geçmişten kopya çekerek yapmak mümkündür (Anılar). peki insan için gereklimi? evet çok nadiren yapılırsa gerçekle geçmiş arasındaki farkı soyutlamaya mani olmayacaksa uygundur. Aksi ise gerçekle anıları birbirine katarak şimdiki zamanı yaşamana mani oluyorsa ziktirek geçmiş zamanda boğulmanın alemi yok. çünkü gelecek bugünde saklıdır. şuan biz geleceğin geçmişindeyiz o halde geleceğimizi şuan değiştirebiliriz.

İyi geceler dilerim.

1|0
    0|1
  • Belkide yeteri kadar ders almadıgın için böyle düşünüyorsundur ve olaylara duygusal yaklaştıgın için olabilir

1|0
    0|0
  • oyun moyun yok hatırlamana sebep olucak o anıyla ilgili birşey olur ve hatırlarsın bu kadar basit

1|0
    0|0
  • Ali Cengiz kimdir, neyin nesidir? Nasil bir oyunu var? Monopoly gibi mi?

1|0
    0|0
    • Google'a sor öğren. Hikayesi var onun.

• burda soruyu anlayamadım özür

1|0
    0|0
    • Bazen unutmak istedigizi hatırlar dururuz demek istemişte edemiyat yapcam derken a.q ortalıgın..

• Beyin kötü anıları baştan yaşatıyor bize. Bunun sebebi daha kuvvetli olmamızı sağlamak değil mi dedim.

• Ne dedigini kendide bilmiyor hocam anlıycagınız üzere..

• Hııı heee..

1|0
    0|0
    • Görmemezlikten geliyorum seni.

• Al, müzik dinle, tartışmayalım link

• Meah tarzım degil =_= Tansiyonum 7 ye 3 ken öldürmekmi istiyorsun beni ? V_V Suç bile sayılır bu kasnense.. Ayrıca hristiyanmıymış bunu yazan ekmek şarap falan ? Soad dinle az psycho mesela..

Kızlar Ne Diyor 5

• Beynin aynı acıları tekrar tekrar yaşatması beynin " beni doya doya yaşa da artık belleğinden sil, en ücra köşelerde kalmaktan bıktım " deme şeklidir.

Yani o acı ağlayarak tekrar yaşanmadan s... olup gitmeyecek.

1|0
    0|0
    • Öyle değil sanki. En basidi sobaya elimizi değdiğimizde acı hissetmemiz bir daha dokunmayalım diye...Bu da önlem gibi, arada hatırlatıyor.

• İnsan sütten ağzı yanında yoğurdu üfleyerek yemek istiyor. beyin sürekli guncelleyip duruyor kendini. Unutmuyor unutturmuyor tedbir için bir yerde ama bence tedbir degil acının daima taze kalma durumu bu.

1|0
    0|0
    • Sanki acıyı taze tutuyor ki, önlem olsun...

• Başlık bana lise yıllarımı hatırlattı. Sınıfta ki erkekler durduk yere birbirlerine "Ali cengizin oğlu" derdi.

Hey ya.

1|0
    0|0
  • alarm, hatırlatma gibi olması daha sağlıklı sanki, bazen üzse de.

1|0
    0|0
  • bazende özlersin o duyguları ama savunma mekanizman el koymuştur artık istesende gelmez.

1|0
    0|0
Yükleniyor...